آوارگان, غیرنظامیان, ادلب, ادلب, حملات هوایی روسیه, رژیم اسد, سوریه

آوارگان, غیرنظامیان

افزایش تعداد آوارگان و یاس غیرنظامیان در ادلب

17/08/2019 04:23:00 ب.ظ

افزایش تعداد آوارگان و یاس غیرنظامیان در ادلب

17.08.2019سراکیب/خبرگزاری آناتولیغیرنظامیان سوری که به دنبال افزایش حملات رژیم بشار اسد با پشتیبانی هوایی روسیه منازل خود در جنوب استان ادلب را رها و به منطقه مرزی ترکیه-سوریه فرار کرده اند در ترس و یاس به دنبال جای امن هستند.عیسی شاکر از اهالی شهرستان اللطامنه در شمال حما در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت:

انتقاد شدید اسرائیل از حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی | DW | 03.08.2021 آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم المپیک توکیو؛ کشتی‌گیر کوبایی چهارمین طلای پیاپی را گرفت - BBC News فارسی

پنج سال پیش به جنوب ادلب آمدیم. از آنجا نیز به اردوگاه های آوارگان در مرز ترکیه-سوریه رفتیم. آیا کسی در جهان شاهد آنچه بر سر ما می آید نیست؟ نمی‌دانیم کجا خواهیم رفت».محمد احمد نیز که ناچار به مهاجرت به جنوب ادلب شده بوده در این زمینه گفت:«از ترس حملات وحشیانه زمینی و هوایی فرار کردیم. مسیری که از حومه حما و ادلب به منطقه مرزی با ترکیه منتهی می شود، مملو از خودرو شده است.

❮غیرنظامیان سوری که به دنبال افزایش حملات رژیم بشار اسد با پشتیبانی هوایی روسیه منازل خود در جنوب استان ادلب را رها و به منطقه مرزی ترکیه-سوریه فرار کرده اند در ترس و یاس به دنبال جای امن هستند. ( Hüseyin Fazıl - خبرگزاری آناتولی ) دلتنگ دوره ای هستیم که رژیم اسد هشتاد درصد سوریه را از دست داده بود. مخالفان سوری باید متحد شوند تا پیشروی رژیم اسد متوقف شود». headtopics.com

مصطفی عبدالله از اهالی شهرستان کفرنبیل ادلب نیز تصریح کرد:«بر اثر حملات هوایی و پیشروی رژیم اسد آواره شدیم. جامعه بین‌المللی و کشورهای عربی به ما کمک کنند تا به دیار خود بازگردیم. دعا می‌کنم دولت‌های بزرگ چاره ای برای ما بیاندیشند».گفتنی است ادلب و حومه آن که در کنترل مخالفان رژیم قرار دارد، در نشست 5-4 مه سال 2017 در آستانه، پایتخت قزاقستان جزو مناطق کاهش تنش اعلام شده، اما حملات رژیم اسد و روسیه به این منطقه ادامه دارد.

حملات رژیم اسد و حامیان وی به‌رغم توافق سوچی که در 17 سپتامبر 2018 میان ترکیه و روسیه به امضا رسید، همچنان ادامه دارد. بر اثر این حملات تاکنون بیش از 553 هزار نفر جان خود را از دست دادند.مخالفان مسلح رژیم اسد نیز در تاریخ 10 سپتامبر 2018 طبق توافق‌نامه سوچی روند تحویل سلاح‌های سنگین خود در مناطق خلع سلاح را به پایان رساندند.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

کرونا در ایران؛ شمار ابتلا و بستری روزانه به بالاترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری رسید

شمار ابتلا و بستری روزانه در ایران به بالاترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور و شمار قربانیان روزانه این بیماری نیز به بالاترین سطح از ۲۸ آوریل(۸ اردیبهشت) رسید.

افزایش تعداد سکوهای نفتی فعال در آمریکا

6 کشور اروپایی برای پذیرش تعداد محدودی پناهجو اعلام آمادگی کردندکشورهای آلمان، فرانسه، اسپانیا، پرتغال، لوکزامبورگ و رومانی روز پنج‌شنبه 15 آگوست 2019 اعلام آمادگی

توضیحات سردار کمالی درباره افزایش مدت زمان سربازی و معافیت فرزندان ایثارگررییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح توضیحاتی را درباره افزایش خدمت سربازی و معافیت فرزندان ایثارگر دارای ۲۸ و ۲۹ سابقه ایثارگری اعلام کرد.

اقتدار سپاه در تنگه هرمز افزایش داشته استجانشین فرمانده‌کل سپاه گفت: توصیه ما به دشمنان این است که حتی فکر و اندیشه توطئه و حمله علیه ایران را به مخیّله خود راه ندهند که دچار پشیمانی سختی می‌شوند. دشمن درحال تست‌کردن ایران بوده و باید از امتحانات خود درس بگیرند.

تحقیقات نشان داده نزدیک به نیمی از مردم آمریکا عقیده دارند ترامپ خطر کشتار مسلحانه در کشور را افزایش داده استمیزان رضایت مردم از عملکرد ترامپ بالای 40 درصد باقی‌ مانده که از نظرسنجی اخیر فاکس‌نیوز کمتر شده است. اما زنان مستقل و سطح متوسط آمریکا بیشتر به ترامپ شک دارند تا اینکه از او راضی باشند. بیش از چهار نفر از 10 سفیدپوست بدون مدرک تحصیلی که قبلاً به ترامپ رای داده بودند، از عملکرد او ناراضی هستند. بیشتر مردم جواب دادند اقدام تیرانداز آمریکایی خطر بزرگ‌تری است.

افزایش سهم صادرات ذوب آهن در بازار اروپا / پیش بینی یک میلیون و 200 هزار تن صادرات در سال جاریمدیر فروش خارجی ذوب آهن اصفهان گفت: به‌رغم تحریم هایی اخیر کشورمان که صنعت فولاد کشور را نیز نشانه گرفت ، صادرات شرکت ذوب آهن طبق برنامه در حال انجام است و پیش بینی می شود که تا پایان سال از رقم یک میلیون و 200 هزار تن عبور کند .