افزایش فشار بر امام جمعه عزل‌شده اهل سنت، انتشار ویدئو پس از احضار به فرمانداری

03/10/1400 11:56:00 ق.ظ

امام جمعه عزل‌شده اهل سنت آزادشهر که ارتباطات او توسط نهادهای امنیتی محدود شده و به فرمانداری این شهرستان احضار شده است، در ویدئویی از مردم این شهر خواست تا در نماز جمعه شرکت کنند.

امام جمعه عزل‌شده اهل سنت آزادشهر که ارتباطات او توسط نهادهای امنیتی محدود شده و به فرمانداری این شهرستان احضار شده است، در ویدئویی از مردم این شهر خواست تا در نماز جمعه شرکت کنند. نسخه چاپی مولوی گرگیج، امام جمعه عزل‌شده اهل سنت آزادشهر، که ارتباطات او توسط نهادهای امنیتی محدود...

نسخه چاپی مولوی گرگیج، امام جمعه عزل‌شده اهل سنت آزادشهر، که ارتباطات او توسط نهادهای امنیتی محدود شده و به فرمانداری این شهرستان احضار شده است، در ویدئویی که پنج‌شنبه شب، دوم دی‌ماه، منتشر شد از مردم این شهر خواست تا در نماز جمعه شرکت کنند.

محمدحسین گرگیج در این ویدئو که سخنان خود را از روی کاغذ می‌خواند و برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی آن را مانند ویدئوی اعترافات اجباری که توسط ماموران امنیتی ایران ضبط می‌شود دانسته‌اند، خواستار پرهیز از دامن زدن به «اختلافات داخلی» شده و از مردم می‌خواهد که «تحت تاثیر جوسازی‌ها قرار نگیرند».

این روحانی اهل سنت هفته گذشته پس از این که سخنانی در دفاع از خلافت عمر بن خطاب گفت و به شیعیان کنایه زد که اگر خلافت عمر را نپذیرند، اعتبار امامان شیعه را زیر سوال برد‌ه‌اند، با انتقادات تندی مواجه شد و توسط کاظم نورمفیدی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در استان گلستان، عزل شد. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

آیا ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم؟ | آرش نصر اصفهانی

در میان همه مشکلات معیشتی و اجتماعی، چطور می‌توان از جامعه ایران پرسید که آیا می‌دانستید احتمالا برخی از ما نژادپرست هستیم؟ آرش نصر‌اصفهانی، دانش‌آموخته‌ و فارغ‌التحصیل دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه مسائل اجتماعی ایران است. مدت‌ها پیش سراغ رفتیم. او یکی از معدود جامعه‌شناسانی است که در این زمینه تحقیق کرده و در رسانه‌ها و فضایی مجازی در‌این‌باره صحبت می‌کند. نصر‌اصفهانی معتقد است آنچه در ایران نسبت به افغانستانی‌ها اتفاق می‌افتد، مصداقی از نژادپرستی است‌. اگرچه این به آن معنا نیست که همه مردم ایران نژادپرست هستند. کما‌اینکه وقتی ما از نژادپرستی‌ در آمریکا یا اروپا حرف می‌زنیم، به این معنی نیست که همه مردم نژادپرست هستند. در این گفت‌وگوی تفصیلی، نصر‌اصفهانی با تشریح مفهوم نژادپرستی در ایران، به بیان تاریخچه و علت این رفتار پرداخته است. او علت وجود این نگاه را در شیوه تفکر ما درباره هویت ایرانی و سیاست دولت از دهه 70 به بعد می‌داند و معتقد است در دنیای امروز که دنیای مهاجرت است، چاره‌ای جز تغییر نداریم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

عربستان تعلل در کمک به خروج سفیر ایران را رد کرد؛ «غیرقانونی وارد یمن شده بود»سخنگوی ائتلاف نظامی به رهبری عربستان می‌گوید مقامات این کشور پس از «وساطت عمان و عراق» و «آگاهی از شرایط بیماری ایرلو» طی کمتر از ۴۸ ساعت خروج او را تسهیل کردند.

حکمرانی هوای سرد در کشور تا اواسط هفته آینده/ شمال تهران جمعه برفی است/ تداوم آلودگی هوا در هفته آیندهرییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در شمال و شمال غربی کشور تا اواخر هفته خبر داد.

اندیشکده آمریکایی: تعرضات حوثی‌ها از زمان روی کار آمدن بایدن دو برابر شده استشبه‌نظامیان حوثی‌ یمن که مورد حمایت ایران هستند، از زمان روی کار آمدن جو بایدن در ایالات متحده در اوایل سال جاری تعرضات خود علیه کشورهای منطقه خلیج را دو من هرجا عکس حوثیهارودیدم یک طرف لوپشون پربود . چی گهی میخورن که همیشه دهنشون پره؟

وضعیت نامطلوب درمانی ۶۰ هزار بیمه شده در مریوان و سروآباد/ امکانات بهداشتی کمتر از یک خانه بهداشت روستایی استیک فعال صنفی کارگران مریوان با انتقاد از شرایط مراکز درمانی تامین اجتماعی گفت: تنها یک درمانگاه در شهرهای مریوان و سروآباد برای بیمه‌شدگان وجود دارد که امکانات آن از یک خانه بهداشت روستایی هم کمتر است.

دبیرکل سازمان ملل: حزب‌الله تنها به عنوان یک حزب سیاسی ایفای نقش کندآنتونیو گوتیرش، دبیرکل سازمان ملل پس از سفر هفته گذشته خود به لبنان ضمن اشاره به دشواری وضعیت کنونی این کشور، از سیاستمداران لبنانی خواست، اصلاحاتی را

عربستان تعلل در کمک به خروج سفیر ایران را رد کرد؛ «غیرقانونی وارد یمن شده بود»سخنگوی ائتلاف نظامی به رهبری عربستان می‌گوید مقامات این کشور پس از «وساطت عمان و عراق» و «آگاهی از شرایط بیماری ایرلو» طی کمتر از ۴۸ ساعت خروج او را تسهیل کردند.