عربستان تعلل در کمک به خروج سفیر ایران را رد کرد؛ «غیرقانونی وارد یمن شده بود»

01/10/1400 02:00:00 ب.ظ

عربستان تعلل در کمک به خروج سفیر ایران را رد کرد؛ «غیرقانونی وارد یمن شده بود» جزئیات بیشتر🔽

سخنگوی ائتلاف نظامی به رهبری عربستان می‌گوید مقامات این کشور پس از «وساطت عمان و عراق» و «آگاهی از شرایط بیماری ایرلو» طی کمتر از ۴۸ ساعت خروج او را تسهیل کردند. ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان در جنگ یمن روز چهارشنبه ادعای وزیر امور خارجه ایران مبنی بر تعلل...

ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان در جنگ یمن روز چهارشنبه ادعای وزیر امور خارجه ایران مبنی بر تعلل ریاض در تصمیم‌گیری برای خروج سفیر ایران در صنعا را رد کرد. حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران گفته بود: «متاسفانه طرف سعودی در این زمینه خیلی دیر تصمیم گرفت و برخی از دستگاه‌های اجرایی عربستان سعودی تعلل کردند.»

حسن ایرلو، سفیر ایران در صنعا سحرگاه روز سه‌شنبه پس از بازگشت به ایران بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت. جنگ در یمن یکی از موضوعات مورد اختلاف بین تهران و ریاض طی سال‌های گذشته بود. عربستان و متحدانش از دولت عبدالربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن که همچنان از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته می‌شود حمایت می‌کنند.

در مقابل ایران حامی شورشان حوثی است که کنترل صنعا، پایتخت یمن را در دست دارند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ائتلاف به رهبری عربستان «مواضع نظامی» در فرودگاه صنعا را هدف قرار داد🔺ائتلاف به رهبری عربستان «مواضع نظامی» در فرودگاه صنعا را هدف قرار داد ▪️به گزارش رویترز، این ائتلاف می‌گوید حوثی‌ها از این فرودگاه برای حملات پهپادی علیه اهدافی در داخل عربستان استفاده کرده‌اند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

حمله نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به فرودگاه صنعا | DW | 21.12.2021ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان سعودی فرودگاه بین‌المللی صنعا را هدف حملات موشکی قرار داد. به گفته ائتلاف از این فرودگاه برای اهداف نظامی علیه عربستان استفاده می‌شود. پیشتر از غیرنظامیان خواسته شده بود آنجا را ترک کنند. حسن_إيرلو هم اینجا توسط موشک‌های F15 به گا رفت😆 آل_سعود_مچکریم الإسلام الحقيقي ، إسلام النبي محمد صلى الله عليه وسلم هو الإسلام والسلام والوئام والعدل. سيأتي وقت يتم فيه تصوير الإسلام والمسلمين بشكل سلبي وسيصدق العالم بهذا. هذه الأحلام تتحدث عن زمن ما قبل الإمام المهدي.

شورای امنیت طرح آمریکا برای تسهیل کمک‌های بشردوستانه به افغانستان را به رای می‌گذاردنسخه‌‌ ارائه‌شده از پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا با نسخه اولیه آن که با مخالفت چین، روسیه، هند، فرانسه و بریتانیا روبرو شده بود تفاوت زیادی دارد. افغانستان!!! یا طالبان! حروم زاده ها! هذا مهم! رأى محمد قاسم العديد من الأحلام حول مستقبل البشرية ، وأحلامه تحتوي على تفاصيل دقيقة لما سيحدث ، وقد تحقق الكثير بالفعل. أنا مقتنع بأنه الإمام المهدي وكثير غيره.

فعالان: دادگاه سعودی یک یمنی متهم به ارتداد را به ۱۵ سال حبس محکوم کرد🔺فعالان: دادگاه سعودی یک یمنی متهم به ارتداد را به ۱۵ سال حبس محکوم کرد ▪️دیدبان حقوق بشر روز دوشنبه ٢٩ آذر اعلام کرد که یک فرد یمنی ساکن عربستان به اتهام ترویج «ارتداد، بی‌ایمانی، و خداناباوری» به ۱۵ سال حبس محکوم شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید: عجب! پس در آنجا هم هنوز آدمی که مغزش سالم باشد و فکر کند پیدا میشود. این خبر واقعا امیدوار کننده است. متعجب شدم این سعودی مسلمان هم داره والا

خطیب‌زاده: مذاکرات با عربستان به «جدیت» آن‌ها بستگی داردخطیب‌زاده: مذاکرات با عربستان به «جدیت» آن‌ها بستگی دارد سخنگوی وزارت امور خارجه ایران می‌گوید که در وضعیت مذاکرات با عربستان سعودی تحول جدیدی روی نداده است، ولی به میزانی که جدیت نشان دهند، برای پیشرفت گفت‌وگوها «آمادگی داریم.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

ستاره تنیس چین ادعای خود را پس گرفت؛ پنگ شوآی: «به من تجاوز نشده»با این حال انجمن تنیس زنان دوشنبه ۲۰ دسامبر با صدر بیانیه‌ای اعلام کرد که «همچنان نسبت به عادی بودن زندگی پنگ شوای و امکان مصاحبه بدون اجبار و خود سانسوری او نگرانی های جدی دارد.» با توجه به روال جاری در حکومتهای توتالیتر ایشان باید اعلام کند که نه تنها مورد تجاوز قرار نگرفته بلکه خودش تجاوز کرده