اعتراضات بلاروس؛ آیا در صف مخالفان لوکاشنکو شکاف افتاده است؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روز سه‌شنبه به جز راهپیمایی دانشگاهیان، اعتراضات دیگری نیز در دو واحد بزرگ صنعتی بلاروس بر پا شد.

اگرچه اختلاف‌ها میان گروه‌های مختلف اپوزیسیون بلاروس احتمالا به آغاز شکاف در میان این گروه‌ها منجر شده است اما با این وجود موج تازه‌ای از اعتراضات این کشور را در بر گرفت.

پس از چند هفته اعتراض و درگیری شدید در بلاروس بر سر انتخاب مجدد الکساندر لوکاشنکو به ریاست جمهوری، روز سه شنبه یکم سپتامبر ، هزاران دانشجوی بلاروس همزمان با آغاز سال تحصیلی دانشگاه را تحریم کرده و سر کلاس‌ حاضر نشدند. لوکاشنکو که در طول ۲۶ سال صدارت خود بر کشور تا کنون به این اندازه خود را در مخمصه نیافته، اتهام مخالفان مبنی بر تقلب در انتخابات اخیر ریاست جمهوری را نمی‌پذیرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراضات بلاروس وارد هفته چهارم شد؛ درخواست‌ها برای استعفای لوکاشنکو ادامه دارداعتراضات بلاروس وارد هفته چهارم شد؛ درخواست‌ها برای استعفای لوکاشنکو ادامه دارد ده ها هزار نفر بار دیگر در اعتراض به الكساندر لوكاشنكو، رئیس جمهوری بلاروس، به خیابان‌های مینسک سرازیر شدند و رو در روی پلیس ضد شورش قرار گرفتند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ناآرامی‌ها در بلاروس؛ بورل خواستار برگزاری مجدد انتخابات با نظارت اتحادیه اروپا شدجوزپ بورل: «اگر اروپایی باثبات و ایمن می‌خواهیم، باید کسانی را که در بلاروس مسبب سرکوب‌ها هستند مجازات و بازداشت کنیم.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه تظاهرات گسترده ضددولتی در بلاروس - BBC News فارسیده ها هزار نفر در مینسک، پایتخت بلاروس علیه آلکساندر لوکاشنکو تظاهرات کرده اند. تظاهرکنندگان در شعارهایشان خواستار کناره گیری آقای لوکاشنکو از قدرت شده اند. پلیس برای جلوگیری از گسترش تظاهرات و حرکت معترضان به سمت اقامتگاه ریاست جمهوری، بخش هایی از خیابان های شهر را به روی معترضان بست.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رهبر مخالفان بلاروس در شورای امنیت سازمان ملل سخنرانی می‌کند - BBC News فارسیسوتلانا تیخانوسکایا، رهبر مخالفان دولت بلاروس روز جمعه برای سخنرانی در شورای امنیت سازمان ملل متحد دعوت شده است. به گزارش رویترز او از طریق ارتباط ویدیویی و به دعوت استونی که از اعضای کنونی این شورا است، صحبت خواهد کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بحران بلاروس؛ لوکاشنکو برای دلجویی از مخالفان ایده رفراندوم را مطرح کردخبرگزاری دولتی بلاروس در حالی از تمایل الکساندر لوکاشنکو برای بازنگری در قانون اساسی خبر داده که در این گزارش به هیچ جزئیات دیگری در خصوص اصلاحات مد نظر رئیس جمهوری بلاروس اشاره نشده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سه کشور حوزهٔ بالتیک مرزهای خود را به روی مقامات بلاروس بستندبناست سوتلانا تیخانووسکایا، رهبر مخالفان دولت کنونی بلاروس، روز ۴ سپتامبر در شورای امنیت سازمان ملل سخنرانی کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »