مناقشه مرزی هند و چین در هیمالایا؛ «سربازان هندی در چهار ارتفاع راهبردی مستقر شدند»

01/09/2020 08:35:00 ب.ظ

مناقشه مرزی هند و چین در هیمالایا؛ «سربازان هندی در چهار ارتفاع راهبردی مستقر شدند»

هند, چین

مناقشه مرزی هند و چین در هیمالایا؛ «سربازان هند ی در چهار ارتفاع راهبردی مستقر شدند»

سخنگوی سفارت چین در دهلی نو اقدام نیروهای هند ی در «عبور از منطقه حائل» را مغایر با تلاش‌های انجام شده برای سهولت در حل مسالمت آمیز اختلاف‌ها و نیز کاستن از تنش نظامی در منطقه توصیف کرد.

رویترز به نقل از یک مقام هندی نامی از وی برده نشده اعلام کرد که نظامیان هند در آخرین رویارویی میان دو طرف به تحرک شماری از سربازان چینی برای عبوراز یک گذرگاه کوهستانی مهم پاسخ داده و آنرا دفع کرده‌‌اند.این مقام مسئول در ادامه تصریح کرده است که نیروهای هندی باآمادگی کامل به این تحرک پاسخ داده و چهار بلندی مهم را به اشغال خود درآورده‌اند.

در آخرین رویارویی میان نیروهای دو طرف درگیری نظامی روی نداده است.سخنگوی سفارت چین در دهلی نو در واکنش به مواضع اعلام شده از سوی دهلی‌نو و خبرهای منتشر شده از رویارویی اخیر میان دو طرف در نوار مرزی اقدام نیروهای هندی در عبور از منطقه حائل را مغایر با تلاش‌های انجام شده برای سهولت در حل مسالمت آمیز اختلاف‌ها و نیز کاستن از تنش نظامی در منطقه توصیف کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

زنی در ووهان از دولت چین به علت «مخفی‌کاری» درباره شیوع کرونا شکایت کرددادگاه محلی دادخواست وی را رد کرده و پلیس چین هشدار داده است که نه تنها باید از شکایت صرف‌نظر شود بلکه باید به طور علنی نیز از آن حرفی زده نشود. با این وجود خانم «ژائو لی» گفته است که شکایت خود را به دادگاه عالی استان هوبای خواهد برد.

وزارت کشور از افزایش بیش از سه برابری فراخوان‌های اعتراض در ایران خبر دادحسین ذوالفقاری،‌ معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ،‌ اعلام کرد شمار فراخوان‌های عمومی برای اعتراض در ایران نسبت به سال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافته است

شمار بهبودیافتگان از ویروس کرونا در جهان از مرز 18 میلیون نفر فراتر رفتشمار بهبودیافتگان از ویروس‌کرونا در جهان از مرز 18 میلیون نفر فراتر رفت

در پی حادثه مرگ غیرنظامیان، ارتش آمریکا بخشی از تمریناتش را در کره جنوبی متوقف کردحادثه تصادف خودروی این غیرنظامیان با خودروی زرهی آمریکا، در اواخر روز یکشنبه حدود ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی در یک جادۀ عمومی در نزدیکی مرز کره شمالی روی داد.

چین: آمریکا از مفهوم امنیت ملی سوءاستفاده می‌کند چین آمریکا را متهم به دستایز قرار دادن 'امنیت ملی' برای اقدام علیه شرکت‌های چین ی کرد، این پاسخ چین چند روز بعد از آن مطرح شده که پنتاگون ۱۱ شرکت چین ی دیگر را به عنوان شرکت‌های تحت مالکیت یا کنترل ارتش این کشور معرفی کرد

نتانیاهو: در حال مذاکره با برخی دیگر از رهبران عرب و مسلمان هستمنخست‌وزیر اسرائیل اشاره‌ای به نام کشورهایی که تل‌آویو در حال مذاکره با آنها برای عادی‌سازی روابط دوجانبه است نکرد.

هند: نظامیان چینی از منطقه لداخ عقب نشینی کردند رویترز به نقل از یک مقام هندی نامی از وی برده نشده اعلام کرد که نظامیان هند در آخرین رویارویی میان دو طرف به تحرک شماری از سربازان چینی برای عبوراز یک گذرگاه کوهستانی مهم پاسخ داده و آنرا دفع کرده‌‌اند.Aa یک شهروند چینیِ ساکن شهر ووهان، مرکز شیوع ویروس کرونا، که پدر خود را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده، با ارائه شکایتی از دولت چین به دادگاه، خواستار پرداخت غرامت و عذرخواهی رسمی دولت شده است.افته است.01.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرده است که نیروهای هندی باآمادگی کامل به این تحرک پاسخ داده و چهار بلندی مهم را به اشغال خود درآورده‌اند. در آخرین رویارویی میان نیروهای دو طرف درگیری نظامی روی نداده است. او می‌گوید: «به دلیل این مخفی‌کاری، مردم شهر ووهان به زندگی عادی خود ادامه دادند و جشن سال نو را طبق معمول برگزار کردند بدون اینکه اقدامی حفاظتی به عمل آورند. سخنگوی سفارت چین در دهلی نو در واکنش به مواضع اعلام شده از سوی دهلی‌نو و خبرهای منتشر شده از رویارویی اخیر میان دو طرف در نوار مرزی اقدام نیروهای هندی در عبور از منطقه حائل را مغایر با تلاش‌های انجام شده برای سهولت در حل مسالمت آمیز اختلاف‌ها و نیز کاستن از تنش نظامی در منطقه توصیف کرده است. ذوالفقاری گفت: «البته ممکن است عناصری هم داخل کشور این‌ها را بازنشر کنند. چین و هند از ماه مه گذشته در پی تشدید تنش‌ها مذاکره برای حل اختلافات در نوار مرزی را آغاز کردند اما این تلاش دیپلماتیک در کم‌تر از دو ماه با درگیری‌ نظامی میان دو طرف در پانزدهم ژوئن که دست کم بیست کشته در طرف هند برجای گذاشت، به چالش کشیده شد.» خانم لی تاکید دارد که پکن را در قبال آنچه روی داد، مسئول می‌داند و می‌خواهد که آن‌ها بهای این کار را بپردازند. رویارویی تازه میان نیروهای نظامی هند و سربازان ارتش چین در ارتفاعات هیمالایا بار دیگر نشان داد که دو طرف برغم از سرگیری گفتگوها همچنان بر سر اختلافات مرزی به توافقی اصولی دست نیافته‌اند.

. با این وجود خانم ژائو لی گفته است که شکایت خود را به دادگاه عالی استان هوبای خواهد برد.» اعتراضات عمومی در شهرهای ایران از سال ۱۳۹۶ دست‌کم هر سال یک‌بار به صورت سراسری صورت گرفته و مجموعا موجب بازداشت هزاران نفر از شهروندان و کشته شدن صدها نفر از آن‌ها شده است.