اعتصاب غذای فرهاد میثمی در اعتراض به حکم اعدام احمدرضا جلالی

16/02/1401 10:29:00 ب.ظ

فرهاد میثمی، فعال مدنی با ارسال نامه‌ای از زندان رجایی‌شهر گفت تا زمانی اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی پژوهشگر دوتابعیتیِ زندانی لغو نشود، دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

فرهاد میثمی، فعال مدنی با ارسال نامه‌ای از زندان رجایی‌شهر گفت تا زمانی اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی پژوهشگر دوتابعیتیِ زندانی لغو نشود، دست به اعتصاب غذا خواهد زد. آقای میثمی در ادامه متذکر شد خبرهایی از آماده شدن جمهوری اسلامی برای اعدام آقای جلالی تا پایان ماه جاری منتشر شده است و «بنابراین کمتر از دو هفته به اجرای حکم اعدام مانده و اگر اجرای این حکم متوقف نشود، دست به اعتصاب غذا خواهم زد».

وی گفت در صورت اعتصاب، تنها مقدار اندکی آب و قرص‌هایش را خواهد خورد، چون بدون مصرف قرص وضعیت سلامتی‌اش با ریسک بالایی مواجه خواهد شد. فرهاد میثمی که از مرداد ماه سال ۱۳۹۷ بدون حتی یک روز مرخصی در زندان به‌سرمی‌برد، به خاطر کنش‌های مدنی خود در مخالفت با حجاب اجباری به پنج سال زندان محکوم شده است.

او در نامه خود از نهادهای حقوق بشری خواست که از هر فرصتی برای توقف اجرای حکم اعدام آقای جلالی استفاده کنند. آقای میثمی در انتهای این نامه نوشت: «این روزها احمدرضا جلالی یکی از بی‌پناه‌ترین انسان‌ها روی زمین است. نگذارید جلالی را اعدام کنند. نه، اصلاح می‌کنم: نگذارید جلالی را ۱۰۰ بار اعدام کنند!» headtopics.com

احمدرضا جلالی، دوتابعیتی زندانی، «تا آخر اردیبهشت‌ اعدام می‌شود»؛ سوئد محکوم کرد خبرگزاری‌ ایسنا روز چهارشنبه به نقل از «منابع آگاه» خبر داده بود که حکم اعدام آقای جلالی به جرم انتسابی «جاسوسی برای اسرائیل» تا دو هفته دیگر اجرا می‌شود.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

بهنام موسیوند به اعتصاب غذای خود «پایان داد»عده‌ای از نزدیکان بهنام موسیوند خبر می‌دهند که این زندانی سیاسی که جانش به دلیل اعتصاب غذا در معرض خطر جدی است پس از ۱۶ روز به اعتصاب خود پایان داده است. تورا جون مولی سد ابرام؟

بهنام موسیوند پس از ۱۶ روز به اعتصاب غذای خود پایان دادبهنام موسیوند،که از روز۳۰فروردین امسال دست به اعتصاب غذا زده بود در پی وخامت حالش به اعتصاب غذای خود پایان داد. بهنام_موسیوند از۳۰فروردین به دلیل امتناع از زدن دستبند و پابند برای دریافت خدمات درمانی خارج از زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت اعتصاب_غذا

بهنام موسیوند بعد از ۱۶ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد | DW | 06.05.2022بهنام موسیوند، فعال مدنی زندانی پس از گذشت ۱۶ روز به اعتصاب غذای خود در بیمارستان پایان داد. موسیوند گفته است پایان اعتصاب غذای او به دلیل درخواست‌هایی برای ادامه 'مقاومت در میدان‌های دیگر' صورت گرفته است.

اسماعیل عبدی در ششمین روز اعتصاب به زندان کچویی کرج منتقل شد | DW | 06.05.2022اسماعیل عبدی دبیر کانون صنفی معلمان تهران در حالی کە برای ششمین روز متوالی در اعتراض به صدور 'احکام امنیتی برای فعالان صنفی' در اعتصاب غذا بود، از زندان مرکزی کرج به زندان کچویی در همین شهر منتقل شد. هنوز 'فاصله هاست'،تا بازداشتی های 'نگون بخت' اعتراضات آرام،در غرب و آلمان، پس بی زحمت 'دستی' را بکشید؟!.................... هیس!

وخامت حال بهنام موسیوند در پی ۱۵ روز اعتصاب غذا | DW | 05.05.2022بهنام موسیوند زندانی سیاسی از روز ۳۰ فروردین در اعتصاب غذا به سر می‌برد. به نوشته سایت هرانا حال او رو به وخامت گذاشته است. کاربران شبکه‌های اجتماعی با هشتگ savebehnam خواهان آزادی او شده‌اند.

وخامت حال بهنام موسیوند با ادامه اعتصاب غذای او در بیمارستانبه گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهنام موسیوند، فعال مدنی که به علت وضعیت جسمانی حاد ناشی از اعتصاب غذا در بیمارستان