بهنام موسیوند به اعتصاب غذای خود «پایان داد»

16/02/1401 10:23 ق.ظ

عده‌ای از نزدیکان بهنام موسیوند خبر می‌دهند که این زندانی سیاسی که جانش به دلیل اعتصاب غذا در معرض خطر جدی است پس از ۱۶ روز به اعتصاب خود پایان داده است.

عده‌ای از نزدیکان بهنام موسیوند خبر می‌دهند که این زندانی سیاسی که جانش به دلیل اعتصاب غذا در معرض خطر جدی است پس از ۱۶ روز به اعتصاب خود پایان داده است. سازمان دیده‌بان حقوق بشر با انتشار بیانیه‌ای از شدت گرفتن سرکوب معلمان در ایران خبر داده و از جمهوری اسلامی خواسته‌است معلمان بازداشتی در اعتراضات مسالمت‌آمیز و تشکل‌های کارگری فوراً و بدون هیچ شرطی آزاد شوند.

این بیانیه که پنج‌شنبه ۱۵ اردیبهشت در سایت دیده‌بان حقوق بشر منتشر شده می‌افزاید در دو هفته منتهی به اول ماه مه (یکشنبه هفته جاری) مقامات ایران حداقل ۳۸ معلم را در سراسر کشور دستگیر کرده‌اند. بر اساس این بیانیه حداقل ۱۷ نفر از آنها، از جمله محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران، همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

این دستگیری‌ها پس از آن رخ داده‌اند که شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای اعتراضی سراسری در روز یک‌شنبه، ۱۱ اردیبهشت، یک روز پیش از روز معلم ایران، فراخوان داد. در پی انتشار فراخوان عمومی برای برگزاری تجمعات اعتراضی معلمان، موجی از بازداشت‌های آموزگاران و فعالان صنف فرهنگیان در شماری از شهرهای ایران به‌دست مأموران امنیتی آغاز شد و کانال‌های اطلاع‌رسانی صنف فرهنگیان در ایران، روز دوشنبه اعلام کرد تاکنون دست‌کم بیش از ۲۳ نفر با هجوم نیروهای امنیت به منازل یا تجمعات معلمان بازداشته شده‌اند، هرچند برخی منابع از افزایش شمار بازداشتی‌ها تا ۷۰ نفر نیز خبر داده‌اند. headtopics.com

تورا جون مولی سد ابرام؟

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

جان اسرای فلسطینی به دلیل اعتصاب غذا به خطر می‌افتدوضعیت جسمانی یک اسیر فلسطین در شصت و سومین روز اعتصاب غذای او وخیم گزارش شد. - خبرگزاری آناتولی

اتحادیه اروپا: روسیه از تجاوز به زنان در اوکراین به عنوان یک سلاح استفاده می‌کنداتحادیه اروپا: روسیه از تجاوز به زنان در اوکراین به عنوان یک سلاح استفاده می‌کند کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا اعلام کرد که روسیه از تجاوز به زنان در اوکراین به عنوان یک سلاح استفاده می‌کند.

سازمان ملل: شمار افرادی که غذای کافی ندارند در ۲۰۲۱ به بالاترین حد رسیدسازمان ملل متحد روز چهارشنبه اعلام کرد، شمار کسانی که به‌طور روزانه دسترسی به غذای کافی ندارند سال گذشته به بالاترین حد خود رسید. شبکه های منوتوخبر ، بی_بی_سی ، صدای_آمریکا، ایران_اینترنشنال، راديو_فردا آزادی همه توسط یک ارگان مدیریت میشوند . فقط برای تاثیرگذاری بیشتر تعداد شبکات رو زیاد کردن تا بگن همه شبکه های به ظاهر جدا از هم فلان پیام رو اعلام یا تصدیق میکنن اخبار خبرگزاری های دنیا: 😁🖐👇 یایک جاسیل میاد یازلزله میاد یا یک کِشتی با خدمه اش غرق شده! یا هواپیمای سقوط میکنه یا درتیراندازی آمریکا چندتا مُردن، یا داعش مسئولیت بمب گذاری در مسجدی را به عهده گرفته؛ خلاصه تا اخبار گوش میدی باید بعدش فوراً بری سکس کنی تا عصبی و روانی نشی😁 برنج، ذرت یا گندمی چیزی ندارین، بریزیم تو دریا؟

نرخ تورم در ترکیه در ماهی که گذشت به ۷۰ درصد اوج گرفتدر مقایسه، بالاترین تورم ایالات متحده در ۴۰ سال گذشته که ماه گذشته ثبت شده ۶٫۶ درصد است. در ۱۹ کشوری که از ارز یورو استفاده می‌کنند نیز تورم در ماه گذشته به رکورد ۷٫۵ درصد رسید.

لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا؛ تیم فوق‌العاده‌ای که به چهارگانه می‌اندیشد - BBC News فارسییورگن کلوپ و مردانش لیورپول را به یکی از جذاب‌ترین تیم‌های فوتبال جهان تبدیل کرده‌اند. این تیم که قهرمان جام اتحادیه فوتبال انگلیس شده، به فینال جام حذفی انگلیس و لیگ قهرمانان فوتبال اروپا رسیده است و بخت جدی قهرمانی در لیگ برتر فوتبال انگلیس نیز است.

نماینده آمریکا در سازمان ملل: این امکان وجود دارد که به توافق نرسیم«لیندا توماس گرینفیلد»، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل، در یک نشست مطبوعاتی گفت که در زمینه احیای_برجام «هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد و ما هنوز توافقی نداریم و این امکان وجود دارد که به توافق هم نرسیم». اخبار_ایران

دیده‌بان حقوق بشر: معلمان بازداشتی در ایران فوراً آزاد شوند

سازمان دیده‌بان حقوق بشر با انتشار بیانیه‌ای از شدت گرفتن سرکوب معلمان در ایران خبر داده و از جمهوری اسلامی خواسته‌است معلمان بازداشتی در اعتراضات مسالمت‌آمیز و تشکل‌های کارگری فوراً و بدون هیچ شرطی آزاد شوند.

این بیانیه که پنج‌شنبه ۱۵ اردیبهشت در سایت دیده‌بان حقوق بشر منتشر شده می‌افزاید در دو هفته منتهی به اول ماه مه (یکشنبه هفته جاری) مقامات ایران حداقل ۳۸ معلم را در سراسر کشور دستگیر کرده‌اند.

بر اساس این بیانیه حداقل ۱۷ نفر از آنها، از جمله محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران، همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

این دستگیری‌ها پس از آن رخ داده‌اند که شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای اعتراضی سراسری در روز یک‌شنبه، ۱۱ اردیبهشت، یک روز پیش از روز معلم ایران، فراخوان داد.

در پی انتشار فراخوان عمومی برای برگزاری تجمعات اعتراضی معلمان، موجی از بازداشت‌های آموزگاران و فعالان صنف فرهنگیان در شماری از شهرهای ایران به‌دست مأموران امنیتی آغاز شد و کانال‌های اطلاع‌رسانی صنف فرهنگیان در ایران، روز دوشنبه اعلام کرد تاکنون دست‌کم بیش از ۲۳ نفر با هجوم نیروهای امنیت به منازل یا تجمعات معلمان بازداشته شده‌اند، هرچند برخی منابع از افزایش شمار بازداشتی‌ها تا ۷۰ نفر نیز خبر داده‌اند.

تارا سپهری‌فر، پژوهشگر ارشد ایران در دیده‌بان حقوق بشر می‌گوید «مقامات ایران دوباره تصمیم گرفته‌اند افراد را به خاطر تشکل‌یابی برای دستیابی به حقوق جمعی‌شان به زندان بیندازند، به جای این که با تشکل‌های مستقل کار کنند و به حقوق اقتصادی و اجتماعی ایرانیان احترام بگذارند».

او در ادامه گفته‌است «تلاش برای ساکت کردن اعتراضات و بسیج مسالمت‌آمیز واقعیت اسفناک اقتصاد ایران را تغییر نخواهد داد».

این بیانیه با اشاره به بازجویی بیش از ۱۰ معلم از ابتدای سال جاری خورشیدی از بازداشت رسول بداقی، عضو برجسته کانون صنفی معلمان، لطیف روزیخواه، عضو هیئت مدیره کانون صنفی در استان آذربایجان شرقی و جعفر ابراهیمی از بازرسان کانون صنفی خبر داده‌است. ابراهیمی بهمن‌ماه پارسال به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» به چهار سال زندان محکوم شده بود.

دو هفته پیش نیز کانون صنفی خبر داد که شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران بداقی را به اتهامات «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» به پنج سال زندان محکوم کرده‌است.

کانون صنفی همچنین خبر داد که مقامات اتهاماتی را متوجه محمود بهشتی لنگرودی، نایب رئیس کانون، و رسول کارگر، عضوی از استان فارس کرده‌اند. دوشنبه هفته جاری نیز کانون صنفی معلمان خبر داد که پرونده حداقل ۹ معلم به دادسرای استان کردستان ارجاع داده شده‌است.

معلمان ایران بر اساس فراخوان عمومی روز یک‌شنبه، ۱۱ اردیبهشت، تجمع‌هایی را در سراسر کشور برای پیگیری مطالبات خود برگزار کردند.

در پی انتشار این فراخوان در روزهای گذشته، بازداشت آموزگاران و فعالان صنفی از پیش از روز یک‌شنبه در شهرهای مختلف ایران آغاز شد. هم‌زمان، برگزاری تجمع‌ها در بسیاری شهرهای کشور در روز یک‌شنبه با حضور سنگین نیروی انتظامی و در برخی شهرها از جمله بوشهر با خشونت همراه بود.

مهم‌ترین خواسته معلمان شاغل و بازنشسته ایران در تجمعات اعتراضی چند ماه گذشته اجرای کامل طرح رتبه‌بندی به میزان ۸۰ درصدِ هیئت علمی دانشگاه‌ها برای معلمان شاغل و اجرای همسان‌سازی حقوق برای معلمان بازنشسته است.

با استفاده از گزارش‌های دیده‌بان حقوق بشر، رادیو فردا؛ د.خ / پ.پ