اعتراض صدها وکیل ایرانی به حکم جلب دادرسی چهار وکیل شیرازی

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

حدود ۴۰۰ تن از وکلای ایرانی با امضای بیانیه‌ای، نگرانی عمیق خود را از صدور قرار جلب به دادرسی چهار تن از وکلای دادگستری شیراز ابراز کردند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دادستان عمومی و انقلاب شیراز در ماه جاری برای چهار وکیل دادگستری که پرونده‌های حقوق بشری را می‌پذیرند، قرار جلب دادرسی صادر کرد. محمود طراوت‌روی، نازنین سالاری و مسعود‌ احمدیان سه تن از این وکلا هستند که به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و همکاری با دول متخاصم» مورد تعقیب قرار‍ گرفته‌اند.

این بیانیه می‌افزاید: «جامعه وکلای دادگستری نگرانی عمیق خود را نسبت به رفتارهای خلاف قانون از سوی نهادهای امنیتی و قضایی با وکلای دادگستری اعلام می‌دارد و تفتیش منازل، دفاتر و اشیاء متعلق به وکلای دادگستری علی الخصوص وکلایی که در زمینه پرونده‌های مربوط به حقوق بشر فعالیت می‌کنند، مسیری مغایر با مقررات و ضوابط تعقیب و دادرسی کیفری را نشان می‌دهد.»

این بیانیه هشدار می‌دهد: «روش‌های ناصوابی که امروز در برخوردهای امنیتی و قضایی با صنوف و اقشار مختلف از جمله اهالی هنر و قلم، معلمان، کارگران، اصناف و سایر اقشار از جمله وکلای دادگستری و بویژه تشدید برخورد با وکلای حقوق بشری مشاهده می‌شود، موجب گسترش خشونت و تعطیلی عدالت و در نهایت تحقق ظلم و ستم در جامعه خواهد شد»

جمهوری اسلامی طی چند دهه گذشته موارد متعددی از بازداشت وکلای دادگستری را داشته که پرونده‌های دفاع از زندانیان سیاسی را قبول کرده یا خود فعالیت حقوق بشری داشته‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

یه گهی خوردندحتما

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توقیف کشتی ایرانی با ۲۴۰ تن گازوئیل قاچاق در کویتوزارت کشور کویت روز شنبه ۳۱ اردیبهشت از توقیف یک کشتی ایرانی با ۲۴۰ تن گازوئیل قاچاق خبر داد. کشتی متعلق به سپاه تروریست کی تواین مملکت به جز سپاه ایکارومیکنه؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مبتلایان روزانه کرونا به کمتر از ۲۰۰ نفر رسید/۹ تن دیگر جان باختندمبتلایان روزانه کرونا به کمتر از ۲۰۰ نفر رسید *مبتلایان جدید: ۱۵۹ نفر *جانباختگان جدید: ۹ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۲۲۹۷۴۱ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۷۰۳۲۲۱۲ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۴۱۲۷۱ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۴۹۶۶۱۵۰۵ دُز
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتشار گزارش‌هایی از پیدا شدن جسد امین بذرگر، کشتی‌گیر و از دوستان نوید افکاریانتشار گزارش‌هایی از پیدا شدن جسد امین_بذرگر، کشتی‌گیر و از دوستان نوید_افکاری امین بذرگر بارها به دلیل حمایت از نوید افکاری توسط نهادهای امنیتی تهدید شده بود. نوید افکاری، کشتی گیر و از معترضان مرداد ۹۷ بود که در شهریور ۹۹ اعدام شد. ⬇️ بیشتر بخوانید: اینهای که به این راحتی آدم میکشنن اگه دین ندارن که احتمالا ندارن آیا به کار ما هم اعتقادی ندارن؟ یعنی اعتقاد ندارن که همینطور نمی مونه و یه روزی باید جوابگو باشن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا نام پنج گروه از جمله «جماعت اسلامی مصر» را از فهرست تروریسم حذف می‌کندوزارت خارجه آمریکا، جمعه 30 اردیبهشت، از حذف نام 5 سازمان تندرو از جمله «جماعت اسلامی مصر» از فهرست تروریسم ایالات متحده خبر داد.فهرست این پنج سازمان،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ارتش بیش از گذشته آماده جانفشانی در راه حفاظت از نظام و ملت استارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سوم خرداد و سالروز آزاد سازی خرمشهر روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی، بیانیه ای صادر کرد. ارتش ملی آماده جانفشانی درراه ملت و کشور است! ارتش آخوندی وطن فروش آماده جانفشانی در راه حکومت ملایان وطن فروش است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اسرائیل: داماد لبنانی قاسم سلیمانی مسئول انتقال تسلیحات از ایران به حزب‌الله استارتش اسرائیل در گزارشی آورده است که هاشم صفی‌الدین، معاون اجرایی حزب‌الله با استفاده از موقعیت خود به فرزندش رضا صفی‌الدین در انتقال تسلیحات راهبردی از منظور، بزودی میریید تو دریا، باپای خودتان، اسرائیل: داماد لبنانی قاسم سلیمانی مسئول انتقال تسلیحات از ایران به حزب‌الله است .
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »