اعتراض روسیه به طراحی پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین

17/03/1400 07:15:00 ب.ظ

اعتراض روسیه به طراحی پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین بیشتر بخوانید🔽

روسیه می‌گوید طراحی و شعار نوشته شده روی پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین توهم و یک فریب بزرگ است. انتخاب طراحی پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین خشم روسیه را برانگیخته است.

تیم ملی فوتبال اوکراین قرار است در چارچوب مسابقات یورو ۲۰۲۰ که به دلیل شیوع کرونا با یکسال تاخیر برگزار می‌شود به زودی به میدان رود. این بازی‌ها از روز جمعه ۱۱ ژوئن در کشورهای مختلف قاره سبز برگزار می‌شود.

پیراهن تیم ملی اوکراین طراحی جدیدی دارد که روی آن شبه جزیره کریمه هم به عنوان بخشی از کشور اوکراین نشان داده شده است. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه این اقدام اوکراین را یک توهم و فریبی غیر ممکن توصیف کرده است. خانم زاخارووا در حساب فیس‌بوک خود با انتقاد از لباس زردپوشان اوکراینی نوشت: «تیم ملی فوتبال اوکراین در لباس جدید خود طرحی را قرار داده که در آن شبه جزیره کریمه را به خاک اوکراین متصل کرده است. این در حالی است که کریمه متعلق به روسیه است.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه نوشت: «اینگونه اقدامات یک فریب است و موجب ایجاد شدن یک توهم غیر ممکن می‌شود.» در طراحی پیراهن جدید تیم ملی اوکراین، نقشه‌ای روی پیراهن طراحی شده که در آن شبه جزیره کریمه هم به عنوان بخشی از خاک اوکراین نشان داده می‌شود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

استولتنبرگ مسکو را به حضور در نشست شورای روسیه−ناتو دعوت کرد | DW | 07.06.2021ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو با توجه به تنش شدید حاکم بر مناسبات میان این سازمان و روسیه، مسکو را به حضور در نشست شورای مشترک روسیه – ناتو دعوت کرد. به باور او هر دو طرف موضوعات زیادی برای بحث دارند.

هشدار دبیرکل ناتو درباره افزایش وابستگی بلاروس به روسیه | DW | 06.06.2021در ادامه تنش‌ها میان کشورهای غربی و بلاروس که از حمایت روسیه برخوردار است دبیرکل ناتو به این دو کشور هشدار داد. فرود آوردن اجباری یک هواپیمای مسافربری در فرودگاه مینسک با اعتراض شدید کشورهای غربی روبرو شده است. اگر این اتفاق در یک کشور اروپای غربی یا آمریکایی واقع میشد،اسم آن را مبارزه با تروریزم بین المللی می گذاشتند و همه اعضاء ناتو به شدت از آن حمایت میکردند...یک رویداد و دو نگاه متفاوت دست تان خلاص. Axaaaaaaaaaai mani Dalar

پیروزی قاطع تیم ملی والیبال مقابل بلغارستان/ایران روی نوار بردپیروزی قاطع تیم ملی والیبال ایران مقابل بلغارستان تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال در دور ششم مقابل بلغارستان قرار گرفت و به پیروزی ۳ بر صفر رسید با توجه به بی اخلاقی و تهمت های ناروای نسبت داده شده در مناظرات به نامزدهای انقلابی و اخلاق مدار از طرف نامزدهایی که خود را منتسب به آذری زبان بودن می‌کنند تبری می جوئیم و با هشتگ طرد_فرزند_ناخلف_ترک_آذری اعتراض خود را اعلام می داریم. انتشار حداکثری لطفا رزمندگان 8سال جنگ معدود افرادشجاع وبا غیرت کشوربودند وشیعه واقعی امام حسین که بادیدن ظلم و فساد بجای خانه نشستن و دعا، به میدان مبارزه رفتند،از فرزندان این عزیزان هم انتظارست که بسان پدران باظلم به مبارزه برخیزند و فریب کلام ولباس ظالمان مفسد رانخورند، یزید هم خود رامتقی میدانست

اسکوچیچ: تیم بحرین را مثل کف دستم می‌شناسماسکوچیچ: بحرین را مثل کف دستم می‌شناسم سرمربی تیم ملی ایران پیش از دیدار فردا شب: *بحرین را اندازه تیم ایران می‌شناسم؛ آنها را مثل کف دستم می‌شناسم *بازی با بحرین برای تیم ملی حیاتی است و اهمیت زیادی دارد سرمربی بحرین: ایران تیم قدرتمند و اول آسیا است خدانکنه بحرین رو ببریم حالاباکف دست بابت پست دست

نمایه جمهوری چک در یورو ۲۰۲۰؛ نسل طلایی جدید از راه رسیده است - BBC News فارسی۲۵ سال پس از صعود باورنکردنی تیم ملی چک به فینال یورو ۹۶ در استادیوم ومبلی لندن، این تیم دوباره برای حضور در این رقابت‌ها عازم انگلیس است. تیم ملی چک با داشتن جوانان مستعد با آتیه و بازیکنان تشنه موفقیتی که در ۵ لیگ برتر فوتبال دنیا بازی می‌کنند، از نظر روحی و جسمی در شرایط ایده‌آلی قرار دارد.

تظاهرات در بوداپست در اعتراض به افتتاح پردیس دانشگاه چینیدر حالی که دانشجویان مجار می‌گویند اقدام دولت باعث انتقال دانشگاه دیکتاتوری چینی به کشورشان خواهد شد، دولت مجارستان این اعتراضات را غیر ضروری دانسته است. چینی ها قوم یعجوج و معجوج اشاره شده در قرآن هستند که از شرق میایند و همه جا را میگیرند اینها هم اراذل و اوباش بوداپست اند! اگر قرار بود پردیس رایش را افتتاح کنند، بر پایشان بوسه هم می زدند!