اعتراض به انتقال جعفر عظیم‌زاده به رجایی‌شهر؛ بیانیه جمعی از زندانیان بند ۸ زندان اوین

26/08/2020 08:16:00 ب.ظ

جعفر_عظیم‌زاده

«رویه فعلی در ارتباط با جعفر_عظیم‌زاده و خانواده‌اش امری مسبوق به سابقه و مکرر در تاریخ جمهوری اسلامی است و بارها و بارها اتفاقاتی به مراتب بدتر از این دست در کارنامه دستگاه قضایی رسوای رژیم ثبت شده است» اخبار_ایران بیانیه جمعی از زندانیان زندان اوین👇

جعفر عظیم‌زاده روز ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ از زندان اوین به زندان گوهردشت (رجایی‌شهر) منتقل شده است.متن این بیانیه که به امضای «بهنام موسیوند»، «بهنام محجوبی»، «آتبین جعفریان»، «روح‌الله خضری»، «یاسین جمالی»، «حسین محمودی»، «احمد فارسی» و «محسن فرید» رسیده، به شرح زیر است:

«بیش از یک هفته از انتقال جعفر عظیم‌زاده به زندان گوهردشت (رجایی‌شهر) می‌گذرد؛ انتقالی که کم از آدم‌ربایی نداشت. جعفر عظیم‌‌زاده در طی بروز علایم کرونا، به همراه تنی چند از زندانیان بند ۸ به بهداری بند ۴ منتقل می‌شود و ظاهرا با دستور  پزشک غیرمتعهد زندان (در پی احساس ناراحتی در قفسه سینه‌اش)، قرار بوده به بیمارستان طالقانی منتقل شود که در این بین با سناریویی از پیش تعیین شده و به دستور نهادهای امنیتی و با هماهنگی دادستانی و مسوولین زندان اوین، سر از زندان  گوهردشت در می‌آورد؛ آن هم در حالی که خانواده مضطرب و نگران و بی خبرش در پی باخبر شدن از وضعیت او، چندین بیمارستان را زیر و رو می‌کنند. در نهایت پس از سه روز بی‌خبری، از وضعیت نامناسب او در زندان گوهردشت مطلع می‌شوند. در حال حاضر نیز جعفر عظیم‌زاده بدون دسترسی به حق ملاقات و تماس تلفنی، در انفرادی زندان گوهردشت در اعتصاب غذا به سر می‌برد. رویه فعلی در ارتباط با جعفر عظیم‌زاده و خانواده‌اش امری مسبوق به سابقه و مکرر در تاریخ جمهوری اسلامی است و بارها و بارها اتفاقاتی به مراتب بدتر از این دست در کارنامه دستگاه قضایی رسوای رژیم ثبت شده است. اما این بار در حالی شاهد برخورد با یک فعال کارگری هستیم که رییس دستگاه قضا (که با کمک دستگاه‌های پروپاگاندای رژیم در حال سفیدسازی کارنامه خود است)، مدام در تریبون‌های مختلف از حمایت از کارگران و مطالبت‌شان دادسخن سر می‌دهد. چرا که مسوولان نظام به خوبی می‌دانند در پی اعتراضت دی‌ماه سال ۱۳۹۶ و آبان ماه ۱۳۹۸ و بالاگرفتن اعتراضات طبقه کارگر، یکی از مهم‌ترین خطرات برای جمهوری اسلامی، اعتراضات و مطالبات این طبقه است. اما می‌بینیم که در عمل با یکی از فعالین کارگری با سابقه و خوش‌نام چه برخوردی می‌شود. در واقع می‌توان این گونه تحلیل کرد که برخورد با جعفر عظیم‌زاده، مشتی نمونه خروار است. ۱۸۰ درجه خلاف ادعاها.  برخورد غیر انسانی در برابر ادعاهای پوچ و توخالی چون مستند "بیست‌وسی" در ارتباط با زندان اوین و اظهارات رییس قوه در ارتباط با کارگران.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پورن حلال یا آموزش ازدواج؛ اعتراض کاربران شبکه‌های اجتماعی به سکانسی از یک سریال

اعتراض شدید وزارت خارجه آمریکا به دیدار رجب طیب اردوغان با رهبران گروه تروریستی حماساعتراض شدید وزارت خارجه آمریکا به دیدار رجب طیب اردوغان با رهبران گروه تروریستی حماس مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با صدور بیانیه‌ای به دیدار رئیس جمهوری ترکیه با دو تن از رهبران حماس واکنش نشان داده و به آن اعتراض کرد.

اعتراض آمریکا به شورای امنیت در قبال ایران: طرف تروریست‌ها را گرفته‌اید - BBC News فارسیسفیر اندونزی در سازمان ملل متحد که رییس دوره‌ای شورای امنیت است، روز سه شنبه در جلسه ماهانه این شورا در مورد خاورمیانه با بازگرداندن تحریم‌های ایران مخالفت کرد. آمریکا در واکنش گفت که شورای امنیت جانب «تروریست‌ها» را گرفته است.

اعتراض به ناکارآمدی شهرداری تهران- عکس باشگاه خبرنگاران پویا تسنیم - Tasnimاعتراض به ناکارآمدی شهرداری تهران ظهر امروز جمعی از هیات مذهبی مقابل شهرداری تهران به منظور اعتراض به ناکارآمدی شهرداری در سیاه پوش کردن شهر به مناسبت ماه محرم حضور پیدا کردند

چین به پرواز هواپیمای جاسوسی آمریکا اعتراض کرد - BBC News فارسیچین آمریکا را متهم کرده که یک فروند هواپیمای جاسوسی یو-۲ را به منطقه ممنوعه پرواز فرستاده تا از مانور نظامی این کشور 'جاسوسی' کند. آمریکا گفته است این پرواز 'در چارچوب قوانین و مقررات در مورد پروازهای هوایی بوده است.'

تعلیق مذاکرات کمیته قانون اساسی سوریه به دلیل ابتلای سه نفر به کروناکمیته قانون اساسی سوریه که امروز در دفتر ژنو در سازمان ملل متحد آغاز شده بود به دلیل وجود سه مورد ابتلا به کرونا در بین اعضای هیئت‌های شرکت‌کننده به حالت تعلیق درآمد. - خبرگزاری آناتولی

پس از گذشت یک هفته از انتقال «جعفر عظیم‌زاده»، فعال کارگری به زندان «رجایی شهر»، جمعی از زندانیان عقیدتی و سیاسی بند هشت زندان «اوین» در بیانیه‌ای، ضمن اشاره به هم‌دستی نهادهای امنیتی، دادستانی و بهداری و مسوولان زندان برای انتقال این فعال کارگری، این برخوردهای دستگاه قضا را امری مسبوق به سابقه عنوان کرده‌اند که خلاف ادعاهای رییس دستگاه قضا درباره کارگران و مطالبات‌شان است.سکانس عقد موقت سریال «آقازاده» در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی بحث‌های مفصلی راه انداخته است.مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با صدور بیانیه‌ای به دیدار رئیس جمهوری ترکیه با دو تن از رهبران حماس واکنش نشان داده و به آن اعتراض کرد.اکثریت قاطع اعضای شورای امنیت با درخواست آمریکا برای بازگرداندن همه تحریم‌های ایران مخالفت کردند.

جعفر عظیم‌زاده روز ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ از زندان اوین به زندان گوهردشت (رجایی‌شهر) منتقل شده است. متن این بیانیه که به امضای «بهنام موسیوند»، «بهنام محجوبی»، «آتبین جعفریان»، «روح‌الله خضری»، «یاسین جمالی»، «حسین محمودی»، «احمد فارسی» و «محسن فرید» رسیده، به شرح زیر است: «بیش از یک هفته از انتقال جعفر عظیم‌زاده به زندان گوهردشت (رجایی‌شهر) می‌گذرد؛ انتقالی که کم از آدم‌ربایی نداشت. آقازاده، سریالی است که از سوی «سازمان هنری رسانه‌ای اوج»، متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساخته شده است. جعفر عظیم‌‌زاده در طی بروز علایم کرونا، به همراه تنی چند از زندانیان بند ۸ به بهداری بند ۴ منتقل می‌شود و ظاهرا با دستور  پزشک غیرمتعهد زندان (در پی احساس ناراحتی در قفسه سینه‌اش)، قرار بوده به بیمارستان طالقانی منتقل شود که در این بین با سناریویی از پیش تعیین شده و به دستور نهادهای امنیتی و با هماهنگی دادستانی و مسوولین زندان اوین، سر از زندان  گوهردشت در می‌آورد؛ آن هم در حالی که خانواده مضطرب و نگران و بی خبرش در پی باخبر شدن از وضعیت او، چندین بیمارستان را زیر و رو می‌کنند. برنامه پاداش برای عدالت ایالات متحده در جست‌وجو برای یافتن اطلاعات در مورد یکی از آن دو نفر است که در چند حمله تروریستی، آدم‌ربایی، و هواپیماربایی دست داشته است. در نهایت پس از سه روز بی‌خبری، از وضعیت نامناسب او در زندان گوهردشت مطلع می‌شوند.  آقازاده‌ها، آقازاده‌های دیگر را آشکارا به دلالی، اختلاس و داشتن شبکه فساد مهم می‌کنند. در حال حاضر نیز جعفر عظیم‌زاده بدون دسترسی به حق ملاقات و تماس تلفنی، در انفرادی زندان گوهردشت در اعتصاب غذا به سر می‌برد. آمریکا قصد داشت که با کشاندن این موضوع به شورای امنیت سازمان ملل متحد، دوباره تحریم‌های ایران را بازگرداند.

رویه فعلی در ارتباط با جعفر عظیم‌زاده و خانواده‌اش امری مسبوق به سابقه و مکرر در تاریخ جمهوری اسلامی است و بارها و بارها اتفاقاتی به مراتب بدتر از این دست در کارنامه دستگاه قضایی رسوای رژیم ثبت شده است.  گذشته از این مسایل، در تازه‌ترین بخش این سریال، صحنه‌ای از عقد موقت باعث نقدهای فراوانی به آن شده است. خبرهای بیشتر اقدام آمریکا علیه تسهیل کننده مالی داعش نشان می دهد که جریان پول برای جهادی ها از ترکیه ادامه دارد تصمیم هفته پیش آمریکا مبنی بر تحریم یک عضو تازه شبکه بدنام راوی مستقر در ترکیه نگرانی های تازه ای را در میان ناظران موجب شده است که نشان می دهد نیروهای جهادی به استفاده از ترکیه برای تامین مالی فعالیت هایشان در سوریه ادامه می دهند. اما این بار در حالی شاهد برخورد با یک فعال کارگری هستیم که رییس دستگاه قضا (که با کمک دستگاه‌های پروپاگاندای رژیم در حال سفیدسازی کارنامه خود است)، مدام در تریبون‌های مختلف از حمایت از کارگران و مطالبت‌شان دادسخن سر می‌دهد. چرا که مسوولان نظام به خوبی می‌دانند در پی اعتراضت دی‌ماه سال ۱۳۹۶ و آبان ماه ۱۳۹۸ و بالاگرفتن اعتراضات طبقه کارگر، یکی از مهم‌ترین خطرات برای جمهوری اسلامی، اعتراضات و مطالبات این طبقه است. «روزنامه جوان»، وابسته به سپاه پاسداران از این برنامه تمجید کرده اما تلویحا گفته است ازدواج موقت موضوعی نیست که سطحی به آن پرداخته شود. اما می‌بینیم که در عمل با یکی از فعالین کارگری با سابقه و خوش‌نام چه برخوردی می‌شود. در واقع می‌توان این گونه تحلیل کرد که برخورد با جعفر عظیم‌زاده، مشتی نمونه خروار است. در این سکانس که حدود سه دقیقه طول می‌کشد،‌ راضیه با خواندن یک صیغه موقت، به حامد محرم می‌شود. آمریکا از برجام خارج شده و کشورهای دیگر که هنوز در برجام باقی‌ مانده‌اند می‌گویند دیگر نمی‌تواند از مواد آن استفاده کند.

۱۸۰ درجه خلاف ادعاها.  برخورد غیر انسانی در برابر ادعاهای پوچ و توخالی چون مستند "بیست‌وسی" در ارتباط با زندان اوین و اظهارات رییس قوه در ارتباط با کارگران. مهریه نیز یک شکلات است که از طرف زن به مرد داده می‌شود. حال ما برخی زندانیان عقیدتی و سیاسی بند ۸ زندان اوین در حالی که مردم در پی اعتراضات تحول‌ساز دی‌ماه ۱۳۹۶ و پس از آن از بسیاری از گفتمان‌های واپس‌گرا و تاریخ مصرف گذشته عبور کرده‌اند، ما نیز در کنار مردم ضمن حمایت قاطع و صریح خود از جعفر عظیم‌زاده، اعلام می‌کنیم این نوع برخوردهای دستگاه‌های امنیتی و قضایی کوچک‌ترین خللی در عظم و اراده مردم به ستوه آمده و به‌خصوص کارگران و معلمان و دیگر اقشار مزدبگیر نخواهد داشت و آن‌ها را بیش از پیش در ادامه راه رهایی بخش خود مصمم و استوار خواهد نمود.» مطالب مرتبط: .   بازیگر زن بعد از خواندن متن عقد موقت و پذیرفته شدن عقد توسط شخصیت مرد، با بازگو کردن عبارت «قَبِلتُ» به زبان عربی، چادر از سر می‌اندازد و به اتاق دیگری می‌‌رود.