اعتراض‌ها در شیلی وارد ماه دوم شد؛ معترضان همچنان در خیابان‌های پایتخت

01/09/1398 04:57 ب.ظ

اعتراض‌ها در شیلی وارد ماه دوم شد؛ معترضان همچنان در خیابان‌های پایتخت ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

معترضان روز پنجشنبه ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) در دومین ماه اعتراض‌ها بار دیگر به خیابان‌های سانتیاگو، پایتخت آمدند و با نیروهای پلیس درگیر شدند. اعتراض‌ها در شیلی پس از آن در تاریخ ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) آغاز شد که دولت بهای بلیت‌ مترو را از ۸۰۰ به ۸۳۰ پزو (حدود ۱.۰۴ یورو) افزایش داد. این دومین افزایش بهای بلیت در سال جاری میلادی محسوب می‌شد که نقطه آغاز اعتراض‌ها شد.

اعتراض‌ها در شیلی پس از آن در تاریخ ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) آغاز شد که دولت بهای بلیت‌ مترو را از ۸۰۰ به ۸۳۰ پزو (حدود ۱.۰۴ یورو) افزایش داد. این دومین افزایش بهای بلیت در سال جاری میلادی محسوب می‌شد که نقطه آغاز اعتراض‌ها شد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ما هم باید از شیلی یا یی ها یادبگیریم ادامه تظاهرات یعنی موفقیت ۱۰۰ درصدی .

مجلس نمایندگان آمریکا دو طرح را در حمایت از معترضان در هنگ هنگ تصویب کردمجلس نمایندگان ایالات متحده شامگاه چهارشنبه دو طرح را در حمایت از حقوق بشر در هنگ هنگ و معترضان در این جزیره واقع در جنوب چین تصویب کرد. به گزارش رسانه‌های آمریکا، طرح موسوم به «قانون حقوق بشر و دمو

150 کشته اعتراض‌ها در ایران ؛ انتقال اجساد با کامیون‌های یخچال‌دار حمل گوشتدر تظاهرات اعتراضی گسترده‌ای که ظرف چند روز گذشته اکثر استان‌های ایران را فرا گرفت دها تن از معترضان

ایران در دهکده جهانی:‌ معترضان چه می‌خواهند؟arash_tehran امپراتوری هلال تشیع همه جا با هم داره فرو میریزه

فرانسه می‌گوید نسبت به گزارش کشته‌شدن شماری از معترضان در ایران نگران استفرانسه می‌گوید نسبت به گزارش کشته‌شدن شماری از معترضان در ایران نگران است به گزارش خبرگزاری رویترز، «اگنس ون در مول» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت: فرانسه مراتب نگرانی عمیق خود در مورد گزارش‌ها از مرگ زیادی از معترضان در روزهای گذشته، اعلام می‌کند.

ایرانیان در شهرهای مختلف جهان از معترضان داخل ایران حمایت کردند + ۱۵ ویدئودر ششمسن روز از اعتراضات خیابانی مردم ایران و سرکوب آنها توسط نیروهای امنیتی، ایرانیان ساکن خارج کشور روز چهارشنبه ۲۹ آبان نیز در حمایت از معترضان داخل کشور دست به تجمع زدند: واشنگتن، آمریکا: Twit

آخرین مقاومت‌های معترضان هنگ کنگی در دانشگاه پلی‌تکنیک کاولونمحاصرۀ دانشگاه از روز دوشنبه ۱۸ نوامبر تنگ‌تر شد. در آن زمان دست‌کم ۵۰۰ معترض در داخل این دانشگاه حضور داشتند اما پس از گذشت چهار روز تعداد آنها به کمتر از صد نفر کاهش یافته است. برخی از معترضان تسلیم و برخی نیز در حال فرار توسط نیروهای پلیس دستگیر شده‌اند.

نیروهای امنیتی با خودروهای آب پاش و پرتاب گاز اشک آور معترضان را متفرق ‌کردند در مقابل افرادی که در خیابان حضور داشتند اقدام به پرتاب سنگ به سمت نیروهای امنیتی و خودروهای آب‌پاش ‌کردند.

اعتراض‌ها در شیلی پس از آن در تاریخ ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) آغاز شد که دولت بهای بلیت‌ مترو را از ۸۰۰ به ۸۳۰ پزو (حدود ۱.۰۴ یورو) افزایش داد. این دومین افزایش بهای بلیت در سال جاری میلادی محسوب می‌شد که نقطه آغاز اعتراض‌ها شد.

دولت شیلی قول داده است برای برآورده کردن خواسته معترضان اصلاحاتی را انجام دهد که شامل افزایش حداقل دستمزد و بالا بردن حقوق بازنشستگی است.