اعتراض در هنگ کنگ, هنگ کنگ, چین, دانشگاه, درگیری‌ها و شورش ها, پلیس

اعتراض در هنگ کنگ, هنگ کنگ

آخرین مقاومت‌های معترضان هنگ کنگی در دانشگاه پلی‌تکنیک کاولون

آخرین مقاومت‌های معترضان هنگ کنگی در دانشگاه پلی‌تکنیک کاولون بیشتر بخوانید🔽

21/11/2019 11:30:00 ق.ظ

آخرین مقاومت‌های معترضان هنگ کنگ ی در دانشگاه پلی‌تکنیک کاولون بیشتر بخوانید🔽

محاصرۀ دانشگاه از روز دوشنبه ۱۸ نوامبر تنگ‌تر شد. در آن زمان دست‌کم ۵۰۰ معترض در داخل این دانشگاه حضور داشتند اما پس از گذشت چهار روز تعداد آنها به کمتر از صد نفر کاهش یافته است. برخی از معترضان تسلیم و برخی نیز در حال فرار توسط نیروهای پلیس دستگیر شده‌اند.

پس از ماه‌ها تنش و درگیری، هنگ کنگ از دو روز گذشته در آرامش نسبی به سر می‌برد.قرار است روز یکشنبۀ آینده انتخابات شورای منطقه‌ای هنگ کنگ برگزار شود و دولت محلی از اواخر روز چهارشنبه بررسی دقیق اوضاع را آغاز کرده تا مشخص کند آیا امکان برگزاری چنین انتخاباتی وجود دارد یا نه.

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند گلایه رهبر انقلاب از رعایت‌نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز عفو بین‌الملل: علیه معترضان خوزستان از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده | DW | 23.07.2021

شش روز پس از اشغال دانشگاه پلی‌تکنیک شبه جزیرۀ کاولون، این دانشگاه همچنان در محاصرۀ نیروهای ضد شورشی است که تحت هیچ شرایطی اجازه خروج معترضان از داخل دانشگاه را نمی‌دهند.محاصرۀ دانشگاه از روز دوشنبه ۱۸ نوامبر تنگ‌تر شد. در آن زمان دست‌کم ۵۰۰ معترض در داخل این دانشگاه حضور داشتند اما پس از گذشت چهار روز، تعداد آنها به کمتر از صد نفر کاهش یافته است.

برخی از معترضان تسلیم شده‌اند و برخی نیز در حال فرار توسط نیروهای پلیس دستگیر شده‌اند. آنهایی که همچنان در داخل دانشگاه هستند، ناامیدانه در تلاشند تا راهی برای فرار پیدا کنند و شماری نیز پنهان شده‌اند.اطراف دانشگاه را انبوه زباله و داخل دانشگاه را بقایای بمب‌های دست‌ساز خانگی فرا گرفته است. بسیاری از معترضان هنگ‌کنگی تجهیزاتی که در جریان اعتراضات به همراه داشتند از جمله چترها و ماسک‌هایشان را رها کرده‌اند. headtopics.com

بخش قابل توجهی از دانشگاه از جمله کلاس‌های درس آسیب دیده و بسیاری از پنجره‌ها شکسته است؛ با این وجود آب و برق دانشگاه همچنان وصل است.دانشگاه پلی‌تکنیک شبه جزیرۀ کاولون، آخرین دانشگاهی است که از یک هفته گذشته که هنگ کنگ شاهد خشونت‌بارترین درگیری‌های پنج ماه اخیر بوده، همچنان در اشغال معترضان است.

ناارامی‌های هنگ کنگ جدی‌ترین چالش مردمی شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین از زمان رسیدن او به قدرت یعنی سال ۲۰۱۲ میلادی محسوب می‌شود. پکن اعلام کرده است که همچنان به فرمول «یک کشور- دو سیستم» برای حفظ خودمختاری هنگ کنگ پایبند است. ادامه مطلب: euronews فارسی »

نشت بنزین در یکی از جایگاه‌های سوخت تهران + فیلم و تصاویر- اخبار حوادث - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

مجلس نمایندگان آمریکا دو طرح را در حمایت از معترضان در هنگ هنگ تصویب کردمجلس نمایندگان ایالات متحده شامگاه چهارشنبه دو طرح را در حمایت از حقوق بشر در هنگ هنگ و معترضان در این جزیره واقع در جنوب چین تصویب کرد. به گزارش رسانه‌های آمریکا، طرح موسوم به «قانون حقوق بشر و دمو

دفتر حقوق بشر سازمان ملل از خشونت علیه معترضان در ایران ابراز نگرانی کرد🔺دفتر حقوق بشر سازمان ملل از خشونت علیه معترضان در ایران ابراز نگرانی کرد ⚡️سخنگوی دفتر حقوق_بشر سازمان_ملل نسبت به استفاده از مهمات جنگی ماموران علیه معترضان در ایران به شدت ابراز نگرانی کرده است.

فرانسه می‌گوید نسبت به گزارش کشته‌شدن شماری از معترضان در ایران نگران استفرانسه می‌گوید نسبت به گزارش کشته‌شدن شماری از معترضان در ایران نگران است به گزارش خبرگزاری رویترز، «اگنس ون در مول» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت: فرانسه مراتب نگرانی عمیق خود در مورد گزارش‌ها از مرگ زیادی از معترضان در روزهای گذشته، اعلام می‌کند.

ایرانیان در شهرهای مختلف جهان از معترضان داخل ایران حمایت کردند + ۱۵ ویدئودر ششمسن روز از اعتراضات خیابانی مردم ایران و سرکوب آنها توسط نیروهای امنیتی، ایرانیان ساکن خارج کشور روز چهارشنبه ۲۹ آبان نیز در حمایت از معترضان داخل کشور دست به تجمع زدند: واشنگتن، آمریکا: Twit

نماینده ایرانی‌تبار سوئد: حمایت از معترضان ایران حمایت از دموکراسی است | DW | 19.11.2019آزاده رجحان-گوستاوسن، نماینده ایرانی‌تبار پارلمان سوئد، با نظر به اعتراضات مردم ایران به دویچه وله گفت وقتی اصول دموکراسی، حقوق بشر و آزادی‌ها، در کشوری نقض شوند، پارلمان‌های کشورهای دیگر باید به آن واکنش نشان دهند. IranProtests بنزین

لوموند: قطع اینترنت در ایران نخستین نمونه از نظر پیچیدگی در جهان است«دولت چین به طور کلی روی اینترنت و تبادل داده‌ها با بیرون از کشور کنترل داشته و روسیه نیز وعده بریدن از اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی را داده است. اما ایران این هفته ثابت کرد که از هم اکنون در کنترل کامل اینترنت به موفقیت دست یافته است.» بله از تدارکاتی یعنی پول ملت در چندین سال برای قطه دسترسی اون ها به حق طبیعشون و سلب هر نوع حقوق بشر به کار بردن زده نت رو کلا قطع کرده کجاش پیچیده س! عصر یخبندان !