آخرین مقاومت‌های معترضان هنگ کنگی در دانشگاه پلی‌تکنیک کاولون

21/11/2019 11:30:00 ق.ظ

آخرین مقاومت‌های معترضان هنگ کنگی در دانشگاه پلی‌تکنیک کاولون بیشتر بخوانید🔽

اعتراض در هنگ کنگ, هنگ کنگ

آخرین مقاومت‌های معترضان هنگ کنگ ی در دانشگاه پلی‌تکنیک کاولون بیشتر بخوانید🔽

محاصرۀ دانشگاه از روز دوشنبه ۱۸ نوامبر تنگ‌تر شد. در آن زمان دست‌کم ۵۰۰ معترض در داخل این دانشگاه حضور داشتند اما پس از گذشت چهار روز تعداد آنها به کمتر از صد نفر کاهش یافته است. برخی از معترضان تسلیم و برخی نیز در حال فرار توسط نیروهای پلیس دستگیر شده‌اند.

پس از ماه‌ها تنش و درگیری، هنگ کنگ از دو روز گذشته در آرامش نسبی به سر می‌برد.قرار است روز یکشنبۀ آینده انتخابات شورای منطقه‌ای هنگ کنگ برگزار شود و دولت محلی از اواخر روز چهارشنبه بررسی دقیق اوضاع را آغاز کرده تا مشخص کند آیا امکان برگزاری چنین انتخاباتی وجود دارد یا نه.

شش روز پس از اشغال دانشگاه پلی‌تکنیک شبه جزیرۀ کاولون، این دانشگاه همچنان در محاصرۀ نیروهای ضد شورشی است که تحت هیچ شرایطی اجازه خروج معترضان از داخل دانشگاه را نمی‌دهند.محاصرۀ دانشگاه از روز دوشنبه ۱۸ نوامبر تنگ‌تر شد. در آن زمان دست‌کم ۵۰۰ معترض در داخل این دانشگاه حضور داشتند اما پس از گذشت چهار روز، تعداد آنها به کمتر از صد نفر کاهش یافته است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

مجلس نمایندگان آمریکا دو طرح را در حمایت از معترضان در هنگ هنگ تصویب کردمجلس نمایندگان ایالات متحده شامگاه چهارشنبه دو طرح را در حمایت از حقوق بشر در هنگ هنگ و معترضان در این جزیره واقع در جنوب چین تصویب کرد. به گزارش رسانه‌های آمریکا، طرح موسوم به «قانون حقوق بشر و دمو

دفتر حقوق بشر سازمان ملل از خشونت علیه معترضان در ایران ابراز نگرانی کرد🔺دفتر حقوق بشر سازمان ملل از خشونت علیه معترضان در ایران ابراز نگرانی کرد ⚡️سخنگوی دفتر حقوق_بشر سازمان_ملل نسبت به استفاده از مهمات جنگی ماموران علیه معترضان در ایران به شدت ابراز نگرانی کرده است.

فرانسه می‌گوید نسبت به گزارش کشته‌شدن شماری از معترضان در ایران نگران استفرانسه می‌گوید نسبت به گزارش کشته‌شدن شماری از معترضان در ایران نگران است به گزارش خبرگزاری رویترز، «اگنس ون در مول» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت: فرانسه مراتب نگرانی عمیق خود در مورد گزارش‌ها از مرگ زیادی از معترضان در روزهای گذشته، اعلام می‌کند.

ایرانیان در شهرهای مختلف جهان از معترضان داخل ایران حمایت کردند + ۱۵ ویدئودر ششمسن روز از اعتراضات خیابانی مردم ایران و سرکوب آنها توسط نیروهای امنیتی، ایرانیان ساکن خارج کشور روز چهارشنبه ۲۹ آبان نیز در حمایت از معترضان داخل کشور دست به تجمع زدند: واشنگتن، آمریکا: Twit

نماینده ایرانی‌تبار سوئد: حمایت از معترضان ایران حمایت از دموکراسی است | DW | 19.11.2019آزاده رجحان-گوستاوسن، نماینده ایرانی‌تبار پارلمان سوئد، با نظر به اعتراضات مردم ایران به دویچه وله گفت وقتی اصول دموکراسی، حقوق بشر و آزادی‌ها، در کشوری نقض شوند، پارلمان‌های کشورهای دیگر باید به آن واکنش نشان دهند. IranProtests بنزین

لوموند: قطع اینترنت در ایران نخستین نمونه از نظر پیچیدگی در جهان است«دولت چین به طور کلی روی اینترنت و تبادل داده‌ها با بیرون از کشور کنترل داشته و روسیه نیز وعده بریدن از اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی را داده است. اما ایران این هفته ثابت کرد که از هم اکنون در کنترل کامل اینترنت به موفقیت دست یافته است.» بله از تدارکاتی یعنی پول ملت در چندین سال برای قطه دسترسی اون ها به حق طبیعشون و سلب هر نوع حقوق بشر به کار بردن زده نت رو کلا قطع کرده کجاش پیچیده س! عصر یخبندان !

Aa پس از ماه‌ها تنش و درگیری، هنگ کنگ از دو روز گذشته در آرامش نسبی به سر می‌برد.آبان ۲۸, ۱۳۹۸ بیشترین کشته‌ها در دو استان خوزستان و کرمانشاه با مجموعا ۷۰ نفر بود؛ گزارش عفو بین الملل تصویری از اعتراضات در کرمانشاه بنا به آمار منتشر شده از سوی سازمان عفو بین الملل، استان‌های خوزستان و کرمانشاه بیشترین آمار جان باختگان را در توزیع استانی داشته‌اند و در میان شهرها کرمانشاه با ۱۶ کشته، بندر ماهشهر و جوانرود هرکدام با ۱۴ کشته بیشترین تعداد جان باختگان را در اعتراضات مردمی داشته‌اند.واکنش برخی دیگر از اعضای کنگره به اعتراضات در ایران؛ ایستادگی شجاعانه مقابل رژیمی ستمگر از راست، سناتورها ریک اسکات، راجر ویکر، مارکو روبیو و ادوارد مارکی تعدادی از اعضای کنگره آمریکا در واکنش به اعتراضات در ایران، قطع اینترنت توسط دولت در ایران را محکوم کرده و از معترضان حمایت کردند.اشتراک مشاهده نظرات چاپ دولت فرانسه اعلام کرد عمیقا نگران گزارش‌ها در مورد مرگ زیادی در ایران در جریان اعتراض‌ها است و از تهران خواست به وظایف مبنی بر حقوق بشر جهانی خود، احترام بگذارد.

قرار است روز یکشنبۀ آینده انتخابات شورای منطقه‌ای هنگ کنگ برگزار شود و دولت محلی از اواخر روز چهارشنبه بررسی دقیق اوضاع را آغاز کرده تا مشخص کند آیا امکان برگزاری چنین انتخاباتی وجود دارد یا نه. شش روز پس از اشغال دانشگاه پلی‌تکنیک شبه جزیرۀ کاولون، این دانشگاه همچنان در محاصرۀ نیروهای ضد شورشی است که تحت هیچ شرایطی اجازه خروج معترضان از داخل دانشگاه را نمی‌دهند. رها بحرینی، پژوهشگر بخش ایران در سازمان «عفو بین‌الملل»، در گفتگو با صدای آمریکا تائید کرد که گزارش اولیه این نهاد، کشته شدن دست‌کم ۱۰۶ نفر را تائید می‌کند. محاصرۀ دانشگاه از روز دوشنبه ۱۸ نوامبر تنگ‌تر شد. ریک اسکات، سناتور جمهوریخواه ایالت فلوریدا روز دوشنبه ۲۷ آبان با اشتراک گذاشتن ویدئوی پایین کشیدن بنر حکومتی «مرگ بر آمریکا» توسط یکی از معترضان زن در ایران، در توئیتر از اعتراضات مردم ایران با عنوان «ایستادگی خارق العاده شجاعانه در برابر رژیم ستمگر» یاد کرد. در آن زمان دست‌کم ۵۰۰ معترض در داخل این دانشگاه حضور داشتند اما پس از گذشت چهار روز، تعداد آنها به کمتر از صد نفر کاهش یافته است. خانم بحرینی در بخشی از گفتگو با صدای آمریکا گفت: عفو بین الملل از سازمان ملل و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو این نهادها درخواست کرده که فورا و با جدیت به این تحولات عمیقا نگران کننده واکش نشان بدهند و از مقامات بخواهند به این سرکوب خونین پایان بدهند و به حق ایرانیان برای ابراز بیان عقایدشان و آزادی گردهمایی مسالمت آمیز، احترام بگذارند. برخی از معترضان تسلیم شده‌اند و برخی نیز در حال فرار توسط نیروهای پلیس دستگیر شده‌اند. اما شعارهای معترضان خیلی زود متوجه مقامات ارشد جمهوری اسلامی شد.

آنهایی که همچنان در داخل دانشگاه هستند، ناامیدانه در تلاشند تا راهی برای فرار پیدا کنند و شماری نیز پنهان شده‌اند. برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا، به صدای آمریکا گفت: «ما گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن ده‌ها تن از ایرانیان بیگناه توسط رژیم را مشاهده کرده‌ایم… رهبر [خامنه‌ای] از سپاه پاسداران برای کشتن ایرانیان بیگناه استفاده می‌کند.» ادوارد مارکی، سناتور دموکرات ماساچوست نیز با به اشتراک گذاشتن تصویری از یک مقاله درباره اعتراضات ایران نوشت: «دولت ایران باید دسترسی مردم به اینترنت را بازگرداند و سپاه پاسداران باید از تهدید بیشتر معترضان خودداری کند. اطراف دانشگاه را انبوه زباله و داخل دانشگاه را بقایای بمب‌های دست‌ساز خانگی فرا گرفته است. بسیاری از معترضان هنگ‌کنگی تجهیزاتی که در جریان اعتراضات به همراه داشتند از جمله چترها و ماسک‌هایشان را رها کرده‌اند. در این ، ماموران از بالای ساختمان بسیج در کرج، با گلوله جنگی به سوی مردم شلیک می‌کنند: در این از شیراز ماموران حین فرار به سمت معترضان تیراندازی می‌کنند. بخش قابل توجهی از دانشگاه از جمله کلاس‌های درس آسیب دیده و بسیاری از پنجره‌ها شکسته است؛ با این وجود آب و برق دانشگاه همچنان وصل است.» همچنین لویس فرانکل، نماینده دموکرات ایالت فلوریدا با اشاره به قطع اینترنت و سرکوب معترضان توسط رژیم جمهوری اسلامی، نوشت: «ما باید رژیم را به خاطر تداوم تعرض به حقوق بشر وادار به پاسخگویی کنیم و همبستگی خود را با مردمی که خواستار آینده ای بهتر هستند، نشان دهیم. دانشگاه پلی‌تکنیک شبه جزیرۀ کاولون، آخرین دانشگاهی است که از یک هفته گذشته که هنگ کنگ شاهد خشونت‌بارترین درگیری‌های پنج ماه اخیر بوده، همچنان در اشغال معترضان است.» وی افزود که ایالات متحده اعتراضات جاری در ایران را به دقت زیر نظر دارد؛ آمریکا هرگونه اقدامات خشونت‌بار رژیم ایران علیه مردم این کشور را به شدت محکوم می‌کند و از گزارش‌های دریافتی مبنی بر کشته شدن چندین نفر به شدت نگران است.

ناارامی‌های هنگ کنگ جدی‌ترین چالش مردمی شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین از زمان رسیدن او به قدرت یعنی سال ۲۰۱۲ میلادی محسوب می‌شود. پکن اعلام کرده است که همچنان به فرمول «یک کشور- دو سیستم» برای حفظ خودمختاری هنگ کنگ پایبند است. سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل نسبت به استفاده از مهمات جنگی ماموران علیه معترضان در ایران به شدت ابراز نگرانی کرده است.» پیشتر، دو عضو دیگر کنگره ایالات متحده نیز به اعتراضات گسترده مردم ایران واکنش نشان دادند. بیشتر بخوانید: .