اعتراضات تایلند؛ هزاران معترض خواستار اصلاحات به خیابان‌ها آمدند - BBC News فارسی

27/07/1399 03:39:00 ب.ظ

اعتراضات تایلند؛ هزاران معترض خواستار اصلاحات به خیابان‌ها آمدند

هزاران تایلندی خواستار اصلاحات سیاسی برای چهارمین روز متوالی با نادیده گرفتن ممنوعیت تجمعات که از سوی دولت وضع شده، در خیابان های بانکوک، پایتخت دست به اعتراض زدند. این اعتراضات که رژیم سلطنتی را هم هدف قرار گرفته در نقاط دیگر تایلند هم برگزار شده است. اعتراضات چگونه در تایلند آغاز شد؟ تایلند سابقه‌ای طولانی در ناآرامی‌های سیاسی و اعتراضات دارد، اما در فوریه گذشته انحلال حزبی سیاسی که از محبوبیت برخوردار بود، به موج جدید اعتراضات دامن زد.

دستور انحلال این حزب به دنبال انتخابات در مارس سال گذشته رخ داد. از زمان به قدرت رسیدن ارتش در سال ۲۰۱۴، برای اولین بار این فرصت برای بسیاری از رای دهندگان جوان و همچنین رای اولی‌ها ایجاد شد که در این انتخابات شرکت کنند. این انتخابات پس از سال‌ها حاکمیت نظامی به عنوان فرصتی برای تغییر در کشور تلقی شد.

پرایوت چان-اوچا که از حمایت همه جانبه ارتش برخوردار بود، بار دیگر به عنوان نخست وزیر منصوب شد. در این انتخابات حزب طرفدار دموکراسی "آینده پیش رو" توانست سومین سهم را از در این انتخابات داشته باشد. این حزب در بین رای دهندگان جوان و کسانی که برای اولین بار می‌توانستند رای بدهند از محبوبیت زیادی برخوردار بود.

اما در فوریه گذشته، دادگاهی حکم داد وامی که این حزب دریافت کرده بوده به منزله کمک مالی است که چنین چیزی غیرقانونی است و این حزب مجبور به انحلال شد. پس از آن هزاران جوان تایلندی در اعتراض به خیابان‌ها آمدند. headtopics.com

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

زنان و دختران معترض بلاروس؛ ما را از پنجره ببینید نه از تلویزیونصدها زن و دختر دانشجو در مینسک پایتخت بلاروس در اعتراض به حکم بازداشت تیخانوفسکایا، رهبر در تبعید اپوزوسیون این کشور به خیابان‌ها آمدند.

امرالله صالح موقتا مسئولیت امنیت کابل را به عهده می‌گیرد - BBC News فارسیدر پی افزایش شدید جرایم جنایی در کابل، امرالله صالح، معاون نخست رئیس جمهوری افغانستان از سوی رئیس جمهوری مامور گردیده تا برای مدتی به مسایل امنیتی کابل رسیدگی کند. آقای صالح گفته است که او چیزی به اسم 'ترحم به جنایت‌کار' را در قاموس ندارد. در ماه‌های اخیر جرایم جنایی در کابل افزایش یافته و با باعث نگرانی شدید مردم شده است. در شب ارتحال محمد مصطفی(ص) رژیم اشغالگر عرمنستان دست به جنایتی دیگر زد.مناطق مسکونی شهر گنجه هدف موشکهای اسکندر عرمنستان قرار گرفت.تعداد زیادی شهید و زخمی شده اند.به حمایت از عرمنستان اشغالگر پایان دهید و مرز نوردوز را ببندید. StopArmenanTerrorism از ولایات دیگر چه ایا هرات جز افغانستان نیست . دزدی اختتاف افراد خود پولیس انجام میدهند چرا حکومت مرکزی خود گرگان را چوپان تعین میکند?

در رسانه‌های آمریکا؛ آیا رای پستی به 'ضرر' ترامپ تمام خواهد شد؟ - BBC News فارسیرای غیرحضوری و پستی سابقه بسیار طولانی در آمریکا دارد. در حقیقت ۲۵ درصد (حدود ۳۳ میلیون نفر) از رای‌دهندگان در انتخابات سال ۲۰۱۶ که به پیروزی دونالد ترامپ انجامید از طریق پست رای داده بودند؛ از جمله خود آقای ترامپ. ارتشیان، سالمندان، کارگران روزمزد، آمریکایی‌های مقیم خارج از این کشور و ساکنان مناطق دورافتاده معمولا از امکان رای غیرحضوری استفاده می‌کنند. با این حال، اتهام‌های بدون شواهد جمهوری‌خواهان و در راس آنها دونالد ترامپ، موجب شده امسال رای دادن غیرحضوری به یکی از جنجالی‌ترین مباحث انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بدل شود. ***۱-سیم انفجار تهران و راه اتحاد مردم با منهدم شدن واحد پول مقابل دلار هست که راهش رو میگم*** ***۲- راه تصرف مجلس و بانک مرکزی: باید همه اول از لیدر مطلع بشن و مرحله دو برای حرکت باید به بهانه کار عادی رفت تهران وهیچ اسمی از راهکار نباید اورده بشه تا جاسوس مطلع نشه*** توجه درسته متنم به موضوع بالا ربطی نداره ولی چون مهمه باید همه همیاری کنن و مطلع بشن ****5-در ضمن تا وقتی که ملت به هر دولتی دسترسی مستقیم نداشته باشن و ثبت قوانین بدون رضالیت ملت باشه اصلا نمایندگی معنی نخواهد داشت**** همه از 5مورد راهکار تصرف مجلس همیاری کنن

فصل نهم لیگ برتر افغانستان، شاهین آسمایی برای پنجمین بار برنده شد - BBC News فارسیدر فینال نهمین فصل لیگ برتر فوتبال افغانستان، شاهین آسمایی با تک گل فردین حکیمی توانست تیم سیمرغ البرز را شکست داده و برای پنجمین بار به مقام قهرمانی این مسابقات برسد. رقابت‌های فصل نهم لیگ‌برتر فوتبال افغانستان با حمایت مالی مستقیم دولت و وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان برگزار شده بود. مهاجرین مقیم ایران بخاطر شرایط سخت زندگی و کاهش ارزش تومان، توان پرداخت هزینه های دالری سفارت را ندارند کاهش_هزینه_تذکره_پاسپورت_کنسولی کاهش_هزینه_تذکره_پاسپورت_کنسولی خط فقر و مهاجر مهاجرین توان پرداخت این هزینه های دالری را ندارند.

شهروندان آمریکایی رکورد شرکت در انتخابات پیش از موعد را شکستند - BBC News فارسیکمتر از سه هفته مانده به انتخابات، شهروندان آمریکایی رکورد شرکت در انتخابات پیش از موعد را شکستند. به تخمم چهره خبرمالان آیت_الله_بی_بی_سی که به شدت با ترامپ دشمنی میکنند و از بایدن حرام زاده لابی رژیم آدم کش آخوندی حمایت میکنند ، پس از انتخاب مجدد ترامپ دیدنی خواهد بود😆😆 مزدوران صادراتی آیت_الله_بی_بی_سی روز حساب نزدیک است.😉😉 ریدم به هر دو شون دیدم‌به آخوند هر دوشون برای مردم ایران سم هستند ما جوانی رو سوزاندیم باقی رو نمی دونم

چین جدا کردن کودکان مسلمان اویغور از والدینشان را تکذیب کرد - BBC News فارسیچین جدا کردن کودکان اویغور مسلمان از والدینشان را در منطقه سین‌کیانگ تکذیب کرد. به گزارش نشریه اکونومیست بیش از ۸۸۰ هزار کودک و نوزاد تا پایان سال گذشته به مراکز دولتی شبانه‌روزی منتقل شده‌اند به این دلیل که والدین‎شان در اردوگاه‌ها بازداشت بودند. وزارت خارجه چین گزارش اکونومیست را 'نمایش مضحک' خوانده است. Yet another load of tosh from purveyors of baseless & demonising propaganda. Uyghurs constitute a big chunk of mercenary terrorist headchopers in d Middle East & China is trying very hard to save all d world's population from them. Praise be upon d COMMUNISTS chinese government. Hey Iranian collaborators at d BBC Persian, Iran-China are now inseparable, get used to it, deal with it or you'll implode due to your vicious spite towards a great alliance, 400 billion dollars worth of an economic, political, military & cultural alliance in fact. WE ARE WINNING