اظهارات اردوغان درباره برنامه میان مدت اقتصادی ترکیه

16/06/1400 12:35:00 ب.ظ

رئیس‌جمهور ترکیه نسبت به تحقق برنامه میان مدت اقتصادی ابراز امیدواری کرد و گفت در چارچوب این برنامه اقتصاد کشور به طور متوسط ​​سالانه 5.3 درصد رشد می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

رئیس‌جمهور ترکیه نسبت به تحقق برنامه میان مدت اقتصادی ابراز امیدواری کرد و گفت در چارچوب این برنامه اقتصاد کشور به طور متوسط ​​سالانه 5.3 درصد رشد می‌کند. - خبرگزاری آناتولی 07.09.2021 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در حساب کاربری خود در رسانه‌های اجتماعی درباره برنامه میان مدت اقتصادی سه ساله کشور اظهار داشت: یقین دارم برنامه میان مدت گامی مهم در جهت ساختن یک ترکیه بزرگ و قدرتمند است.

وی تصریح کرد: انتظار داریم در چارچوب این برنامه اقتصاد کشور به طور متوسط ​​سالانه 5.3 درصد رشد و اشتغال سالانه به طور متوسط ​​1 میلیون و 170 هزار نفر افزایش یابد، صادرات در پایان 3 سال از 250 میلیارد دلار فراتر رفته، نسبت کسری حساب جاری به درآمد ملی در پایان دوره برنامه به 1 درصد کاهش یافته، نسبت کسری بودجه دولت مرکزی به درآمد ملی 2.9 درصد شده، تراز اولیه به مازاد 0.3 درصد و نرخ تورم تک رقمی باشد.

اردوغان ادامه داد: ما درآمد ملی خود را امسال به بیش از 800 میلیارد دلار و تا پایان دوره برنامه به 1 تریلیون دلار خواهیم رساند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

برنامه دولت رئيسی برای مذاکرات هسته‌ای چیست؟با وجود گذشت چند هفته از زمان روی کار آمدن ابراهیم رئیسی، به نظر می‌رسد دولت هنوز به رویکرد مشخصی در قبال پیگیری برنامه هسته‌ای دست نیافته و اظهارنظرهای ضد و نقیض نشان از عدم اتخاذ رویکردی منسجم در این رابطه دارد. مذاکره هستهای یعنی خریت عمرا اگه خودشم بدونه ، این بدبخت پخمه نمیدونه شام چی خورده، ولی خوب آدم میکشه از حق نگذریم.

برنامه منسجمی برای پیشرفت دانش بنیان نداریم/ به موقع برای تامین واکسن کرونا اقدام نکردیم/ چرا عده ای توضیحاتی به مسئولان ارشد دادند تا واکسن خارجی نخرند؟!رییس جهاد دانشگاهی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به تعویق واکسن در کشور برای جلوگیری از شیوع کرونا گفت: نمی‌دانم چرا دیر برای واکسن اقدام شد و چرا عده‌ای توضیحاتی را برای مسئولین ارشد کشور دادند تا واکسن خارجی خریداری نشود در صورتی که ما هنوز واکسن‌مان را به شکل انبوه تولید نکرده بودیم.

ادعای خبرنگار وال استریت ژورنال درباره پاسخ ایران به درخواست سفر گروسیادعای خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال درباره پاسخ ایران به درخواست سفر گروسی به ایران یک خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال در توئیتی مدعی شد که ایران با درخواست مدیرکل آژانس برای سفر به ایران و گفت‌وگو درباره همکاری‌ها میان دو طرف مخالفت کرده است.

اظهارات متناقض درباره ارسال واکسن «اسپوتنیک» تولید شده در ایران به روسیهمحمد کریمی‌نیا، معاون قرارگاه پدافند زیستی ایران، فاش کرد بر اساس قرارداد بین ایران و روسیه «واکسن اسپوتنیک در ایران تولید و به روسیه تحویل شود». کیانوش اقا منم فعالم لطفا فالوم کنیدبک میدم حتما طالبان همانند سال ۱۹۹۶ اقدام به دستگیری پنجشیریان در کابل دارند. ساعتی پیش دوستی زنگ زد ۲۰ طالب نقاب پوش وارد خانه آنها شده، سراغ فرزندان جوانش را گرفتند، و در نبود آنها قصد دستگیری پدر خانواده را داشتند. گزارش هایی از دستگیری جوانان در خیابانهای کابل نیز رسیده است.

برنامه دولت رئيسی برای مذاکرات هسته‌ای چیست؟با وجود گذشت چند هفته از زمان روی کار آمدن ابراهیم رئیسی، به نظر می‌رسد دولت هنوز به رویکرد مشخصی در قبال پیگیری برنامه هسته‌ای دست نیافته و اظهارنظرهای ضد و نقیض نشان از عدم اتخاذ رویکردی منسجم در این رابطه دارد. مذاکره هستهای یعنی خریت عمرا اگه خودشم بدونه ، این بدبخت پخمه نمیدونه شام چی خورده، ولی خوب آدم میکشه از حق نگذریم.

تمدید زمان ثبت‌نام وام ودیعه مسکن تا پایان آذر ماهدر نخستین جلسه کارگروه اقتصادی ستاد کرونا به ریاست رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور تصویب شد: تمدید زمان ثبت‌نام وام ودیعه مسکن تا پایان آذرماه لنت به دل سیاه و عمامه سپید و سیاه 😏