اطلاعاتی عجیب از پرداخت حق بیمه دهک‌های پردرآمد توسط دولت

29/01/1401 10:43 ق.ظ

مدیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت کار و رفاه اجتماعی: *به بحران در صندوق‌های بازنشستگی رسیده‌ایم *بازنشستگی بر اساس قوانین غلط و اشتباه شکل گرفته *۳۰ درصد بازنشستگان کشوری امسال زیر ۵۰ سال دارند *نیمی از حق بیمه ۴۴ درصدِ سه دهک پردرآمد را دولت می‌پردازد!

مدیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برخی چالش‌های پیش روی نظام بازنشستگی کشور را برشمرد و گفت: یکسری خلاءها و ایرادات قانونی داریم و بازنشستگی ما بر اساس قوانین غلط و اشتباه زیادی شکل گرفته که باعث شده برخی صندوق‌ها امروز به بحران برسند. وی افزود: اما مسئله این است که همه افراد در دوره جوانی خود شاغل نبوده‌اند و یا امکان بهره‌مندی از پوشش بیمه‌ای برایشان فراهم نشده است. اینها وقتی به دوره سالمندی می‌رسند ممکن است در جامعه رها شوند.

اینکه گفته شده است «سیاست‌های کلی تامین اجتماعی نقطه عطفی در حوزه سیاست گذاری‌های رفاه عمومی است» به این موضوع اشاره دارد که"تأمین اجتماعی چندلایه" تلاش می‌کند همه افرادی که باید در دوره پیری تحت پوشش قرار بگیرند، در جامعه رها نشوند.

۵۷۰۰۰ میلیارد تومان؛ مبلغ حمایت بیمه‌ای امسال بدون انجام آزمون وسع مدیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در حال حاضر نظام شناسایی ما تا حد زیادی با مشکلاتی مواجه است گفت: امسال حدود ۵۷ هزار میلیارد تومان در نظام بیمه‌ای، حمایت بیمه‌ای اعمال می‌کنیم و این مبلغی است که بابت آن وسع سنجی انجام نشده است و اگر در قالب نظام چندلایه، وسع سنجی کنیم این امکان را به ما می‌دهد که بتوانیم منابع را به دست مستحق واقعی برسانیم.

مهمترین ابزار پیاده‌سازی سیاستهای کلی تامین‌اجتماعی پادام افزود: مهم‌ترین ابزاری که برای پیاده سازی سیاست‌های کلی و نظام چندلایه نیاز داریم، نظام اطلاعاتی برخط و پیشرفته است که به همه اطلاعات و پایگاه‌های اطلاعاتی در کشور متصل باشد. پیشرفت‌های خوبی در این زمینه اتفاق افتاده است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

سازمان بیمه سلامت: ۶۰ درصد هزینه‌های درمان «از جیب مردم» پرداخت می‌شوددر حالی که سازمان بیمه سلامت می‌گوید در حال حاضر ۶۰ درصد هزینه‌های درمان «از جیب مردم» پرداخت می‌شود، سازمان نظام پزشکی ایران پیشنهاد افزایش ۶۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی برای بیماران را ارائه داده است. سازمان بیمه سلامت بیخود میگه. ۱۰۰٪ هزینه های درمان از جیب مردم پرداخت میشه. ارزش بیمه سلامت در حد کاغذ روزنامه باطله است.

مهمت آیدین از سرکردگان پ.ک.ک/ی.پ.گ در سوریه توسط میت کشته شدمهمت آیدین از سرکردگان گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ در شهر درباسیه سوریه توسط میت از پای درآمد. - خبرگزاری آناتولی یاشاسین میت تورکیه ❤️🇹🇷 هن هاااااااااا👌👌👌👌👌🚀❤️ یاشاسین تورک میلتی 🇦🇿🇹🇷

خوک‌ها پیش از اعزام به سلاخ‌خانه جیغ مایوسانه می‌کشندمحققان اروپایی به راهکاری برای رمزگشایی از احساسات ابراز شده توسط خوک‌ها بر اساس سر و صدای آنها در موقعیت‌های مختلف دست یافتند. ‘Desire peaceful ties’: PM Shehbaz Sharif pens letter to Modi ARYNews بیچاره خوک ها هم از دست دانمارکی ها راحت نیستند. روزی بشریت به تکامل واقعی خود خواهد رسید و شرمسار از جنایاتی که در حق دیگر موجودات. نسل‌های آینده، انسان امروز حیوان کش و حیوان خوار را به عنوان وحشی قلمداد خواهند کرد، مشابه همانطور که ما به برده‌کشان یکی دو نسل پیش نگاه می‌کنیم. GoVegan

بمباران منطقه درانيتسکی کی‌یف توسط روسیهشهردار کی‌یف پایتخت اوکراین از بمباران منطقه درانيتسکی این شهر توسط نیروهای روسی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

برخی چهره‌های موثر مجلس از ابتدا ۲، ۳ وزیر را نمی‌خواستند/ خبرهایی از تغییر یک وزیر از سوی دولت دریافت شده استعضو کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: هم استیضاح و هم تغییر توسط دولت کمتر از یکسال با هیچ عقلی سازگار نیست، به دلیل اینکه به صورت عرفی یک وزیر کمتر از یکسال نمی‌تواند کارهایی که می‌خواسته را انجام دهد یا بسترهای مناسب برای کار خود را فراهم کند.

تخم مرغ‌ها روی دست مرغداران ماندندتخم مرغ‌ها روی دست مرغداران ماندند رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران: تخم مرغ بیش از نیاز کشور تولید شده است و دولت باید اجازه دهد که تخم‌مرغ‌های مازاد صادر شوند خب ارزون کنید تا دست همه برسه:) صادر؟؟؟ بريز تو بازار قيمت بياد پايين!!..کمر مردم شکست! هر وقت بخوان چیزی رو گرون کنن همین بهانه رو میارن، میری جنس بخری میگی چرا اینقدر گرون شده ، فروشنده میگه نیست ،دارن صادرشون میکنن به کشورای دیگه. بیچاره ما ملت.