اضطراب،افسردگی و وسواس فکری ارمغان سوگ‌های ابراز نشده از کرونا/ برادر یکی از جان باختگان: هنوز نتوانستم مرگ برادرم را باور کنم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایلنا از مشهد گزارش می‌دهد؛ اضطراب،افسردگی و وسواس فکری ارمغان سوگ‌های ابراز نشده از کرونا/ برادر یکی از جان باختگان: هنوز نتوانستم مرگ برادرم را باورم کنم

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، چند روز پیش کرونا داغ بزرگی بر دل ما گذاشته و جان برادرم را گرفت، از آخرین باری که برای تغسیل به آرامستان رفته بودم، سال‌ها می‌گذشت و بر خلاف آن سالها باید برادرم را در نهایت خلوتی و تنهایی برای غسل و کفن و دفن به بهشت رضا می‌بردم.

یک روانشناس و تحلیل‌گر الگوهای رفتاری می‌گوید: سوگ، پاسخ طبیعی، مؤثر و سالم به یک مصیبت و فقدان است وتجربه از دست دادن یک عزیز، آدمی را با یک بحران شدید عاطفی روبه‌رو می‌کند. این دکترای روانشناسی تصریح می‌کند: در صورتی که شرایط برون‌ریزی هیجانات منفی فراهم نباشد یا تجربه سوگواری فرد داغ‌دیده طبق روال عادی پیش نرود، زمینه برای بروز فرایند سوگ ابراز نشده فراهم خواهد شد و فرد عزادار دچار هیجانات منفی و دردناک اندوه، ناراحتی، عذاب وجدان و رنج بسیار زیاد می‌شود به گونه‌ای که حتی با وجود گذشت مدت زمان طولانی از فقدان، قادر به بازگشت به زندگی عادی نمی‌شود.

وی ادامه می‌دهد: مکانیسم بدن و اعصاب، یک مکانیسم پیچیده و فوق‌العاده هوشمند است که این مکانیسم موجب شده تا توازن را در تمام موضوعات زندگی داشته باشیم و سوگ یکی از این واکنش‌های این مکانیسم به اتفاقات بیرونی و منفی است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کاخ سفید یکی از توییت‌های خامنه‌ای را مثالی از سوء استفاده دیکتاتور از توییتر خواند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

روحانی: از طریق فضای مجازی و سیستم الکترونیک می توان با فساد مبارزه کردرئیس جمهور با بیان اینکه اقتصاد سنتی در حال تغییر و تحول به اقتصاد دیجیتال است، تصریح کرد: امروز در کشورمان و همه جهان، اقتصاد دچار تحول شده و اقتصاد سنتی به سمت اقتصاد دیجیتال در حرکت است. آره دیگه ته اش هم مثل افغانستانی که دفعه قبل مثال زدی دو تا رئیس جمهور سوگند بخورن!!! شما همون روش سنتی رو برو نمیخواد دولت الکترونیک رو در این مورد اجرا کنی! یه سال فقط مونده از عمرش. هفت سال تموم شده بازم میگه «باید» این و بکنیم اونو بکنیم. خدایا این از کجا اومد اخه🤦🏿‍♂️ خوب و راحت اون موقع مثلا ميگن ٩٠ ميليون راى دادن ، ٨٠ ميليون هم به مهره سيد على بوده ، كى به كيه 😂😂
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مرگ شهروند سیاه پوست؛ دانشگاه مینه‌سوتا همکاری با پلیس را کاهش می‌دهدجوان گابل، که از سال ۲۰۱۸ ریاست دانشگاه مینه سوتا را عهده دار است در نامه‌ای سخت انتقادی خواهان کاهش همکاری با پلیس ایالتی شد و اعلام کرد که «هیچ کلمه ای نمی تواند خشم و درد ناشی از مرگ جورج فلوید را توصیف کند.»‌ ایالات متحده قدرت دارد ... ایالات متحده ثروت دارد... ایالات متحده منابع دارد.. ایالات متحده نیروی نظامی قوی دارد... ولی ایالات متحده درحال فروپاشی و رو به افول است چون ایدیولوژی ندارد! جای دیگه باشدنقضی حقوق بشر است آمریکایها برای خودی شان چه است؟؟؟؟؟ نکشیمون دانشگا ..
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توئیتر متن ترامپ را به دلیل «تمجید از خشونت» پنهان کرد اما حذف نکرددونالد ترامپ در توئیت خود در مورد ناآرامی‌ها در شهر مینیاپولیس با لحنی تهدیدآمیز نوشته بود: «وقتی غارتگری شروع می‌شود تیراندازی آغاز می‌شود.» این رویکرد جدید توئیتر که باعث خشم رئیس جمهور عصبی و بی تدبیر ایالات متحده امریکا شده،رویکردی کاملا مناسب است. این رویکرد نه تنها با آزادی بیان در شبکه های اجتماعی منافاتی ندارد،بلکه عین آزادی بیان،و عاملی برای گفتگو و راستی آزمائی اطلاعات است. رویکرد ترامپ کاملا خودخواهانه است توییتر هم از ترس خودش ریده، بگو پدرسوخته‌ها اینهمه رهبر جهان دارن توییت میزنن و خشونت پراکنی میکنن، حالا تو گیر دادی به ترامپ؟!!که با توییتاش آدم شدی، الان بزار تعطیلت کنه دیگه گوه‌خوری زیادی نکنی!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترکیه: ‌اکتشافات ‌نفتی را طبق توافق با لیبی در مدیترانه آغاز می‌کنیمدولت وفاق ملی لیبی سال گذشته توافق تحدید حدود دریایی را با ترکیه امضا کرد. این توافق در کنار معاهدۀ دیگری امضا شد که به آنکارا اجازۀ دخالت نظامی در لیبی را می‌داد. پیاده سازی طرح شوم اردوغان زیاد طول نکشید اردوغان عین لاشخورا در این آشفته بازار بدنبال کسب موقعیت و ارتزاق به مردار خوری افتاده ... همه هدف خردوغان همین نفت بود، دو گردان سرباز تو لیبی به درک واصل بشن به تخم چپ باقر!! حالا میمونایی که از این آدم ١٢ سیلندر حمایت میکنن بماند!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ همکاری با سازمان جهانی بهداشت را قطع کرددونالد ترامپ روابط کشورش با سازمان جهانی بهداشت را قطع کرد چرا که می‌گوید این آژانس سازمان ملل متحد «تحت نفوذ کامل چین» است. آمریکا بزرگترین حامی مالی سازمان جهانی بهداشت بود اما اکنون می‌گوید کمک‌های مالی خود را به سوی دیگر سازمان‌های جهانی فعال در زمینه سلامت معطوف خواهد کرد. we_stand_with_US_people PrayforMinneapolis تصحیح می کنم: ایالات متحده آمریکا همکاری با سازمان جهانی بهداشت را قطع کرد
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »