اسرائیل: ایران در آستانه دستیابی به بمب اتمی است

22/03/1401 01:09:00 ق.ظ

اسرائیل: ایران در آستانه دستیابی به بمب اتمی است العربيه_فارسى

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل با تاکید بر اینکه ایران روند غنی‌سازی اورانیوم را با شتاب بی‌سابقه‌ای ادامه می‌‌دهد، گفت تهران به دستیابی به سلاح هسته‌ای نخست وزیر اسرائیل شنبه 21 خرداد گفت که اگر جهان موضع قاطعی در قبال ایران اتخاذ نکند، ایران به بمب اتمی دست خواهد یافت.

Advertisement همزمان با اقدام ایران به برداشتن 27 دوربین نظارتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و از کار انداختن کنتور جریان در تاسیسات آب سنگین، محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، اعلام کرد که این کشور در واکنش به صدور قطعنامه شورای حکام آژانس، سانتریفیوژهای جدیدی را نصب و پمپاژ گاز اورانیوم به داخل آنها را آغاز کرده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با غیرقانونی و سیاسی خواندن اقدام آژانس در صدور قطعنامه علیه کشورش، افزود: «در پاسخ به رفتار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اقدامات بیشتری را اعلام می‌کنیم». محمود عباس‌زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در ادامه رویکرد تقابلی تهران با جامعه بین‌المللی درباره سرنوشت مذاکرات به‌بن‌بست رسیده وین، نیز شنبه گفت اگر مذاکرات بی‌نتیجه باشد اصراری بر ادامه آن نداریم.

او گفت ایران ضمن بررسی موضوع خروج از معاهده «ان پی تی» در اولین فرصت، رفت و آمدهای گروسی به تهران را محدود خواهد کرد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

پس قراره اتفاقی که بر سر اوسیراک عراق امد ایندفعه بر سر ایران بیاد.ملت عراقی گفتن غرب غلط کرده و ریدن

اسرائیل: ایران به طور خطرناکی به دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای نزدیک می‌شودنخست وزیر اسرائیل هشدار داد که ایران «به طور خطرناکی» در حال تکمیل برنامه تسلیحات اتمی خود است و در صورتی که غرب مقابل این کشور نایستد، ایران به زودی به بمب اتمی دست خواهد یافت. بیست سال قبل هم میگفتن یه هفته دیگه میسازن. ایران همین الان چند کلاهک اتمی دارد که از حدود 10 سال پیش ساخته است. اما تخم نداشته اند علنی کنند.

واکنش روسیه و ایران به حمله اسرائیل به سوریه؛ پروازهای فرودگاه دمشق متوقف شدبه دنبال حملات منتسب به اسرائیل در بامداد روز جمعه ۲۰ خردادماه برخی از تجهیزات فنی در فرودگاه بین‌المللی دمشق از کار افتاد و از این روی، تمامی پروازهای بین‌المللی این تعلیق شد.

اسرائیل: در حال اجرای دکترین اختاپوس نسبت به ایران هستیمنفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل از تغییر سیاست کشورش نسبت به ایران خبر داد و گفت که «ما دکترین اختاپوس را به اجرا گذاشته‌ایم و دیگر با شاخک‌ها، با گروه‌های فلسطین اورشلیم بیت_لحم مكة_المكرمة اسرائیل: در حال اجرای دکترین اختاپوس نسبت به ایران هستیم. بنت تاکید کرد که اسرائیل معادله جدیدی را در تعامل با ایران تدوین کرده‌ و از این به بعد سر_اختاپوس را هدف قرار خواهد داد .. برنامه_اتمی_ایران صلح آمیز نیست IAEA قطعنامه2231 شورای امنیت ملل را هنوز آخوندها ، حساب پس نداده اند . ایران اسرائیل العربیه_فارسی : بنت،چهارشنبه 18 خرداددرمصاحبه با هفته‌نامه بریتانیایی «اکونومیست» گفت:«مامعادله جدیدی راتدوین کرده‌ایم وسر اختاپوس راهدف میگیریم.» بنت گفت که امیدوار است عملیات مستقیم اسرائیل باعث شود ایران توافق هسته‌ای سختگیرانه‌تری را قبول کند.

حملات اسرائیل به دمشق با هدف توقف پشتیبانی تسلیحاتی ایران انجام شدبه گفته برخی منابع، اسرائیل ضمن اجرای طرح جدیدی برای مقابله با گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران و انهدام محموله‌های تسلیحاتی ارسالی از این کشور به سوریه

ایران و روسیه حمله اسرائیل به فرودگاه دمشق را محکوم کردند | DW | 11.06.2022ایران و روسیه 'حمله اسرائیل به فرودگاه بین‌المللی دمشق' را به شدت محکوم کردند. پروازها در فرودگاه دمشق متوقف شده است. منابع محلی گفتند حملات اسرائیل به دمشق با هدف توقف پشتیبانی تسلیحاتی ایران انجام شده است. 🤣🤣 الان نباید از محسن رضایی برای تحریک به حمله بازخواست کنند؟!

سفر دستیار وزیر خارجه آمریکا به اسرائیل برای بررسی چگونگی مقابله با ایرانوزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد باربرا لیف، دستیار وزیر خارجه این کشور در امور خاور نزدیک برای گفت‌وگو درباره موضوعات مختلف از جمله مقابله