اسرائیل: حمله احتمالی و قریب الوقوع حزب‌الله «واکنشی شدید» در پی خواهد داشت

13/10/1399 08:44 ق.ظ

اسرائیل: حمله احتمالی و قریب الوقوع حزب‌الله «واکنشی شدید» در پی خواهد داشت العربية

یک ژنرال در فرماندهی جبهه شمالی ارتش اسرائیل ضمن پیش‌بینی حمله قریب‌الوقوع حزب‌الله لبنان علیه روزنامه «اسرائیل الیوم» از این افسر ارتش اسرائیل، نقل کرد که گفته:« مرزهای شمالی (اسرائیل) به تنش‌زایی که ممکن است تا چندین روز ادامه یابد، نزدیک می‌شود».

این افسر اسرائیلی اما حزب‌الله لبنان را به واکنش شدید و بی‌سابقه اسرائیل در مقابل این با حمله‌ احتمالی تهدید کرد.

این در حالی است که گلعاد اردان سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد در نوامبر گذشته در نامه‌ای رسمی به شورای امنیت سازمان ملل خواستار اتخاذ اقداماتی فوری علیه فعالیت‌های حزب‌الله در جنوب لبنان شده بود. این درخواست اردان در پی گزارش ربع سالانه‌ای است که او اخیرا به آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل تقدیم کرده است که بر اجرای قطعنامه شماره 1701 سازمان ملل که در جنگ 2006 میان اسرائیل و لبنان حاصل شده متمرکز است. قرار بود این قطعنامه راه را برای پایان دادن به جنگ هموار کند و از جمله شرط های اساسی آن خلع سلاح گروههای شبه‌نظامی است به طوری که دیگر هیچ سلاحی در لبنان خارج از چارچوب حاکمیت دولت لبنان نباشد.

این گزارش ربع سالانه ارائه شده به سازمان ملل، به وجود نقض‌های زیادی علیه مفاد این قطعنامه از سوی حزب‌الله لبنان اشاره می‌کند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

Javanmardi75 بزودی خاورمیانه طوفانی میشه Javanmardi75 حزب الشیطان جرات ندارد چنین عملی بار دیگه انجام بده ، چون نه قاسم کتلت وجود دارد و نه ایران پول دارد . حزب‌الله لبنان مجبور به حمله است! زیرا انبارهای اسلحه ارسالی از ایران کاملآ پر شده! و جای خالی برای اسلحه های جدیدتر و مدرن تر نیست!! تروریست های بکو حرام و الداعش هم حاضر به خرید سلاح های قدیمی تر ندارند!! پس بنابراین مجبورند آنها را هوا کنند! شاید هم بدون هدف پرتاب کنند!!

رئیس ارتش اسرائيل می‌گوید نیروهایش برای حمله احتمالی به ایران آماده می‌شوندرئیس ارتش اسرائيل می‌گوید نیروهایش برای حمله احتمالی به ایران آماده می‌شوند سخنان آقای کوخاوی در حالی است که در ایران نیز، مقامات می‌گویند تا ابد منتظر اقدام جو بایدن در خصوص پیوستن به توافق هسته‌ای نمیمانند زرت.... اینا دوره ترامپ هار جوجو بودن، الان که تخم مرغ هم نیستن Please don't forget to re-evaluate 2017 to 2020 Diversity Visa Lottery Winners refused under Muslim Travel Ban. POTUS VP muslimban DV_Diversity_visa اسرائیل🇮🇱 که خودش با حمایت آمریکا🇺🇸 شکل گرفته، برای آمریکا خط و نشان هم می‌کشد!!😂 در ضمن در آمریکا، سیاستمداران هم اکثراً یهودی هستند و نه مسیحی!😄 با وجود نقض انواع قطعنامه در سازمان ملل🇺🇳 هم، اسرائیل هیچ وقت تحت تحریم آمریکا یا سازمان ملل قرار نگرفته!😒

آمریکا؛ نگرانی از حمله احتمالی داخلی در آستانه برگزاری مراسم تحلیف بایدنهمزمان با آغاز تحقیقات درباره دخالت تعدادی از افسران و پرسنل امنیتی و تبانی آنها با تظاهر کنندگان که

ائتلاف عربی: حمله قریب الوقوع با قایق بمب‌گذاری شده در جنوب دریای سرخ خنثی شدائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، شامگاه دوشنبه 10 مه 2021 از انهدام یک قایق بمب‌گذاری شبه‌نظامیان حوثی در جنوب دریای سرخ خبر داد.ائتلاف در بیانیه‌ای

وال استریت جورنال:‌ حمله اسرائیل به کشتی‌های حامل نفت ایران به سوریه‎به گفته‌ مقامات آمریکایی و منطقه‌ای، اسرائیل از اواخر سال 2019 تاکنون دست‌کم 12 کشتی که بیشتر آنها

حمله هوایی اسرائیل به سوریه دست‌کم ۲۳ کشته برجای گذاشتبه گفته منابع سوری از سه‌شنبه شب تا بامداد چهارشنبه اسرائیل ۱۸ حمله هوایی در سوریه انجام داده است. لعنه الله علیکم وعلی اسرائیل

کشورش، گفت این اقدام احتمالی «واکنشی شدید بی‌سابقه» اسرائیل را در پی خواهد داشت.

روزنامه «اسرائیل الیوم» از این افسر ارتش اسرائیل، نقل کرد که گفته:« مرزهای شمالی (اسرائیل) به تنش‌زایی که ممکن است تا چندین روز ادامه یابد، نزدیک می‌شود».

این افسر اسرائیلی اما حزب‌الله لبنان را به واکنش شدید و بی‌سابقه اسرائیل در مقابل این با حمله‌ احتمالی تهدید کرد.

این در حالی است که گلعاد اردان سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد در نوامبر گذشته در نامه‌ای رسمی به شورای امنیت سازمان ملل خواستار اتخاذ اقداماتی فوری علیه فعالیت‌های حزب‌الله در جنوب لبنان شده بود.

این درخواست اردان در پی گزارش ربع سالانه‌ای است که او اخیرا به آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل تقدیم کرده است که بر اجرای قطعنامه شماره 1701 سازمان ملل که در جنگ 2006 میان اسرائیل و لبنان حاصل شده متمرکز است. قرار بود این قطعنامه راه را برای پایان دادن به جنگ هموار کند و از جمله شرط های اساسی آن خلع سلاح گروههای شبه‌نظامی است به طوری که دیگر هیچ سلاحی در لبنان خارج از چارچوب حاکمیت دولت لبنان نباشد.

این گزارش ربع سالانه ارائه شده به سازمان ملل، به وجود نقض‌های زیادی علیه مفاد این قطعنامه از سوی حزب‌الله لبنان اشاره می‌کند. بنا به ادعایی که بارها از سوی مسئولان اسرائیلی تکرار شده است، حزب الله در ادامه نقض این قطعنامه در چندین مرحله اقدام به ارسال کمک‌های نظامی به جنوب لبنان کرده است.

رومن گوومن فرمانده لشکر 210 ارتش اسرائیل پیش‌تر گفته بود که خطر بزرگ از سوی حزب الله لبنان و نه از سوی سوریه در بلندی‌های جولان متوجه ارتش اسرائیل می‌شود.

این مقام نظامی اسرائیلی ایران و حزب الله را به بنای جبهه‌ای در جنوب سوریه علیه اسرائیل متهم کرد که به قول او خطری اصلی علیه اسرائیل تشکیل می‌دهد.