وال استریت جورنال:‌ حمله اسرائیل به کشتی‌های حامل نفت ایران به سوریه‎

22/12/1399 11:52 ق.ظ

وال استریت جورنال:‌ حمله اسرائیل به کشتی‌های حامل نفت ایران به سوریه العربية

وال استریت جورنال پنجشنبه 11مارس در گزارشی نوشته است، از اواخر سال 2019، اسرائیل کشتی‌های ایرانی با محمو‌له‌های نفتی و تسلیحات ایران به سمت سوریه در دریای سرخ و سایرمناطق را مورد حمله قرار داده‌ است. به گفته کارشناسان، این حملات در حالی صورت گرفته است که ایران با وجود تحریم‌های بین‌المللی به تجارت نفتی خود با سوریه ادامه داده و میلیون‌ها بشکه نفت، به این کشور منتقل کرده است.

بنا بر گزارش وال استریت جورنال، اسرائیل پیشتر در مورد چنین حوادثی اظهارنظر نکرده بود و دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل نظر در مورد هرگونه نقش اسرائیل در حملات بهکشتی‌های ایرانی را به ارتش اسرائیل ارجاع داده که نهایتا از پاسخ به آن خودداری شده است.

در همین راستا، دمشق گفته است که ایجاد اختلال در واردات نفت ایران باعث کمبود سوخت در سوریه شده است. سوریه و ایران «بودجه تروریسم» را انکار کرده و گفته‌اند که هدف اتحادآنها «مقابله با چنین جنایاتی» است. این اطلاعات در حالی افشا می‌شود که تنش‌ها در منطقه افزایش یافته و دولت بایدن رویکرد خود برای مقابله با ایران را مشخص کرده است. headtopics.com

به گفته مقامات ارتش منطقه، کشتی‌های ایرانی حامل نفت و تسلیحات برای فرار از ردیابی و نظارت‌های بین‌المللی غالبا مقاصد كاذب اعلام می‌كنند، از تانكرهای قدیمی و زنگ‌زده برای جلوگیریاز شناسایی شدن، استفاده می‌كنند و گاهی محموله را، از یك كشتی به کشتی دیگر نفت انتقال می‌دهند.

مقامات آمریکایی، ایران را مقصر حملات سال 2019 به تانکرهای نفتی در منطقه خلیج می‌دانند و در استفاده ایران از مین‌های دریایی برای ضربه زدن به کشتی‌ها تاکید دارند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »