استولتنبرگ: ناتو نحوه حمایت‌ از کشورهای تحت خطر حمله روسیه را بررسی می‌کند

18/01/1401 04:40:00 ب.ظ

دبیرکل ناتو با اشاره به تغییر فضای امنیتی اروپا پس از حمله روسیه به اوکراین تاکید کرد که این سازمان نحوه ارایه حمایت‌های خود به کشورهای شریک ناتو در خطر حمله روسیه را بررسی می‌کند.

دبیرکل ناتو با اشاره به تغییر فضای امنیتی اروپا پس از حمله روسیه به اوکراین تاکید کرد که این سازمان نحوه ارایه حمایت‌های خود به کشورهای شریک ناتو در خطر حمله روسیه را بررسی می‌کند. - خبرگزاری آناتولی 07.04.

2022 بروکسل/ خبرگزاری آناتولی ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو طی اظهاراتی در نشست پایانی وزرای امور خارجه کشورهای عضو ناتو در بروکسل، پایتخت بلژیک گفت: اشغال اوکراین توسط روسیه فضای امنیتی اروپا را عمیقا تغییر داده است. بر همین اساس ناتو طی این دو روز نحوه حمایت‌های خود از کشورهای شریک که در خطر حمله روسیه قرار دارند، را بررسی کرد.

وی ادامه داد: در نشست تابستان در مادرید موضوعات بازدارندگی و دفاعی و مطابقت طولانی مدت به این وضعیت جدید مورد ارزیابی کامل‌تر قرار خواهد گرفت. دبیرکل ناتو تاکید کرد که به حمایت و دفاع از ارزش‌های شرکای سازمان در جهان خطرناک و رقابت‌طلب ادامه خواهند داد.

او همچنین تصریح کرد: ما همچنان به اعمال فشار بی‌سابقه‌ به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در خصوص پایان دادن به جنگ ادامه می‌‌دهیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جنگ اوکراین؛ کی‌یف: ارتش روسیه در تدارک حمله به جنوب شرق استارتش اوکراین اعلام کرد که نیروهای روسیه روز سه‌شنبه برای حمله به جنوب شرق اوکراین آماده می‌شوند. تصاویر آمریکا؟!؟!؟ همون آمریکایی ک گفت عراق بمب شیمیایی مسیازه و هزارتا سند رو کرد، بعد از حمله و ویرانی عراق و کشتن هزاران نفر گفت اشتباه شده!! اینا رو با فتوشاپ پنج دیقه ای میشه درست کرد

اوکراین: نیروهای روسیه به سمت اسلاویانسک و کراماتورسک حمله کردندمشاور رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که ارتش روسیه از شهر ایزیوم به سمت اسلاویانسک و کراماتورسک حمله کرده است. - خبرگزاری آناتولی

اخراج بیش از ۳۳۰ دیپلمات روس از اروپا از ابتدای حمله روسیه به اوکرایناخراج بخش بزرگی از دیپلمات‌های روس پس از انتشار تصاویر کشتار دسته‌جمعی ساکنان شهر بوچا اتفاق افتاده است.

ناتو: روسیه به دنبال تصرف دونباس استدبیرکل ناتو ضمن اشاره به عدم عقب‌نشینی روسیه در اوکراین تاکید کرد انتظار می‌رود حملات با هدف تصرف دونباس ادامه یابد. - خبرگزاری آناتولی استعمار جهانی زلنسکی کمدین یهودی را گاو سامری خود کرده به هر شکل ممکن معرکه گیری میکند و میخواهد جهانیان را فریب دهد ولی بشریت از مکر و حیله فتنه سازیها و جنایتهای عمدی صلیبچیهای غرب بر علیه روسیه و شرق به روشنی آگاهند.

دبیرکل ناتو: از درخواست پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو استقبال می‌کنیمدبیرکل ناتو روز سه‌شنبه ۱۶ فروردین گفت اعضای این پیمان از درخواست پیوستن فنلاند و سوئد استقبال خواهند کرد ولی چنین تصمیمی برعهده این دو کشور است. ینس استولتنبرگ گفت :«البته... خخخخخخخ درست همونجوری که از اکراین استقبال کردن. اوکراین رو بیچاره کردید، دیگه بسه برای اینکه متوجّه شویم در جنگ بین اوکراین و روسیه کدام یکی به حق نزدیک تر هستند کافی است به هزاران مزدور داعش و اروپایی و امریکایی و صهیونیستی که همراه با پشتیبانی تسلیحاتی و رسانه ای در خدمت دولت اوکراین هستند و به هواداران آنها در ایران توجّه کنیم. حبیب رضا غفّاریان شیرازی

زلنسکی به شورای امنیت: روسیه می‌خواهد اوکراین را به برده‌ای ساکت تبدیل کندرئیس‌جمهور اوکراین در سخنانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت که روسیه می‌خواهد اوکراین را به برده‌ای ساکت تبدیل کند.