استعفای نخست‌وزیر گرجستان

02/09/2019 01:16:00 ب.ظ

استعفای نخست‌وزیر #گرجستان

گرجستان, استعفا

استعفا ی نخست‌وزیر گرجستان

ماموکا باختادزه، نخست‌وزیر گرجستان استعفا کرد. - خبرگزاری آناتولی

Davit Kachkachishvili,Shukrullah Naser   |T bilisiتفلیس/ خبرگزاری آناتولیماموکا باختادزه، نخست‌وزیر گرجستان طی بیانیه‌ای در توئیتر خود اعلام کرد: در سال 2018 به عنوان نخست‌وزیر روی کار آمدم و امروز استعفا می کنم.وی در ادامه همچنین اظهار داشت:«برای ایجاد برنامه های استراتژیک و توسعه‌ کوشیدم. ماموریت من پایان یافته است. روند پیوستن گرجستان به ناتو و اتحادیه اروپا ادامه دارد. پیشرفت قابل توجهی در روابط ما با کشورهای همسایه نیز داشته ایم».

گفتنی است او از 20 ژوئن سال 2018 تاکنون نخست‌وزیر گرجستان بوده است. براساس قانون اساسی این کشور در صورت استعفای نخست وزیر کابینه دولت نیز منحل می شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

تماس تلفنی حریری با مقامات آمریکا و فرانسه برای آرام کردن اوضاعدر پی تبادل آتش در مرزهای اراضی اشغالی و لبنان، سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان با مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و نیز با مشاور رئیس جمهوری فرانسه تماس گرفت. حریری در این تماس‌ها خواهان مداخله برای توقف تشدید اوضاع شد.

آمریکا: افزایش حضور نظامی روسیه در مناطق اشغال شده گرجستان را زیر نظر داریم🔺آمریکا: افزایش حضور نظامی روسیه در مناطق اشغال شده گرجستان را زیر نظر داریم ⚡️مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد آمریکا افزایش حضور نظامی روسیه در مناطق اشغال شده گرجستان را زیر نظر دارد.

بازنده اصلی برگزیت بدون توافق بریتانیا خواهد بود/ تعلیق پارلمان، احتمال برگزیت سخت را بالا می‌برداستاد روابط بین‌الملل در کالج وسالیوس گفت: همه از این‌که نخست‌وزیر تصمیم گرفته اجازه ندهد نمایندگان مردم نظرشان را در رابطه با مهم‌ترین تصمیم قرن ۲۱ این کشور اعلام کنند، بهت‌زده شده‌اند.

نتانیاهو: اقدام آتی در مرزها با لبنان را بر اساس تحول رخدادها مشخص می‌کنیمنخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که در پی حمله عصر امروز(یکشنبه) حزب‌الله لبنان به خودرو و پایگاه نظامیان این رژیم، سربازان اسرائیلی هیچ جراحت و آسیبی ندیده‌اند.

کمال جعفری‌یزدی یکی دیگر از ۱۴امضاکننده «بیانیه برای استعفای خامنه‌ای» بازداشت شدنیروهای وزارت اطلاعات شامگاه جمعه نهم شهریور، با ورود به منزل کمال_جعفری_یزدی، یکی دیگر از امضاکنندکان «بیانیه۱۴ فعال سیاسی و مدنی برای استعفا ی_خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی»، این فعال مدنی را بازداشت و به بازداشتگاه اداره کل اطلاعات مشهد منتقل کردند.

تشدید فشار‌های امنیتی بر کنشگران سیاسی و کارگری | DW | 01.09.2019طی دو روز، یک امضاکننده بیانیه استعفا ی خامنه‌ای و خواهر نوشین جعفری بازداشت شدند و ‌چهار فعال کارگری حکم حبس گرفتند. یک نماینده مجلس، زندان‌های سنگین دختران جوان در مقایسه با احکام اختلاس‌گران را مایه 'افسوس' می‌‌خواند.

ماموکا باختادزه، نخست‌وزیر گرجستان استعفا کرد.به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، در پی تبادل آتش در مرزهای اراضی اشغالی و لبنان، سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان با مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و نیز با مشاور رئیس جمهوری فرانسه تماس گرفت.شهریور ۰۹, ۱۳۹۸ مایک پمپئو: نفتکش ایرانی دوباره به سمت سوریه می‌رود؛ اعتماد به ظریف اشتباه بزرگی بود وزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید آمریکا اطلاعات موثقی دارد که اَبرنفتکش جمهوری اسلامی که بعد از یک ماه توقیف از جبل الطارق آزاد شده بود، دوباره به سمت سوریه می‌رود.پروفسور «پتار مارکوویچ» استاد روابط بین‌الملل در کالج وسالیوس است.

Davit Kachkachishvili,Shukrullah Naser   | T bilisi تفلیس/ خبرگزاری آناتولی ماموکا باختادزه، نخست‌وزیر گرجستان طی بیانیه‌ای در توئیتر خود اعلام کرد: در سال 2018 به عنوان نخست‌وزیر روی کار آمدم و امروز استعفا می کنم. وی در ادامه همچنین اظهار داشت: «برای ایجاد برنامه های استراتژیک و توسعه‌ کوشیدم. از سوی دیگر، نیروهای یونیفل نیز پس از تشدید اوضاع در جنوب لبنان، خواهان خویشتن داری شدند. ماموریت من پایان یافته است. ما اطلاعات قابل اتکائی داریم که این نفتکش به سمت شهر طرطوس سوریه می‌رود. روند پیوستن گرجستان به ناتو و اتحادیه اروپا ادامه دارد. پیشرفت قابل توجهی در روابط ما با کشورهای همسایه نیز داشته ایم». با ادامه این وضعیت، نمایندگان تنها سه روز پیش از مذاکرات نهایی میان دولت و نمایندگان اتحادیه اروپا بر سر توافق برگزیت فرصت دارند.

گفتنی است او از 20 ژوئن سال 2018 تاکنون نخست‌وزیر گرجستان بوده است.» شهر طرطوس در جنوب‌غربی سوریه و شمال لبنان قرار دارد. براساس قانون اساسی این کشور در صورت استعفای نخست وزیر کابینه دولت نیز منحل می شود. انتظار می‌رود پارلمان گرجستان طی دو هفته آینده کاندیدای سرپرستی دولت را معرفی کند. باختادزه از سال 2012 تاکنون چهارمین نخست وزیر گرجستان به شمار می‌رود که استعفا می کند. سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در این بیانیه گفت نفتکش آدریان دریا ۱ که حجم زیادی از نفت را حمل و منتقل می‌کند، برای تامین مالی فعالیت‌های بدخواهانه رژیم و تبلیغ تروریسم مورد استفاده است. . تازه این در حالی است که چیزی به برگزیت نمانده است.