استعفای نخست‌وزیر گرجستان

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ماموکا باختادزه، نخست‌وزیر گرجستان استعفا کرد. - خبرگزاری آناتولی

تفلیس/ خبرگزاری آناتولی

ماموکا باختادزه، نخست‌وزیر گرجستان طی بیانیه‌ای در توئیتر خود اعلام کرد: در سال 2018 به عنوان نخست‌وزیر روی کار آمدم و امروز استعفا می کنم.«برای ایجاد برنامه های استراتژیک و توسعه‌ کوشیدم. ماموریت من پایان یافته است. روند پیوستن گرجستان به ناتو و اتحادیه اروپا ادامه دارد. پیشرفت قابل توجهی در روابط ما با کشورهای همسایه نیز داشته ایم».

گفتنی است او از 20 ژوئن سال 2018 تاکنون نخست‌وزیر گرجستان بوده است. براساس قانون اساسی این کشور در صورت استعفای نخست وزیر کابینه دولت نیز منحل می شود. انتظار می‌رود پارلمان گرجستان طی دو هفته آینده کاندیدای سرپرستی دولت را معرفی کند. باختادزه از سال 2012 تاکنون چهارمین نخست وزیر گرجستان به شمار می‌رود که استعفا می کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تماس تلفنی حریری با مقامات آمریکا و فرانسه برای آرام کردن اوضاعدر پی تبادل آتش در مرزهای اراضی اشغالی و لبنان، سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان با مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و نیز با مشاور رئیس جمهوری فرانسه تماس گرفت. حریری در این تماس‌ها خواهان مداخله برای توقف تشدید اوضاع شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: افزایش حضور نظامی روسیه در مناطق اشغال شده گرجستان را زیر نظر داریم🔺آمریکا: افزایش حضور نظامی روسیه در مناطق اشغال شده گرجستان را زیر نظر داریم ⚡️مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد آمریکا افزایش حضور نظامی روسیه در مناطق اشغال شده گرجستان را زیر نظر دارد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بازنده اصلی برگزیت بدون توافق بریتانیا خواهد بود/ تعلیق پارلمان، احتمال برگزیت سخت را بالا می‌برداستاد روابط بین‌الملل در کالج وسالیوس گفت: همه از این‌که نخست‌وزیر تصمیم گرفته اجازه ندهد نمایندگان مردم نظرشان را در رابطه با مهم‌ترین تصمیم قرن ۲۱ این کشور اعلام کنند، بهت‌زده شده‌اند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نتانیاهو: اقدام آتی در مرزها با لبنان را بر اساس تحول رخدادها مشخص می‌کنیمنخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که در پی حمله عصر امروز(یکشنبه) حزب‌الله لبنان به خودرو و پایگاه نظامیان این رژیم، سربازان اسرائیلی هیچ جراحت و آسیبی ندیده‌اند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کمال جعفری‌یزدی یکی دیگر از ۱۴امضاکننده «بیانیه برای استعفای خامنه‌ای» بازداشت شدنیروهای وزارت اطلاعات شامگاه جمعه نهم شهریور، با ورود به منزل کمال_جعفری_یزدی، یکی دیگر از امضاکنندکان «بیانیه۱۴ فعال سیاسی و مدنی برای استعفای_خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی»، این فعال مدنی را بازداشت و به بازداشتگاه اداره کل اطلاعات مشهد منتقل کردند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

تشدید فشار‌های امنیتی بر کنشگران سیاسی و کارگری | DW | 01.09.2019طی دو روز، یک امضاکننده بیانیه استعفای خامنه‌ای و خواهر نوشین جعفری بازداشت شدند و ‌چهار فعال کارگری حکم حبس گرفتند. یک نماینده مجلس، زندان‌های سنگین دختران جوان در مقایسه با احکام اختلاس‌گران را مایه 'افسوس' می‌‌خواند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »