گرجستان, استعفا, گرجستان

گرجستان, استعفا

استعفای نخست‌وزیر گرجستان

استعفای نخست‌وزیر #گرجستان

02/09/2019 01:16:00 ب.ظ

استعفا ی نخست‌وزیر گرجستان

ماموکا باختادزه، نخست‌وزیر گرجستان استعفا کرد. - خبرگزاری آناتولی

Davit Kachkachishvili,Shukrullah Naser   |T bilisiتفلیس/ خبرگزاری آناتولیماموکا باختادزه، نخست‌وزیر گرجستان طی بیانیه‌ای در توئیتر خود اعلام کرد: در سال 2018 به عنوان نخست‌وزیر روی کار آمدم و امروز استعفا می کنم.وی در ادامه همچنین اظهار داشت:«برای ایجاد برنامه های استراتژیک و توسعه‌ کوشیدم. ماموریت من پایان یافته است. روند پیوستن گرجستان به ناتو و اتحادیه اروپا ادامه دارد. پیشرفت قابل توجهی در روابط ما با کشورهای همسایه نیز داشته ایم».

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود دل‌نوشته کیمیا علیزاده؛ از همراه نشدن با صداوسیما متشکرم تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021

گفتنی است او از 20 ژوئن سال 2018 تاکنون نخست‌وزیر گرجستان بوده است. براساس قانون اساسی این کشور در صورت استعفای نخست وزیر کابینه دولت نیز منحل می شود. ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

ادامه درخشش پاکدامن با صعود به یک چهارم نهایی/ عابدینی و رهبری حذف شدند

علی پاکدامن به مرحله یک چهارم نهایی المپیک توکیو صعود کرد اما عابدینی و رهبری حذف شدند.

تماس تلفنی حریری با مقامات آمریکا و فرانسه برای آرام کردن اوضاعدر پی تبادل آتش در مرزهای اراضی اشغالی و لبنان، سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان با مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و نیز با مشاور رئیس جمهوری فرانسه تماس گرفت. حریری در این تماس‌ها خواهان مداخله برای توقف تشدید اوضاع شد.

آمریکا: افزایش حضور نظامی روسیه در مناطق اشغال شده گرجستان را زیر نظر داریم🔺آمریکا: افزایش حضور نظامی روسیه در مناطق اشغال شده گرجستان را زیر نظر داریم ⚡️مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد آمریکا افزایش حضور نظامی روسیه در مناطق اشغال شده گرجستان را زیر نظر دارد.

بازنده اصلی برگزیت بدون توافق بریتانیا خواهد بود/ تعلیق پارلمان، احتمال برگزیت سخت را بالا می‌برداستاد روابط بین‌الملل در کالج وسالیوس گفت: همه از این‌که نخست‌وزیر تصمیم گرفته اجازه ندهد نمایندگان مردم نظرشان را در رابطه با مهم‌ترین تصمیم قرن ۲۱ این کشور اعلام کنند، بهت‌زده شده‌اند.

نتانیاهو: اقدام آتی در مرزها با لبنان را بر اساس تحول رخدادها مشخص می‌کنیمنخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که در پی حمله عصر امروز(یکشنبه) حزب‌الله لبنان به خودرو و پایگاه نظامیان این رژیم، سربازان اسرائیلی هیچ جراحت و آسیبی ندیده‌اند.

کمال جعفری‌یزدی یکی دیگر از ۱۴امضاکننده «بیانیه برای استعفای خامنه‌ای» بازداشت شدنیروهای وزارت اطلاعات شامگاه جمعه نهم شهریور، با ورود به منزل کمال_جعفری_یزدی، یکی دیگر از امضاکنندکان «بیانیه۱۴ فعال سیاسی و مدنی برای استعفا ی_خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی»، این فعال مدنی را بازداشت و به بازداشتگاه اداره کل اطلاعات مشهد منتقل کردند.

تشدید فشار‌های امنیتی بر کنشگران سیاسی و کارگری | DW | 01.09.2019طی دو روز، یک امضاکننده بیانیه استعفا ی خامنه‌ای و خواهر نوشین جعفری بازداشت شدند و ‌چهار فعال کارگری حکم حبس گرفتند. یک نماینده مجلس، زندان‌های سنگین دختران جوان در مقایسه با احکام اختلاس‌گران را مایه 'افسوس' می‌‌خواند.