استرالیا در ۲۰ سال ۳ میلیارد دلار صرف نیروهای نظامی ویژه می‌کند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔷استرالیا در ۲۰ سال ۳ میلیارد دلار صرف نیروهای نظامی ویژه می‌کند بیشتر بخوانید🔽

دولت استرالیا این خبر را روز دوشنبه اعلام و بدنبال حوادثی که در سالهای اخیر در سیدنی و ملبورن صورت گرفت اتخاذ می‌کند تا نه تنها در برابر حوادثی که امنیت این کشور ا تهدید می کند واکنش مناسب و سریع داشته باشد بلکه در اقیانوس آرام، جایی که چین روز به روز اعمال نفوذ بیشتری می کند، نقش پررنگی ایفاء کند.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، روز دوشنبه در پایگاه نظامی «هولزورسی» در سیدنی به خبرنگاران گفت: « یک منطقه هند-آرام مستقل، جایی که تمامی کشورهای این منطقه از جهان بتوانند منطبق بر قوانین آزادانه تردد و منافع ملی خود را دنبال کنند، همراستا با منافع ملی استرالیاست.» استرالیا ماه گذشته از ایجاد یک واحد جدید برای آموزش و کمک به متحدان خود در منطقه اقیانوس آرام خبر داد.

دولت استرالیا اعلام کرده است که بودجه دفاعی این کشور تا پایان سال مالی ۲۰۲۱ میلادی به ۲ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد رسید، همان میزانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید می‌بایست اعضای ناتو صرف توان دفاعی خود کنند. بر اساس اطلاعات بانک جهانی، هزینه ای که استرالیا صرف توان نظامی خود در سال ۲۰۱۸ میلادی کرده، ۱.۸۹ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ارزش واقعی ایران ایرتور در زمان مزایده ۳۴ میلیارد تومان بودمشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی در واکش به اظهارات پژمانفر درباره عدم رعایت فرایند قانونی واگذاری ایران‌ایر‌تور: ایران ایرتور در سال ۹۴ بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان زیان انباشته داشت، به همین دلیل رقم تعیین شده برای مزایده ۳۴ میلیارد تومان بود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

در تیراندازی سربازان اسرائیلی در نوار غزه چهار فلسطینی کشته شدند | DW | 10.08.2019ارتش اسرائیل اعلام کرده است که چهار فلسطینی که قصد عبور از موانع مرزی نوار غزه با اسرائیل را داشتند، کشته شده‌اند. طبق گفته ارتش اسرائیل مردان فلسطینی به سلاح‌های سنگین مسلح بوده‌اند. رژیم صهیونیستی ،اول و آخرش رو بادروغ بستن . نطفه اش با ظلم و جنایت و دروغ بسته شده . اون احمقها از این دروغها میگن ،موندم که شما دویچه ای ها چرا انتشار میدید ؟ برای حمایت از یک رژیم جعلی و تروریستی خودتون و کشورتون و و و همه رو بی ارزش کردید .دیگه گوش شنوایی برای دروغتان نیست . سلاح سنگین به چی میگین مثلا سنگ یوده یا چی همه تروریستها را به درک واصل کنید
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

در سایه گرانی گوشت در ایران| حکم پرونده «واردات گوشت برزیلی» با ارز دولتی صادر شد🔺در سایه گرانی گوشت در ایران| حکم پرونده «واردات گوشت برزیلی» با ارز دولتی صادر شد ⚡️متهمان پرونده فروش آزاد گوشت‌های برزیلی وارد شده با ارز دولتی(۴۲۰۰ تومانی) در ایران صادر شد که حکم حمیدرضا خلیلی متهم ردیف اول این پرونده ۱۲ سال حبس است. استیک گوشت الان چنده؟؟😁😁😁😁
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سازمان ملل: تمام گروه‌های درگیر در افغانستان در ایام عید از خشونت خودداری کنندنمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد (یوناما) در کابل شنبه 10 آگست در پیامی بمناسبت فرارسیدن عید سعید اضحی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دست کم ۶۰ نفر در پی انفجار کامیون حامل سوخت در تانزانیا جان باختندربودن سوخت از تانکرهای و کامیون های حادثه دیده در مناطق مختلف آفریقا امری رایج است که بعضا منجر به حوادثی مرگبار می شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

استقبال گرم در ازبکستان، واکنش سرد در افغانستانوزارت خارجه افغانستان از پذیرایی رسمی و گرم دولت ازبکستان از هیئت بلندپایه گروه طالبان انتقاد کرده.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »