ارزش واقعی ایران ایرتور در زمان مزایده ۳۴ میلیارد تومان بود

20/05/1398 10:06:00 ق.ظ

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی در واکش به اظهارات پژمانفر درباره عدم رعایت فرایند قانونی واگذاری ایران‌ایر‌تور: ایران ایرتور در سال ۹۴ بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان زیان انباشته داشت، به همین دلیل رقم تعیین شده برای مزایده ۳۴ میلیارد تومان بود.

تهران- ایرنا- مشاور رییس سازمان خصوصی سازی گفت: ایران ایرتور در سال ۹۴ بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان زیان انباشته داشت، به همین دلیل رقم تعیین شده برای مزایده ۳۴ میلیارد تومان بود. وی اعلام کرده است که این شرکت هواپیمایی یک هزار میلیارد تومان قیمت داشته در حالی که با قیمت ۳۴ میلیارد تومان واگذار شده است.

این نماینده مجلس همچنین از شکایت خود از سازمان خصوصی‌سازی به قوه قضائیه خبر داده است و گفته که مسیر دادرسی این واگذاری که کوتاهی‌هایی از سوی سازمان خصوصی‌سازی در آن صورت گرفته در حال طی شدن است. همچنین پرونده‌ای به دلیل تخلفات صورت گرفته در واگذاری ایران ایرتور پرونده‌ای در قوه قضائیه تشکیل شده که اکنون در حال بررسی شدن است.

در این زمینه «سید جعفر سبحانی»، مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به مطالب مطرح شده از سوی این نماینده مجلس اشاره و بیان کرد: شرکت هواپیمایی ایران ایرتور تا سال ۸۹-۹۰ به صورت دولتی در حال فعالیت بود اما از سال ۹۰ با مصوبه هیات واگذاری، قرار بر عرضه آن از طریق فرابورس با قیمت پایه حدود هفت میلیارد تومان شد.

وی افزود: شرکت ایران ایراتور را دو شرکت با یکدیگر به صورت مشترک با قیمت ۴۸ میلیارد تومان در مزایده برنده شدند که پرداخت ٢٥ درصد از این قیمت نهایی به صورت نقد و مابقی آن اقساط سه ساله بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »
Loading news...
Failed to load news.

گوشت نباید بالاتر از 80 هزار تومان باشد/ دلالان اجازه کاهش قیمت نمی‌دهند- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت گوشت گوساله با توجه به نرخ دام زنده و ضرایبی که امروز برای لاشه، حذف استخوان و غیره در کشور وجود دارد نباید به ازای هرکیلو بالاتر از 80 هزار تومان در بازار عرضه شود. ههه یا دلال دولت رو زیر یوغ بندگی داره و یا دولت ابزار دلالی رو کنار نمیذاره هرچی که هست حال ما خوبه فشار هم که نیست اصلا اگه رییس جمهورrouhani_ir نظر سنجیشون تموم شد ما یکم به حال این روزای خودمون گریه کنیم... رهبرتون ادعای ولایت مسلمین جهان داره اما ۴ تا دلال نمیتونید جمع کنید!؟ یا نمیخواید ؟؟؟ نکنه توله های همین عاخوندان این دلالا؟ از_کاسپین_بگو فرقه_تبهکار ایران_را_پس_میگیریم

در ۱۸۷ شرکت شستا، کارگران معوقات مزدی ندارند/ سود عملیات‌ها را ماه به ماه به تامین اجتماعی پرداخت می‌کنیم/ اجازه نمی‌دهم به شیوه‌های غیرقانونی اموال بیمه‌شدگان را جدا کنندمحمد رضوانی فر: در ۱۸۷ شرکت شستا، کارگران معوقات مزدی ندارند/ یک عده گفتند چوب اسالم را به ما واگذار کنید تا آن را بخورند/ سود عملیات‌ها را ماه به ماه به تامین_اجتماعی پرداخت می‌کنیم/ اجازه نمی‌دهم به شیوه‌های غیرقانونی اموال بیمه‌شدگان را جدا کنند

دیپلمات آلمانی از پذیرش ریاست اینستکس انصراف دادروزنامه آلمانی بیلد گزارش کرده بود که آقای اربل در مصاحبه‌ ای با یک کانال آلمانی‌ زبان بر روی یوتیوب، برنامه موشکی ایران را «قانونی» توصیف کرده است. اروپا بايد براى آينده هم كه شده يك فكرى به حال استقلالش بكند. کسی دنبال مقابل با آمریکا نیست باز هم اروپا ضایع نشد. من نگران رنوها و پژوهای بادکرده فرانسه هستم. میخوان به کی بفروشن.

عزاداری ایام مسلمیه در حرم حضرت عبدالعظیم(ع)عزاداری ایام مسلمیه در حرم حضرت عبدالعظیم (علیه السلام) گوش ملت از این چرت و پرت ها پرت است. آق با ایام مسلمیه موافق نیستن ومنع فرمودن آقا .اشتباه تایپی شد

هشدار ایران درباره حضور احتمالی رژیم صهیونیستی در ائتلاف نظامی آمریکا در خلیج فارسسخنگوی وزارت امور خارجه به انتشار اخباری مبنی بر اعلام آمادگی رژیم صهیونیستی برای حضور در ائتلاف نظامی آمریکا به منظور به اصطلاح تامین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس واکنش نشان داد. چطورایران در لبنان حضور داره، خوب اونم در خلیج فارس حضور پیدا کنه!!!! مرگ خوبه فقط برا همسایه😀😀😀😀😀😀

در شان ملت ایران نیست که اقتصادمان از راه فروش نفت تامین شودجانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: نباید این دلهره وجود داشته باشد که اگر روزی کشوری نفت ما را نخرید، ملت ایران در مضیقه قرار گیرند. سردا چهل منهای 10 سی سال چرا نشد راحت ترین شکل اداره حکومت خرج کردن پول مفت نفت الان ناراحتن چکار کن اگه نفت نباش براشون سخته بعد از چهل سال نابودی اقتصاد ایران در تمام زمینه تازه فهمیدی گاومیش؟ (با عرض معذرت از گاومیش مفید و بیگناه) برای_کاسپین_بپاخیز پول نفت فقط باید خرج نظامیان اونم سپاه قدس بشه خب.