از اجبار استفاده از ماسک تا ممنوعیت پوشش چهره در برخی کشورهای اروپایی

06/03/1399 08:20:00 ب.ظ

در حالی که برخی از کشورهای اروپایی در قوانینی پوشش کامل سر و صورت را برای زنان ممنوع کرده بودند، حالا لزوم استفاده اجباری از ماسک، آن قوانین و محدودیت‌ها را به چالش کشیده است.

در حالی که برخی از کشورهای اروپایی در قوانینی پوشش کامل سر و صورت را برای زنان ممنوع کرده بودند، حالا لزوم استفاده اجباری از ماسک، آن قوانین و محدودیت‌ها را به چالش کشیده است. اندازه متن Aa همزمان با شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ ، سازمان جهانی بهداشت (WHO) -رفته رفته- به افرادی که سرفه یا عطسه می‌کنند، توصیه کرد با ماسک صورت خود را بپوشانند.

در نتیجه، مقامات بسیاری از کشورها قوانینی صادر کرده‌اند که حکایت از لزوم استفاده از ماسک در محیط عمومی دارد. به عنوان مثال در فرانسه استفاده از ماسک در هنگام حضور در وسایل حمل و نقل عمومی اجباری شده است.

دولت‌ها وظیفه دارند از کارگرانی که در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا در محیط کار هستند، محافظت کنند. این محافظت با اقداماتی چون استفاده از ماسک و سایر وسایل بهداشتی شخصی در دستور کار قرار گرفته است. حالا این توصیه‌ها در مورد پوشاندن صورت با ماسک، استدلال‌های برخی دولت‌های اروپایی که پیشتر پوشاندن صورت در اماکن عمومی را ممنوع کرده بودند، زیر سوال برده است.

از سال ۲۰۱۱، برخی کشورهای اروپایی قوانینی را تصویب کرده‌اند که بر اساس آن افراد از پوشاندن چهره‌های خود در اماکن عمومی منع می‌شوند. از آن جمله می‌توان به بلژیک، فرانسه، هلند، دانمارک و بلغارستان اشاره کرد. هدف این قوانین عمدتا ممانعت از پوشش صورت از سوی زنان مسلمانی است که از«نقاب» برای مخفی کردن چهره خود استفاده می‌کنند و به اشتباه در بسیاری از موارد «برقع» نامیده می‌شود. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

کرونا در خوزستان؛ ۴۵ نفر از کارکنان اورژانس دست از کار کشیدند۴۵ کارمند اورژانس خوزستان در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدشان از سوی دانشگاه علوم پزشکی دزفول دست از کار کشیدند. اغلب کارکنان معترض اورژانس از کارمندان سه شهر شوش و گتوند و ذزفول هستند که جزو شهرهایی به شمار می‌آیند که از نظر دولت ایران در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند.

استفاده از ماسک برای خردسالان توصیه نمی‌شودیک تیم پزشکی در ژاپن از والدین درخواست کردند همزمان با حذف تدریجی محدودیت‌ها و عادی شدن روال زندگی در ژاپن استفاده از ماسک برای کودکان زیر دو سال خودداری کنند چرا که تنفس را سخت کرده و احتمال خفگی را افزایش می‌دهد حالا کدوم پدرمادر احمقی به بچه زیر۲سال ماسک میزده

سازمان جهانی بهداشت استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین را به تعویق انداخت

کرونا در آفریقا؛ شمار مبتلایان از مرز 110 هزار نفر گذشت

بازسازی ۱۶۰ هزار منزل مسکونی آسیب دیده از سیل در کشورمعاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: ۱۶۰ هزار منزل مسکونی آسیب دیده از سیل در کشور در یک سال گذشته بازسازی و نوسازی شده است.

افشای پروژه‌ای محرمانه در لیبی از سوی سازمان ملل متحد | DW | 25.05.2020رسانه‌های غربی از یک گزارش سازمان ملل خبر داده‌اند که به پروژه‌ای مخفی در لیبی پرداخته است. طبق این گزارش، شرکت‌های امنیتی خارجی قصد داشته‌اند در راستای کمک به ژنرال حفتر از ورود کشتی‌های ترکیه به لیبی جلوگیری کنند. عجبا! کار سازمان ملل کمک به حفظ صلح و ثبات در جهان است یا این جور کارها؟! به نظر من نه سازمان ملل دوزار میارزه و نه سازمان بهداشت جهانی مزخرفاته