اردوغان: ناتو یک سازمان امنیتی است، نه سازمانی حامی تروریسم

18/03/1401 10:07 ب.ظ

رئیس جمهور ترکیه در خصوص درخواست عضویت سوئد و فنلاند در ناتو تاکید کرد که پیمان آتلانتیک شمالی یک سازمان امنیتی است، نه سازمانی حامی تروریسم. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور ترکیه در خصوص درخواست عضویت سوئد و فنلاند در ناتو تاکید کرد که پیمان آتلانتیک شمالی یک سازمان امنیتی است، نه سازمانی حامی تروریسم. - خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نیکلاس مادورو، همتای ونزوئلایی خود در آنکارا در خصوص درخواست عضویت سوئد و فنلاند در ناتو گفت: ناتو یک سازمان امنیتی است، نه سازمانی حامی تروریسم.

وی ضمن انتقاد از رویکرد سوئد گفت: سوئد کشوری است که تمام‌ گروه‌های تروریستی مانند پ.ک.ک/ی.پ.گ/پ.ی.د در آن در حال تردد هستند. حتی تروریست‌ها در پارلمان‌های خودشان نیز هستند. او تاکید کرد: تا زمانی که مصاحبه‌ با سرکردگان تروریست‌ها در تلویزیون دولتی سوئد منتشر می‌شود، نمی‌توانیم به آنها بگوییم بفرمایید، به ناتو ملحق شوید، این امر در مورد فنلاند نیز صادق است.

اردوغان با بیان اینکه ونزوئلا یکی از مهم‌ترین شرکای ترکیه در منطقه آمریکای لاتین و کارائیب است، اظهار داشت: هرگز نمی‌توانیم همبستگی مردم ونزوئلا با ملتمان در کودتای نافرجام 15 جولای را فراموش کنیم. ما به تمام دنیا نشان دادیم که دوستی ترکیه و ونزوئلا یک دوستی واقعی است. headtopics.com

وی تصریح کرد: ظرفیت همکاری گسترده‌ای بین ونزوئلا و ترکیه در بسیاری از زمینه‌ها به ویژه تجارت، انرژی، معدن، پیمانکاری، بهداشت، کشاورزی و گردشگری وجود دارد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

گزارش سازمان ملل: اسرائیل عامل اصلی تنش و درگیری در سرزمین‌های فلسطینی استوزارت خارجه اسرائیل در نخستین واکنش به گزارش کمیسیون تحقیق شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد آنرا «مغرضانه»، برآمده از «نفرت نسبت به دولت اسرائیل» و شکل گرفته «بر اساس مجموعه‌ای مطول از گزارش‌های جانبدارانه و مغرضانه» خوانده است. سازمان ملل ۷۰ سال عقبه. سازمان ملل گوه زیادی میخوره. سازمان ملل غلط کرد ..‌ مثل همیشه لال بمونه بهتره ..

سازمان امنیت آلمان: تهدید اصلی از سوی راست افراطی است | DW | 07.06.2022بنا بر گزارش سالانه سازمان امنیت داخلی آلمان جای چندانی برای خوش‌بینی نیست. جریان راستگرای موسوم به 'شهروندان رایش' رو به گسترش است. این گزارش وضعیت جریان‌های مختلف افراط‌گرای سیاسی را شامل می‌شود. تهدید اصلی از طرف مرکل بود که کسی اهمیت نداد کسی که جزیره کریمه را دو دستی به پوتین داد، کسی که با رژیم تروریست اخوندی همماری ویژه ای داست ، مرکل حامی اسلامیست های فاشیست ، مایه ننگ زنان و دولت زنان ، هیچ نمود خوبی در این خانم نیست او باید محاکمه بشود

سازمان ملل: اشغال اراضی فلسطینیان توسط اسرائیل دلیل اصلی تنش‌ در منطقه استکمیسیون مستقل سازمان ملل اولین گزارش خود درباره موارد نقض حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی

واکنش سازمان امور دینی ترکیه به اهانت مقام هندی به پیامبر اسلامرئیس سازمان دیانت ترکیه اظهارات توهین‌آمیز سخنگوی حزب حاکم هند علیه پیامبر اسلام را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

شورای هماهنگی معلمان خواستار اخراج ایران از سازمان بین‌المللی کار شدشورای هماهنگی معلمان ایران دلیل این درخواست را ادامه سرکوب تشکل‌ها و فعالان صنفی عنوان کرده‌ است.

تاکید سعودی بر حمایت از تلاش‌ سازمان ملل برای رسیدن به راه‌حل سیاسی در یمنشورای وزیران سعودی عزم این پادشاهی در تداوم حمایت از تلاش‌‌های سازمان ملل متحد برای دست‌یابی به راه‌حل سیاسی پایدار در یمن را ابراز داشت.در جلسه‌ شورای

رئیس جمهور ترکیه در خصوص درخواست عضویت سوئد و فنلاند در ناتو تاکید کرد که پیمان آتلانتیک شمالی یک سازمان امنیتی است، نه سازمانی حامی تروریسم.آنکارا/خبرگزاری آناتولی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نیکلاس مادورو، همتای ونزوئلایی خود در آنکارا در خصوص درخواست عضویت سوئد و فنلاند در ناتو گفت: ناتو یک سازمان امنیتی است، نه سازمانی حامی تروریسم.

وی ضمن انتقاد از رویکرد سوئد گفت: سوئد کشوری است که تمام‌ گروه‌های تروریستی مانند پ.ک.ک/ی.پ.گ/پ.ی.د در آن در حال تردد هستند. حتی تروریست‌ها در پارلمان‌های خودشان نیز هستند.

او تاکید کرد: تا زمانی که مصاحبه‌ با سرکردگان تروریست‌ها در تلویزیون دولتی سوئد منتشر می‌شود، نمی‌توانیم به آنها بگوییم بفرمایید، به ناتو ملحق شوید، این امر در مورد فنلاند نیز صادق است.

اردوغان با بیان اینکه ونزوئلا یکی از مهم‌ترین شرکای ترکیه در منطقه آمریکای لاتین و کارائیب است، اظهار داشت: هرگز نمی‌توانیم همبستگی مردم ونزوئلا با ملتمان در کودتای نافرجام 15 جولای را فراموش کنیم. ما به تمام دنیا نشان دادیم که دوستی ترکیه و ونزوئلا یک دوستی واقعی است.

وی تصریح کرد: ظرفیت همکاری گسترده‌ای بین ونزوئلا و ترکیه در بسیاری از زمینه‌ها به ویژه تجارت، انرژی، معدن، پیمانکاری، بهداشت، کشاورزی و گردشگری وجود دارد.

او افزود: حجم تجارت دو کشور در سال 2019 در سطح 150 میلیون دلار بود که در سال 2020 دو برابر و در سال گذشته تقریباً سه برابر شده و به سطح 850 میلیون دلار رسیده است.

رئیس جمهور ترکیه اذعان داشت: موضع جناب مادورو در قبال مسئله فلسطین نیز قابل تحسین است. به همین مناسبت بار دیگر به ایشان تبریک می گویم.