اردوغان: در قبرس چاره‌ای جز راه حل دو کشوری وجود ندارد

22/11/1399 02:03 ب.ظ

رئیس‌جمهور ترکیه ضمن انتقاد از رویکرد یونان و بخش‌روم نشین‌ تاکید کرد که در قبرس چاره‌ای جز راه حل دو کشوری وجود ندارد. 10.02.

10.02.

2021 استانبول/خبرگزاری آناتولی رجب طیب ارودغان، رئیس‌جمهور ترکیه در نشست گروهی حزب عدالت و توسعه اظهار داشت: وقتی به اظهارات طرف‌های یونان و روم نگاه می‌کنیم، می‌بینیم در نگرش آنها که ترک‌های قبرس را نادیده می‌گیرد، کوچکترین تغییری ایجاد نشده است. اکنون در قبرس راهی جز راه حل دو کشوری وجود ندارد. شما می‌توانید آن را بپذیرید یا نپذیرید.

❮ رجب طیب ارودغان، رئیس‌جمهور ترکیه در نشست گروهی حزب عدالت و توسعه اظهار داشت: وقتی به اظهارات طرف‌های یونان و روم نگاه می‌کنیم، می‌بینیم در نگرش آنها که ترک‌های قبرس را نادیده می‌گیرد، کوچکترین تغییری ایجاد نشده است. اکنون در قبرس راهی جز راه حل دو کشوری وجود ندارد. شما می‌توانید آن را بپذیرید یا نپذیرید. ( Mehmet Kaman - خبرگزاری آناتولی )

اردوغان تاکید کرد: همه جهان باید بداند که دیگر اجازه نخواهیم داد که تُرک‌های قبرس قربانی بن بستی که نیم قرن است در جزیره بوجود آمده، شوند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

رئیس جمهوری تُرک قبرس شمالی: در مسئله قبرس در هماهنگی کامل با ترکیه هستیمرئیس جمهوری تُرک قبرس شمالی: در مسئله قبرس در هماهنگی کامل با ترکیه هستیم

وزیر اقتصاد فرانسه: رژیم اردوغان در تلاش برای گسترش نفوذ خود در اروپا استدر حالی که روابط ترکیه و اروپا و به ویژه فرانسه، پس از تنش‌های پیشین هنوز هم در تلاطم است، پاریس جدید ترین برنامه سربی با مردم از تلویزیون مردم - آمریکا تماشا کنید - نظر بدهید - مهمان برنامه های آینده ما باشید شما هم میتوانید در تلویزیون مردم برنامه داشته باشید

اردوغان: راه برقراری عدالت در جهان از طریق حضور قوی در فضا می‌گذردرئيس جمهور ترکیه ضمن تشریح چشم‌انداز «برنامه ملی فضایی» بر لزوم حضور قوی در فضا برای برقراری عدالت در سراسر جهان تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

بحران ارزی جدید ترکیه در اثر دخالت اردوغان در سیاست‌های مالی | DW | 23.03.2021دو روز بیشتر از برکناری ناگهانی ناجی اقبال، رئیس بانک مرکزی ترکیه توسط رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور نمی‌گذرد. نتیجه دخالت سیاست در امور مالی بحران جدید ارزی این کشور بوده است. ارزش لیر به شدت کاهش یافته است.

اردوغان: در حال حاضر کشوری هستیم که در صادرات صنعت دفاعی از جایگاهی جدی برخوردار استاردوغان: در حال حاضر کشوری هستیم که در صادرات صنعت دفاعی از جایگاهی جدی برخوردار است

رئیس‌جمهور ترکیه ضمن انتقاد از رویکرد یونان و بخش‌روم نشین‌ تاکید کرد که در قبرس چاره‌ای جز راه حل دو کشوری وجود ندارد.

10.02.2021

استانبول/خبرگزاری آناتولی

رجب طیب ارودغان، رئیس‌جمهور ترکیه در نشست گروهی حزب عدالت و توسعه اظهار داشت: وقتی به اظهارات طرف‌های یونان و روم نگاه می‌کنیم، می‌بینیم در نگرش آنها که ترک‌های قبرس را نادیده می‌گیرد، کوچکترین تغییری ایجاد نشده است. اکنون در قبرس راهی جز راه حل دو کشوری وجود ندارد. شما می‌توانید آن را بپذیرید یا نپذیرید.

رجب طیب ارودغان، رئیس‌جمهور ترکیه در نشست گروهی حزب عدالت و توسعه اظهار داشت: وقتی به اظهارات طرف‌های یونان و روم نگاه می‌کنیم، می‌بینیم در نگرش آنها که ترک‌های قبرس را نادیده می‌گیرد، کوچکترین تغییری ایجاد نشده است. اکنون در قبرس راهی جز راه حل دو کشوری وجود ندارد. شما می‌توانید آن را بپذیرید یا نپذیرید. ( Mehmet Kaman - خبرگزاری آناتولی )

اردوغان تاکید کرد: همه جهان باید بداند که دیگر اجازه نخواهیم داد که تُرک‌های قبرس قربانی بن بستی که نیم قرن است در جزیره بوجود آمده، شوند.

وی ضمن انتقاد از رویکردهای یونان و بخش روم‌نشین درباره مسئله قبرس گفت: 50 سال است که به دلیل ذهنیت یونان و بخش روم نشین که جامعه ترک را در این جزیره نادیده می‌گیرند مذاکرات به شکست محکوم شده‌ و مذاکره درباره روش‌های قدیمی بی فایده است. مسئله قبرس باید مطابق رویکرد عصر جدید حل و فصل شود.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اکنون در قبرس راهی جز راه حل دو کشوری وجود ندارد. شما می‌توانید آن را بپذیرید یا نپذیرید. کارنامه ناموفق شما که در جزیره واضح است، به چه کسی اعتماد می کنید؟ خیال‌تان راحت است که مثل همیشه برخی کشورها به کمک‌تان بشتابند؟ سخت در اشتباهید، فرقی نمی کند چه کسی یا کدام کشوری حمایت‌تان کند، ترکیه همیشه اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

اردوغان از اظهارات میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان انتقاد کرده و اذعان داشت: میتسوتاکیس برای من خط و نشان نکش و حد و حدود خود را بدان. به میز لگد زدید و فرار کردید. شما به برخی اعتماد دارید اما آنها غیرقابل اعتمادند. ما روی پای خودمان ایستاده‌ایم، شما باید ترک‌های غیور و دلاور را خوب بشناسید.