ارتش آمریکا از رویارویی اخیر شناور سپاه با کشتی خود در خلیج فارس خبر داد

07/02/1400 12:05:00 ب.ظ

ارتش آمریکا از رویارویی اخیر شناور سپاه با کشتی خود در خلیج فارس خبر داد جزئیات بیشتر🔽

کشتی «مونوموی» با بوق‌های کوتاه ممتد و تماس بی‌سیم به شناور سپاه هشدار می‌دهد و کشتی ایرانی سرانجام بعد از ۳ ساعت از سر راه کشتی آمریکایی کنار می‌رود. ارتش ایالات متحده اعلام کرد یک شناور ایرانی اوایل ماه جاری میلادی در خلیج فارس با کشتی‌های آمریکایی رودررو شده است درحالی‌که از آخرین نمونهٔ چنین اتفاقاتی بیش از یک سال می‌گذرد.

تصاویر منتشر شده از سوی ارتش آمریکا نشان می‌دهد که شناور سپاه پاسداران در خلیج فارس بر سر راه کشتی گشت‌زنی «مونوموی» قرار می‌گیرد و برای چند ساعتی آن را وادار به توقف می‌کند.

ربکا رباریک، سخنگوی ناوگان پنجم ارتش آمریکا، مستقر در خلیج فارس، همچنین اعلام کرد شناور سپاه پاسداران با یک کشتی گشت‌زنی دیگر آمریکا نیز رفتار مشابهی داشته است. طبق اعلام مقامات ارتش آمریکا کشتی «مونوموی» با بوق‌های کوتاه ممتد و نیز تماس بی‌سیمی مستقیم به شناور «هارت ۵۵» (کشتی شهید ناظری) هشدار می‌دهد اما کشتی ایرانی همچنان به حرکات «ناایمن» خود ادامه می‌دهد تا سرانجام حدود ۳ ساعت بعد از سر راه کشتی آمریکایی کنار می‌رود.

رسانه‌های آمریکا از جمله وال‌استریت ژورنال نوشته‌اند سه قایق تندروی سپاه نیز کشتی هارت ۵۵ را در جریان این رویارویی که مقامات آمریکایی آن را رفتار «ناایمن و غیرحرفه‌ای» می‌نامند همراهی می‌کرده‌اند. برخی تحلیل‌گران می‌گویند چنین برخورد‌هایی از سوی سپاه پاسداران که تحت نظارت رهبر ایران قرار دارد، در آستانهٔ ازسرگیری مذاکرات برجام، برای فشار آوردن به دولت حسن روحانی صورت می‌گیرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

کشتی خود -- کشتیِ گاردِ ساحلیِ آمریکا که البته چندین هزار کیلومتر از سواحل آمریکا فاصله داشت

بلینکن: باید از رویارویی نظامی میان آمریکا و چین اجتناب شود | DW | 03.05.2021به باور آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، درگیری نظامی با چین به‌رغم اقدامات تحریک‌آمیز آن کشور به سود هیچ کس نیست. سیاست دولت جدید آمریکا در قبال چین و همچنین جنگ تجاری با آن کشور هنوز شکل نهایی نیافته است. منهم توصیه می کنم اروم بشینید سر جاتون و دخالت در کار دیگران نکنید ! دموکراتها بی خاصیت تر از اون چیزی هستند که بخوان جلوی کمونیستها بیاستند این کار فقط از ترامپ عزیز بر می اومد

انتشار جزییات جدید از عملیات نیروهای ویژه ارتش آمریکا برای کشتن قاسم سلیمانیپایگاه اینترنتی یاهو نیوز در گزارشی تحقیقی و به نقل از ۱۵ مقام فعلی و پیشین آمریکا، جزییات جدیدی از عملیات کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، منتشر کرد قاسم قمار باز،آنجا كه فكرش رو هم ميكردى امريكا بود🤣بوى كباب شاش قاسم كتلت دنيا را برداشت، ريد به تمام تهديد هاااااا🤣🤣🤣🤣🤣🤣✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️🇺🇸🇺🇸🇺🇸✌️🇺🇸✌️😘✌️🇺🇸✌️😘✌️😘🇺🇸😘🇺🇸😘🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸😘😘😘 گور پدر حاج قایم Parpanchi چه موافق و چه مخالف قاسم سلیمانی باشیم، فرقی در اینکه 'کشتن' نبوده بلکه 'ترور' بوده، ایجاد نمی‌کنه.

بیش از ۴۰۰ شرکت بزرگ آمریکا از حقوق دگرباشان جنسی حمایت کردندبیش از ۴۰۰ شرکت جهان از جمله تسلا، فایزر، دلتاایرلاینز و آمازون از تصویب قوانین حقوق مدنی برای دگرباشان جنسی (ال.جی.بی.تی.کیو) توسط کنگره آمریکا حمایت کردند.

مقام‌های افغانستان از ادامه کمک آمریکا بعد از خروج نیروهای خارجی خبر دادند - BBC News فارسیشورای امنیت ملی افغانستان و شورای عالی مصالحه ملی اعلام کرده‌اند که دین تامپسون، دستیار وزیر خارجه آمریکا با سفر به کابل به مقام‌های افغانستان اطمینان داده که با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، حمایت آمریکا از نیروهای امنیتی، توسعه و روند صلح این کشور ادامه خواهد یافت. روند خروج نیروهای خارجی نیز قرار است که اول ماه مه آغاز شود.

ادامه مذاکرات برجامی در وین؛ کندی پیشرفت در پی عدم رویارویی مستقیم ایران و آمریکامذاکرات بر سر احیای برجام در پایتخت اتریش همچنان ادامه دارد اما دیپلمات‌ها می‌گویند به دلیل عدم انجام گفتگوهای مستقیم بین ایران و آمریکا، سرعت پیشرفت کند است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. مسخره است ! عین دعوای زن و شوهری که پیغام میدن به هم توسط بچه شون !