مقام‌های افغانستان از ادامه کمک آمریکا بعد از خروج نیروهای خارجی خبر دادند - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

مقام‌های افغانستان از ادامه کمک آمریکا بعد از خروج نیروهای خارجی خبر دادند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نعمت الله اندر، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان از سفر دین تامپسون، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور آسیای جنوبی و میانه به این کشور خبرداده است و گفت که او در این سفر اطمینان داده که حمایت آمریکا از افغانستان بعد از خروج نیروهای خارجی ادامه خواهد یافت.

آقای اندر گفت که این مقام آمریکایی در دیدار با حمدالله محب، حامل پیام جوبایدن، رئیس جمهوری آمریکا بود که تعهد آمریکا به ادامه کمک‌ها به نیروهای امنیتی افغان، ادامه کمک‌های توسعه‌ای به این کشور و حمایت بین‌المللی آمریکا از روند صلح افغانستان را شامل می‌شد. دفتر شورای امنیت ملی افغانستان نیز اعلام کرده که آقای محب در این دیدار گفته که افغانستان به تصمیم رئیس جمهور بایدن احترام می‌گذارد و با آمریکا و همکاران بین‌المللی به طور منظم، موثر و از نزدیک، برای خروج منظم و حفاظت از ماموریت‌های دیپلماتیک کار می‌کند.

عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان نیز از دیدارش با آقای تامسپون خبر داده و گفته که آمریکا به کمک‌هایش به افغانستان و حمایت از تلاش‌های صلح ادامه خواهد داد. آقای عبدالله در صفحه رسمی فیسبوک خودش نوشته که آمریکا علاوه بر کمک نظامی و اقتصادی به حمایت از دستآوردهای دو دهه اخیر مردم افغانستان اطمینان داده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پیامدهای خروج نیروهای خارجی از افغانستان؛ آیا جنگ داخلی در راه است؟اعلام خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان باعث نگرانی جدی در این کشور شده است و برخی آگاهان مسائل سیاسی و امنیتی بر این باورند که اگر سیاست‌مداران این آقا ببخشید در جهان هر کار یک بار می شود. امیدواریم
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

محب: مردم افغانستان نگران وضعیت امنیتی پس از خروج نیروهای خارجی نباشندمشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور افغانستان اعلام کرد که مردم این کشور نگران وضعیت امنیتی پس از خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از کشورشان نباشند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مقامات امنیتی افغانستان: خروج نیروهای خارجی از کشور نگران‌کننده نیستمسئولان ارشد امنیتی افغانستان شنبه 24 آوریل 2021، در نشست خبری مشترک در کابل اعلام کردند، با خروج پس نوش جونتان
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

عقب‌نشینی نیروهای ناتو از افغانستان آغاز شدعقب‌نشینی نیروهای ناتو از افغانستان آغاز شد یک مقام از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به خبرنگار آناتولی اعلام کرد که نیروهای ماموریت حمایت قاطع عقب‌نشینی از افغانستان را آغاز کرده‌اند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان آغاز شدخروج نیروهای آمریکایی از افغانستان آغاز شد یکی از مسئولان پنتاگون که نخواست نامش ذکر شود، در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان آغاز شد. هنوز بخش بزرگی از نیروها و تجهیزات خارج نشده‌اند اما این روند آغاز شد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »