ارتش لیبی: هواپیمایی نظامی مزدوران واگنر را از فرودگاه بنی‌ولید منتقل می‌کند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ارتش لیبی اعلام کرد یک هواپیمای نظامی برای انتقال مزدوران واگنر که از درگیری‌های جنوب طرابلس فرار کرده‌اند، در فرودگاه «بنی ولید» این کشور فرود آمده است. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ارتش لیبی اعلام کرد یک هواپیمای نظامی برای انتقال مزدوران واگنر که از درگیری‌های جنوب طرابلس فرار کرده‌اند، در فرودگاه «بنی ولید» این کشور فرود آمده است.دفتر اطلاع‌رسانی عملیات «برکان الغضب» ارتش لیبی در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد: یک هواپیمای نظامی برای انتقال مزدوران واگنر که از درگیری‌های جنوب طرابلس فرار کرده‌اند، در فرودگاه «بنی ولید» در جنوب پایتخت این کشور فرود آمده است.

این در حالی است که ارتش لیبی شب گذشته اعلام کرد هفت هواپیمای باری نظامی برای انتقال حدود 1500-1600 نفر از مزدوران شرکت روسی «واگنر» حامی خلیفه حفتر، رهبر کودتاگران شرق لیبی به یک نقطه نامعلوم در فرودگاه بنی ولید در جنوب شرقی طرابلس، پایتخت کشور فرود آمده است. وی افزود: شورای اجتماعی قبایل به شبه نظامیان حفتر تا ساعت 15:00 به وقت محلی مهلت داده‌اند تا مزدوران را خارج کنند.

شبه نظامیان حفتر که توسط امارات متحده عربی، عربستان سعودی، روسیه، مصر و اردن حمایت می‌شوند، از 4 آوریل 2019 حملات خود به طرابلس را آغاز و از 12 دسامبر همان سال به منظور تصرف این شهر حملات خود را تشدید کردند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شهردار بنی ولید: مزدوران واگنر با سه هواپیما از لیبی خارج شدندشهردار بنی ولید لیبی اعلام کرد مزدوران شرکت روسی 'واگنر' که در صفوف خلیفه حفتر کودتاگر بودند، پس از عقب نشینی از جنوب طرابلس با سه هواپیما از کشور خارج شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انتقال مزدوران واگنر از فرودگاه بنی ولید لیبیانتقال مزدوران اوگنر از فرودگاه بنی ولید لیبی واگنر
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ژنرال حفتر خطاب به نظامیان لیبی: با مداخلات «استعماری» ترکیه بجنگیدمنظور خلیفه حفتر از کلمه «استعماری» در سخنانش، اشاره به زمانی است که لیبی تحت کنترل امپراتوری عثمانی بود. او در این پیام اعلام کرد: «شما در حال نبرد با استعمارگران بدصفتی هستید که برای دستیابی به ثروت ما حریص هستند.» این ترک های عثمانی با نداری فکر امپراطوری هستند این عَن انداز های ما هم بفکر براندازی (: جالب اینجاس واسه ترک ها هم جوک میسازند و از کوروش امپراتوری سخن میگن کشوری که تنها جلوی جهان ایستاده تک لطفا در برگزاری امتحانات حضوری تجدید نظر کنید منی که پدرم بیماری زمینه ای داره اگه بگیرم سلامتی خودم که هیچی سلامتی پدرمو کی تضمین میکنه؟؟؟ لغو_امتحانات_نهایی_حضوری Hai the international community! The rootcause of terrorism are terrorists producing factories and their safe heavens in Islamabad and Lahore of Pakistan. To eleminate terrorism go and rootedup it inside Pakistan.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ در گفتگوی تلفنی با اردوغان خواستار «کاهش فوری» سطح تنش‌ها در لیبی شداین گفتگو پس از آن انجام شد که پیشروی نیروهای تحت امر ترکیه در لیبی که در کنار دولت وفاق ملی می‌جنگند، احتمال انجام حملات تلافی‌جویانه از سوی طرف مقابل یعنی نیروهای خلیفه حفتر را افزایش داد. He is a Tork, does not understand logic
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روسای جمهوری آمریکا و ترکیه درباره لیبی و سوریه گفت‌وگو کردنددونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده و رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در رابطه با وضعیت لیبی و سوریه تلفنی گفت‌وگو کردند. جود دیر، سخنگوی کاخ سفید با اعلام این خبر افزود که همچنین پرزیدنت ترام چقدر هم فاصله اشتباهی (ببخشید اجتماعی) را رعایت می کنند به خاطر جاسوسان صنعتی عکس از تلفنهاشون رو ممنوع کردند اردوغان قابل اعتماد نیست... هرهری مذهب است!!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عیادت سرلشکر موسوی از جانبازان سانحه شناور کنارک نیروی دریایی ارتش- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimفرمانده کل ارتش به مناسبت عید فطر از جانبازان ناوچه_کنارک نیروی دریایی ارتش عیادت کرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »