ترامپ در گفتگوی تلفنی با اردوغان خواستار «کاهش فوری» سطح تنش‌ها در لیبی شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

این گفتگو پس از آن انجام شد که پیشروی نیروهای تحت امر ترکیه در لیبی که در کنار دولت وفاق ملی می‌جنگند، احتمال انجام حملات تلافی‌جویانه از سوی طرف مقابل یعنی نیروهای خلیفه حفتر را افزایش داد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در درگیری‌های لیبی، ترکیه از دولت وفاق ملی به مرکزیت طرابلس در غرب و روسیه، مصر و امارات عربی متحده از ژنرال حفتر که در شرق این کشور مستقر است، حمایت می‌کنند.

نیروهای دولت وفاق ملی در هفته‌های اخیر توانستند به کمک ترکیه، در نبرد با نیروهای ژنرال حفتر به پیشروی‌های قابل توجهی دست یابند. آنها توانستند چند شهر و یک پایگاه هوایی استراتژیک را به تصرف خود درآورند و چند سیستم دفاع هوایی متعلق به نیروهای ژنرال حفتر و ساخت روسیه را نابود کنند. ژنرال حفتر اعلام کرده است که به این پیشروی‌ها با حملات هوایی گسترده‌ای پاسخ خواهد داد و بر این اساس دیپلمات‌ها هشدار داده‌اند که به زودی دور جدیدی از درگیری‌های خونین با پشتیبانی نیروهای خارجی که هر دو طرف را با تسلیحات جدیدی مجهز کرده‌اند، آغاز خواهد شد.

جاد دیر، سخنگوی کاخ سفید روز شنبه اعلام کرد که در جریان گفتگوی ترامپ و اردوغان، «رئیس جمهور ترامپ بار دیگر نگرانی عمیق خود را از بدتر شدن وضع مداخلات خارجی در لیبی و ضرورت تنش‌زدایی فوری ابراز کرده است.»بیانیه کاخ سفید در حالی منتشر می‌شود که ترکیه تاکید دارد جامعه جهانی باید در جریان درگیری‌های لیبی، در کنار آنکارا باشند.

ابراهیم کالین، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه در یکی از آخرین اظهارنظرها درباره وقایع لیبی اعلام کرد: «جامعه بین‌الملل باید مقابل حفتر بایستد. ضروریست تا هرچه سریع‌تر برای یافتن راه حلی سیاسی به پشت میزها برگردیم.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

He is a Tork, does not understand logic

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حضور همه کارمندان در محیط کار از ۱۰ خرداد/ بازگشایی صحن حرم‌ها بعد از عید فطررئیس جمهور اعلام کرد که در روند مبارزه و مهار کرونا در کشور، از سه مرحله تقریبا عبور کرده ایم و کم کم وارد مرحله چهارم می شویم که در این مرحله نظارت ها و بخش تشخیص بیماری با هدف تسریع در روند شناسایی مبتلایان و جداسازی آنان، تشدید می شود. التماس دعا ... کاش آقای روحانی شما هیچ وقت حرف نمیزدی اینجوری سنگین تری مردم از خونه هم میتونن زیارت کنن. فکر کسب و کار مردم باش مرد حسابی. مملکت داریتون واقعاً فلاکت باره!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قرنطینه موجب افزایش بی‌سابقه تولید عسل در آلبانی شددر پی قرنطینه و تعطیلی کارخانه ها و کاهش استفاده کشاورزان از آفت کش‌های شیمیایی، کندوداران در آلبانی پربارترین فصل برداشت عسل در پنج دهه اخیر را تجربه کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مقررات محدودیت آمدوشد 4 روزه در ترکیه آغاز شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازگشایی سینماها در شهرهای دارای وضعیت سفید بلامانع اعلام شدبازگشایی سینماها در شهرهای دارای وضعیت سفید بلامانع اعلام شد معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی: سینماهای شهرهایی که ستاد ملی و یا استانی آن‌ها را دارای وضعیت سفید دانسته است، می توانند با رعایت اصول بهداشتی فعالیت اکران عمومی خود را اغاز نمایند. اینجوری ک بازم فیلم فروش نمیکنه. مثلا تهران باز نشه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازگشایی سینماها در شهرهای با وضعیت سفید، بی‌مانع اعلام شدتهران- ایرنا- معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، گفت: سینماهای شهرهایی که ستاد ملی یا استانی آن‌ها را دارای وضعیت سفید دانسته است، می‌توانند با هماهنگی ستاد استانی مقابله با کرونا و رعایت اصول بهداشتی فعالیت اکران عمومی خود را آغاز کنند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آمار قربانیان کرونا در ایتالیا به 33 هزار نفر نزدیک شدشمار قربانیان ویروس جدید کرونا در ایتالیا با فوت 119 تن دیگر به 32 هزار و 735 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »