ادعای عجیب ترامپ درباره نفت خاورمیانه

27/07/1398 09:31 ق.ظ

رییس جمهور آمریکا در واکنش به انتقادها از اقدام وی در خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه، مدعی شد ما کنترل نفت خاورمیانه را به دست گرفته‌ایم

رییس جمهور آمریکا در واکنش به انتقادها از اقدام وی در خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه، مدعی شد ما کنترل نفت خاورمیانه را به دست گرفته‌ایم. ترامپ پیش‌تر در توییتی ادعاهای مشابهی را مطرح کرده و گفته بود ما نفت را تضمین کردیم.

با این حال وی منظورش از این که"نفت را تضمین کرده‌ایم" چیست، توضیحی نداد اما گمانه‌زنی‌ها درباره اظهارات رییس جمهور آمریکا این طور فرض شده که وی به کنترل میادین نفت و گاز دیرالزور توسط نیروهای ویژه آمریکایی اشاره داشته است.

دولت سوریه مدتهاست خواستار بازگردانده شدن کنترل دارایی‌های نفتی و گازی استان دیرالزور است. بر اساس گزارش اویل پرایس، عمده نفت سوریه تحت کنترل نیروهای ویژه آمریکایی قرار دارد. پیش از جنگ سوریه ۳۸۷ هزار بشکه در روز نفت تولید می‌کرد که ۱۴۰ هزار بشکه در روز از آن صادر می‌شد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

قیمت نفت برنت به 58,99 دلار رسید

حذف نفت از بودجه، چقدر امکان دارد؟شاید برای دست‌یافتن به رویاها، گاهی چاره‌ای جز اجبار نباشد. اقتصاد ایران بیش از نیم قرن است به بیماری وابستگی یا اعتیاد به نفت دچار است و همزمان تصمیم‌گیران دولتی و حکومتی اقتصاد ایران با فهم این بیماری بر آن بوده‌اند تا با متنوع‌ کردن درآمدهای دولتی یا قید و قاعده قانون و دستور، از این وابستگی کم کنند، اما واقعیت آن است که در تمام این سال‌ها راحت ترین کار ممکن برای حاکمیت و دولت‌های مختلف، دست کردن در جیب درآمدهای نفتی و خرج کردن از این جیب بوده است. خخخخخخیییییلی جمله طنز بود؟

اظهارات جنجالی رئیس دفتر ترامپ درباره اوکراین و استیضاحمایک مولوینی، رئیس دفتر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته یکی از دلایل معطل نگه‌داشتن کمک ۴۰۰ میلیون دلاری نظامی به اوکراین درخواست آقای ترامپ برای تحقیق درباره 'دموکرات‌ها و انتخابات سال ۲۰۱۶' بوده است هر چند تنها دلیل آن نبوده است.

واکنش ترکیه به ادعای استفاده از سلاح شیمیایی در عملیات چشمه صلح ترکیهسخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه گفت که آنکارا ادعای استفاده از سلاح شیمیایی در عملیات چشمه صلح ترکیه در شمال سوریه گفت را قاطعانه رد می کند. - خبرگزاری آناتولی

ماکرون: ترکیه، ایران و روسیه برندگان در خاورمیانه شدندرئیس‌جمهور فرانسه با اشاره به نیاز اروپا به راه‌برد دفاعی قوی‌تری اعلام کرد که ترکیه، ایران و روسیه برندگان در خاورمیانه شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی خاورمیانه به مکرون و اروپا ربطی نداره. خاورمیانه مال ماست.

قیمت نفت برنت به 58,99 دلار رسید