ادعاهای جدید برایان هوک علیه ایران

02/07/1398 10:01:00 ب.ظ

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: فشار ما علیه ایران باعث شده که سیاست خارجی این نظام و ایدلوژوئی پشت آن از هر زمان دیگری برایشان گرانتر تمام شود تحریم‌های نفتی ما به تنهایی ۵۰ میلیارد دلار را از نظام ایران سلب کرده‌اند

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد، فشاره علیه ایران باعث شده که سیاست خارجی کشورمان تحت تاثیر قرار بگیرد. وی همچنین در صحبت‌هایی بی‌اساس ادعا کرد: این نظام در چند سال گذشته میلیاردها دلار را خرج گروهک‌های نیابتی در سوریه، عراق و یمن کرده است. به علاوه، آن‌ها صدها میلیون دلار نیز خرج حوثی‌ها کرده‌اند.

وی در ادامه ادعا کرد: فشار حداکثری ما باعث شده تا که این جریان مالی کاهش یابد و دست ایران از میلیاردها دلار بازماند. تحریم‌های نفتی ما به تنهایی ۵۰ میلیارد دلار را از نظام ایران سلب کرده‌اند. گروهک‌های نیابتی ایران همانند حزب‌الله نیز هم‌اکنون کمبود بودجه دارند.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که بنا بر اعلام نهادهای امدادرسان بین‌المللی تحریم‌های ظالمانه آمریکا بیش از هر چیز دیگری مردم عادی و غذا و داروی مردم را هدف گرفته است. نماینده ویژه آمریکا در امور ایران همچنین افزود: ما از تمام کشورها می‌خواهیم که به تلاش ما در این زمینه بپیوندند. کار درست، منطقی، اخلاقی و استراتژیک همین است.

وی در خصوص حمله ادعایی ایران به تاسیسات آرامکو مدعی شد: ما از طریق اطلاعات و تحلیل‌های‌مان به این نتیجه رسیدیم که حملات از سوی ایران رخ داده‌اند. ما از ارزیابی خود مطمئن هستیم. هوک مدعی شد که این حمله"پیچیده‌تر"،"گسترده‌تر" و"دقیق‌تر" از توان اجرایی یمنی‌ها بوده است. headtopics.com

ه کسره؟

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

‌بارش‌های سیل‌آسا در خراسان شمالی/ ‌محور بجنورد به گلستان مسدود شد + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نشست 'اتحاد علیه ایران هسته‌ای'؛ واکنش تند ایران و انصراف احزاب کرد | DW | 24.09.2019جمهوری اسلامی می‌گوید سازمان آمریکایی 'اتحاد علیه ایران هسته‌ای' را به فهرست گروه‌های تروریستی خود خواهد افزود. این اظهارات در واکنش به برگزاری نشستی با حضور برخی گروه‌های مخالف حکومت ایران در نیویورک عنوان شده است. اسگولا دو طرف نشستن همدیگه رو به گروه های تروریستی اضافه میکنن این گروه تروریستیه دیگه خودش به اندازه یه کشور جمعیت و عضو داره از بس اینا افزودن بهش 😂😂😂😂 JamshidBarzegar واقعا که اینها عقل و منطق را بوسیده اند و گذاشته اند کنار.

واکنش ظریف نسبت به ادعاهای واهی آمریکا در قبال برنامه اتمی ایرانوزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اتهامات واهی آمریکا علیه ایران در برنامه اتمی، واشنگتن را دارای سیاست دوگانه در موضوع هسته‌ای اسرائیل دانست.

پمپئو جامعه جهانی را به واکنش علیه فشارهای چین علیه اویغورها فراخواند

تکرار ادعای مقامات آمریکایی علیه ایران ازسوی وزیرخارجه انگلیس/جانسون فردا با روحانی دیدارمی‌کندادعای بوریس جانسون: *«احتمال خیلی زیادی هست» که ایران در حمله پهپادی و موشکی به دو زیرساخت بزرگ نفتی[مجموعه پالایشگاهی آرامکو] نقش داشته باشد *می‌توانم بگویم که انگلیس با احتمال زیادی مسئولیت حملات آرامکو را به ایران نسبت می‌دهد

برایان هوک: آمریکا همزمان با کارزار فشار علیه ایران، درهای دیپلماسی را باز نگه می‌داردبرایان هوک، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران، در واکنش به پیشنهاد وزیر خارجه جمهوری اسلامی برای دستیابی به توافق با آمریکا، اعلام کرد که آمریکا همزمان با تداوم فشار بر ایران، درهای دیپلماسی را ب انقدر احمقی که بعد از اینهمه سال نفهمیدی که ایرانی تحت فشار هرگز به مذاکره اجباری نخواهد آمد.مذاکره تحت فشار یعنی پذیرفتن خواسته های ظالمانه آمریکا و متحدانش. در مورد ایران این روش جواب نمیده. زمانش رسیده که حق و حقوق ایران را برسمیت بشناسید. تمام. سالیان ساله امریکا با دست پس میزنه با ما پیش می کشه خسته نمیشه قیم مردم دنیا نیستیدباید با کشور ها تعامل کرده و با مزاکره مسائل را حل و فصل کرد آخه چقدر رئیس جمهورهای این کشور کودن هستند. وقتی تمامی مردم درزمان رای گیری رای نمیدهند و احزاب رئیس جمهور انتخاب میکنند اینطوری میشه. امریکا درهای باج خواهی و زورگویی رو باز نگه داشته وگرنه تحریم و فشار و مذاکره با هم جمع نمیشه .

انگلیس به جای تلاش علیه ایران، فروش سلاح‌ به عربستان را متوقف کندسخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات نخست وزیر انگلستان در ایراد اتهامات بی‌اساس علیه ایران، گفت: انگلیس به جای تلاش بی‌ثمر علیه ایران، فروش سلاح‌های مرگبار به عربستان را متوقف کند.