ادامه تظاهرات لبنان: تا کنون دو نفر کشته و 7 نفر زخمی شده‌اند

26/07/1398 08:34 ب.ظ

ادامه تظاهرات لبنان: تا کنون دو نفر کشته و 7 نفر زخمی شده‌اند العربية

در ادامه تظاهرات مردم لبنان به اوضاع معیشتی ناگوار و احتمال افزایش مالیات، دو نفر کشته و هفت نفر سعد الحریری، نخست‌وزیر لبنان، روز جمعه 18 اکتبر 2019 با انتقاد از موانعی که در راه اصلاحات و فعالیت دولت قرار دارند، گفت که اصلاحات به معنای وضع مالیات نیست.

نخست‌وزیر لبنان در یک سخنرانی تلویزیون افرود: «هزینه‌ها را کاهش دادیم و برای افزایش درآمدها کوشیدیم اما دائما با گروهای مانع‌تراش مواجه می‌شویم... من درد لبنانی‌ها را درک می‌کنم و حق‌شان در ابراز نظراتشان را تایید می‌کنم.»

سعد الحریری گفت: «خشم واکنش طبیعی به عملکرد سیاسی و از کار انداختن حکومت در لبنان است و مردم به ما فرصت زیادی دادند و از ما انتظار اصلاحات و فرصت‌های شغلی داشتند.» همزمان اعتراضات مردمی در لبنان روز جمعه دومین روز متوالی خود را تجربه کرد. لبنانی‌ها در اعتراض به اوضاع معیشتی ناگوار و احتمال افزایش مالیات در بودجه پیش‌رو اعتراض کردند.

مردم معترض بسیاری از مسیرهای مواصلاتی بین شمال و جنوب را بسته و به شکل چشمگیری در میدان ریاض الصلح در وسط بیروت تجمع کرده و خواستار سرنگونی دولت شدند. در این اعتراضات تا کنون دو نفر کشته و 7 نفر زخمی شدند. ارتش لبنان تا کنون یکی از کسانی که به سوی معترضان آتش گشوده‌اند را شناسایی و دستگیر کرد. headtopics.com

دبیرکل حزب‌الله لبنان: اگر نیاز باشد ما به خیابان می‌آییم.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

روند بازگشت مردم به مناطق پاکسازی شده تل‌ابیض ادامه دارد

ادامه عملیات چشمه صلح

پرنیان یگانه: گفتند اگر فعالیت خود را ادامه بدهی، به تو تجاوز می‌کنیم

به‌رغم توافق آتش‌بس، درگیری‌ها در شمال شرق سوریه همچنان ادامه داردبه‌رغم توافق آتش‌بس، درگیری‌ها در شمال شرق سوریه همچنان ادامه دارد به دنبال سفر مایک پنس معاون رئیس جمهوری و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به ترکیه، آنکارا دیروز با یک آتش‌بس پنج روزه در مناطق کردنشین سوریه موافقت کرد. چون ترکیە و خردوغان فاشیست بە دنبال انفال ملت کوردە اما کور خوندە اگە جنگو تمام نکنە ما امادگی داریم جنگو ببریم تو شهر های ترکیە انوقت ببینیم کی بازی رو میبازە😆انوقت بهش میفهمونیم جنگ یعنی چی ببینیم تو شهر های توریستی هم میتونە از هواپیما استفادە کنە😆😆😆😆

یک نفر دیگر در تحقیقات در مورد افراد مرتبط با وکیل شخصی پرزیدنت ترامپ بازداشت شدیک نفر دیگر در تحقیقات در مورد افراد مرتبط با وکیل شخصی پرزیدنت ترامپ بازداشت شد یک شهروند ایالت فلوریدا که در پرونده تخلف از مقررات مالی کارزارهای انتخاباتی افراد مرتبط با رودی جولیانی تحت پیگرد بود، در بازداشت دادستان های فدرال است.

تردد بیش از ۳ میلیون نفر از مرزهای ایران/ افزایش روند بازگشت زائران/ مشکل امنیتی نداشتیمرئیس ستاد اربعین وزارت کشور گفت: از روز اول محرم تاکنون بالغ بر بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر برای زیارت عتبات عالیات از مرزهای کشور خارج شدند.

زخمی شدند. نخست‌وزیر لبنان گفت که وضع مالیات راه حل مشکلات لبنان نیست.

سعد الحریری، نخست‌وزیر لبنان، روز جمعه 18 اکتبر 2019 با انتقاد از موانعی که در راه اصلاحات و فعالیت دولت قرار دارند، گفت که اصلاحات به معنای وضع مالیات نیست.

نخست‌وزیر لبنان در یک سخنرانی تلویزیون افرود: «هزینه‌ها را کاهش دادیم و برای افزایش درآمدها کوشیدیم اما دائما با گروهای مانع‌تراش مواجه می‌شویم... من درد لبنانی‌ها را درک می‌کنم و حق‌شان در ابراز نظراتشان را تایید می‌کنم.»

سعد الحریری گفت: «خشم واکنش طبیعی به عملکرد سیاسی و از کار انداختن حکومت در لبنان است و مردم به ما فرصت زیادی دادند و از ما انتظار اصلاحات و فرصت‌های شغلی داشتند.»

همزمان اعتراضات مردمی در لبنان روز جمعه دومین روز متوالی خود را تجربه کرد. لبنانی‌ها در اعتراض به اوضاع معیشتی ناگوار و احتمال افزایش مالیات در بودجه پیش‌رو اعتراض کردند.

مردم معترض بسیاری از مسیرهای مواصلاتی بین شمال و جنوب را بسته و به شکل چشمگیری در میدان ریاض الصلح در وسط بیروت تجمع کرده و خواستار سرنگونی دولت شدند. در این اعتراضات تا کنون دو نفر کشته و 7 نفر زخمی شدند. ارتش لبنان تا کنون یکی از کسانی که به سوی معترضان آتش گشوده‌اند را شناسایی و دستگیر کرد.

برخی از معترضان بطری‌های خالی آب را به سوی نیروهای امنیتی پرتاب کردند و این موضوع سبب ایجاد هرج و مرج گسترده در وسط پایتخت لبنان شد. مردم معترض شعار «الشعب یرید اسقاط النظام» به معنای ملت خواستار سرنگونی رژیم است، سر دادند.

برخی از معترضان نیز با تشکیل زنجیره انسانی، میان دیگر معترضان و نیروهای امنیتی دیوار حائل تشکیل داده و با حمایت از نیروهای امنیتی خواستار کنترل هرج و مرج موجود شدند.