کریستین لاگارد فرانسوی رسما رئیس بانک مرکزی اروپا شد

26/07/1398 09:14 ب.ظ

دولت فرانسه با حمایت از خانم لاگارد هم او را از اتهام‌های داخلی به دور نگه می‌دارد، هم با داشتن او در رأس بزرگ‌ترین نهاد پولی اروپا با آسودگی بیشتری سیاست‌های اقتصادی خود را در اروپا به پیش می‌برد.

دولت فرانسه با حمایت از خانم لاگارد هم او را از اتهام‌های داخلی به دور نگه می‌دارد، هم با داشتن او در رأس بزرگ‌ترین نهاد پولی اروپا با آسودگی بیشتری سیاست‌های اقتصادی خود را در اروپا به پیش می‌برد. کریستین لاگارد، رئیس پیشین صندوق بین‌المللی پول رسما رئیس بانک مرکزی اروپا شد.

به دنبال تأیید انتصاب خانم لاگارد در پارلمان اروپا در روز پنج‌شنبه ۲۵ مهر، رهبران اروپا نیز روز جمعه در نشست شورای اروپا در بروکسل به انتصاب این اقتصاددان فرانسوی رسمیت بخشیدند. به جز پارلمان اروپا، بانک مرکزی اروپا نیز پش از این موافقت خود با انتصاب خانم لاگارد اعلام کرده بود.

شورای اروپا روز دوم ژوئیه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که جانشین ماریو دراگی ایتالیایی، رئیس پیشین بانک مرکزی اروپا برای یک دوره ریاست «هشت ساله تجدیدناپذیر» در روز یکم نوامبر معرفی خواهد شد. خانم لاگارد پس از اعلام تصمیم شورای اروپا در توییتر خود نوشت: «از رهبران اروپایی صمیمانه تشکر می‌کنم. برای همکاری با کارکنان شایسته در ثابت نگه داشتن قیمت‌ها و حمایت از بانک‌ها شتاب دارم.»

کریستین لاگارد به عنوان رئیس شورای حکام بانک مرکزی اروپا که متشکل از رؤسای بانک‌های مرکزی ۱۹ کشور عضو حوزه یورو است، در ماه سپتامبر گذشته وظیفه سنگینی را برای حفظ یکپارچگی میان اعضا حوزه یورو ایفا کرد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

افزایش سهم حجم تجاری اروپا در مراودات اقتصادی با آمریکا

رضایی: تاخیر در برداشتن گام چهارم با چشم دوختن به اروپا، خسارت محض استدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاخیر در اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران را خسارت محض عنوان کرد.

درخواست سران اروپا برای ملاقات با اردوغانرئیس‌جمهور فرانسه از قصد خود، صدراعظم آلمان و نخست‌وزیر انگلستان برای ملاقات با رئیس‌جمهور ترکیه در هفته‌های پیش‌رو خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

توقف صادرات سلاح از اروپا به ترکیه تا چه حد عملی است؟با توجه به نتایج اقدام مشابهی که کشورهای اروپایی در مورد عربستان سعودی اتخاذ کردند، تا چه حد می‌توان به توقف صادرات سلاح به ترکیه امیدوار بود؟ کشف بزرگترین انبار سلاح و مهمات تروریست‌ها در راس العین نیروهای مسلح ترکیه در چارچوب عملیات چشمه صلح بزرگترین انبار سلاح و مهمات متعلق به تروریست‌ها در راس العین سوریه را کشف کردند. صفر.... اینقدر سلاح فروختن حالا جالا ترکیه، لازم نداره هر وقت لازم داشت آشتی میکنن.

متین ستوده پس از احضار به دادسرا 'با قرار کفالت آزاد شد' | DW | 17.10.2019متین ستوده، بازیگری که به دادسرای ارشاد احضار شده بود، با قرار کفالت آزاد شد. دلیل احضار خانم ستوده نوع پوشش او در اکران خصوصی یک فیلم سینمایی بود. وزیر ارشاد ایران هم در ارتباط با این موضوع به مجلس 'احضار' شده بود. در ايران بدليل نبود روسپى خانه به زن فاحشه بازيگر ميگن اسم کامل این خانم بازیگر 'سیده متین السادات ستوده' است. من چند بار فیلم این خانم دیدم پوشش این خانم چیزی خیلی بیشتر از بقیه بازگیرهایی که تا حالا تو مراسمات حاضر شده بودن نداشت . نمیدونم چی شد که انقد گارد گرفته شد سر ایشون ، ضمن اینکه دلش خواسته پوشیده به کسی‌چه

مایک پمپئو در مورد مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران با نخست وزیر اسرائیل دیدار می‌کندمایک پمپئو در مورد مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران با نخست وزیر اسرائیل دیدار می‌کند به گزارش وبسایت وزارت خارجه آمریکا، مایک پمپئو در اورشلیم در مورد وضعیت سوریه هم با نخست وزیر اسرائیل دیدار و گفت‌وگو می‌کند. خودشون خسته نشدن اینقدر دیدار کردن