احضار سرپرست سفارت ایران در پاریس در واکنش به بازداشت دو شهروند فرانسوی

22/02/1401 04:32 ب.ظ

احضار سرپرست سفارت ایران در پاریس در واکنش به بازداشت دو شهروند فرانسوی العربيه_فارسى

یک روز پس از آن‌که وزارت اطلاعات ایران از بازداشت «دو تبعه اروپایی» در خاک این کشور خبر داد، وزارت خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، دو شهروند بر اساس این بیانیه، دولت فرانسه برای آزادی فوری این دو تبعه «کاملا فعال خواهد بود.

» وزارت اطلاعات ایران روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای، مدعی شد که این دو فرد با هدف شکل‌دهی به اعتراضات مردمی و «تغییر جهت مطالبات عادی به آشوب، بی‌نظمی اجتماعی و بی‌ثبات‌سازی» وارد خاک ایران شده بودند.

بیانیه وزارت اطلاعات، افراد بازداشت‌شده را «دو مامور با تجربه‌» نامید که پس از «رهگیری‌های فرامرزی وزارت اطلاعات» و کشف «پوشش» آن‌ها در ایران بازداشت شدند. این بیانیه مدعی شده است که افراد بازداشت شده، «خطوط مخرب عملیاتی» خود را به «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان» منتقل کرده‌اند.

این شورا با صدور فراخوان‌های متعدد در سال گذشته و همچنین سال جاری، ده‌ها تجمع اعتراضی مسالمت آمیز در سراسر کشور برگزار کرده است. گروگان‌گیری سیاسی بازداشت این دو تبعه فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که به گفته سازمان‌های حقوق بشری، تهران برای دستیابی به اهداف سیاسی خود، اقدام به «گروگان‌گیری» و بازداشت دوتابعیتی‌ها و گردشگران خارجی می‌کند. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

بازداشت دو اروپایی توسط وزارت اطلاعات در ایرانوزارت_اطلاعات ایران اعلام کرد: «دو فرد اروپایی که با هدف سوء استفاده از مطالبات به حق برخی از صنوف و اقشار کشور و تغییر جهت مطالبات عادی به آشوب، بی‌نظمی اجتماعی و بی‌ثبات سازی جامعه وارد کشور شده بودند، شناسایی و بازداشت شدند.» اخبار_ایران

وزارت اطلاعات ایران از بازداشت دو اروپایی خبر داد | DW | 11.05.2022دو اروپایی به اتهام 'سازمان‌دهی آشوب و منحرف کردن مطالبات مردم' در ایران دستگیر شدند. وزارت اطلاعات ضمن اعلام این خبر آنها را 'مامورانی باتجربه' خواند. ملیت دستگیرشدگان مشخص نیست. یک هم‌زمانی قابل تامل با محاکمه نوری. غرب،بایستی پاسخگوی ،موذی_گریهایش ،در ایران؛ باشد...و پاسخگو هم می‌شود !'بی تردید'. باگسترش لجام گسیخته فسادوفقروعقب ماندگی اقتصادی اجتماعی حاصل ازسیاست های ضدملی خامنه ای ‌ومافیای اسلامی مسلط او، اعتراضات طبقات مختلف جامعه کاملاقابل پیش بینی است ازاین روی، حکومت توتالیترباطرح چنین سناریوهایی، هم پروژه سرکوب مردم راکلیدزده وهم درصددفریب ته مانده هواداران خوداست و شما اروپایی ها، هنوز بدنبال امضای قرار داد برجام هستید 👎

بازداشت مینا کشاورز و فیروزه خسروانی، دو مستندساز، به دست نیروهای امنیتی ایرانمنابع مختلف از بازداشت مینا کشاورز و فیروزه خسروانی، دو مستندساز، در روز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت به دست نیروهای امنیتی ایران خبر داده‌اند. بازداشت خشونت‌آمیز پیرمردی در قروه کردستان! او فریاد میزند؛ ای مردم بی‌غیرت تا کی؟! به🥚م

تجمع سراسری معلمان ایران در اعتراض به شرایط معیشتی و بازداشت فرهنگیانمعلمان ایران در اعتراض به شرایط معیشتی، عدم اجرای قانون همسان‌سازی حقوق و ادامه بازداشت و اتهام‌زنی به همکاران فرهنگی تجمع و تحصن سراسری خود را آغاز

شمار جرایم با انگیزه سیاسی در آلمان به بالاترین میزان خود در دو دهه گذشته رسیدوزارت کشور آلمان از افزایش ۲۳ درصدی تعداد جرایم با انگیزه‌های سیاسی در آلمان در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبلش خبر داد.

«اعتراضات شبانه» در خوزستان؛ اینترنت در ایران دچار اختلال شدنت‌بلاکز شامگاه چهارشنبه از قطع شدن موقت اینترنت مشترکان رایتل در ایران و اختلال در اینترنت دیگر اپراتورهای ایرانی خبر داد. همزمان گزارش‌هایی نیز از اعتراضات در خوزستان منتشر شده. همبستگی

May 12, 2022

بر اساس این بیانیه، دولت فرانسه برای آزادی فوری این دو تبعه «کاملا فعال خواهد بود.»

وزارت اطلاعات ایران روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای، مدعی شد که این دو فرد با هدف شکل‌دهی به اعتراضات مردمی و «تغییر جهت مطالبات عادی به آشوب، بی‌نظمی اجتماعی و بی‌ثبات‌سازی» وارد خاک ایران شده بودند.

بیانیه وزارت اطلاعات، افراد بازداشت‌شده را «دو مامور با تجربه‌» نامید که پس از «رهگیری‌های فرامرزی وزارت اطلاعات» و کشف «پوشش» آن‌ها در ایران بازداشت شدند.

این بیانیه مدعی شده است که افراد بازداشت شده، «خطوط مخرب عملیاتی» خود را به «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان» منتقل کرده‌اند.

این شورا با صدور فراخوان‌های متعدد در سال گذشته و همچنین سال جاری، ده‌ها تجمع اعتراضی مسالمت آمیز در سراسر کشور برگزار کرده است.

گروگان‌گیری سیاسی

بازداشت این دو تبعه فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که به گفته سازمان‌های حقوق بشری، تهران برای دستیابی به اهداف سیاسی خود، اقدام به «گروگان‌گیری» و بازداشت دوتابعیتی‌ها و گردشگران خارجی می‌کند.

پیشتر دستگاه قضایی ایران، بنجامین بریر، گردشگر فرانسوی که از اوایل تابستان 1399 در ایران بازداشت شده بود را به 8 سال زندان محکوم کرد.

فریبا عادلخواه، پژوهشگر موسسه مطالعاتی سیاسی پاریس «سیانس پو»، دیگر شهروند فرانسوی دو تابعیتی است که از خرداد 98 در بازداشت به سر می‌برد.

روزنامه «آفتون‌بلادت» سوئدی، پنج‌شنبه 15 اردیبهشت هم خبر داد که یک شهروند سوئدی در ایران بازداشت شده است.

وزارت خارجه سوئد تایید کرد که این مرد حدود سی ساله به همراه دوستان خود برای گردشگری به ایران سفر کرده بود، اما پیش از ترک این کشور، توسط نهادهای امنیتی ایران بازداشت شده است.

پیشتر وزارت خارجه سوئد به شهروندان خود درباره سفر به ایران هشدار داده بود.