اتهام علیه دولت روحانی؛ 'امضای تفاهم‌نامه محرمانه تبادل اطلاعات' با اروپا | DW | 30.07.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 83 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رسانه‌های تندرو دولت روحانی را متهم به 'امضای تفاهم‌نامه محرمانه تبادل اطلاعات' با اروپا کرده‌اند. آنها اینس‌تکس را ابزاری برای شناسایی اطلاعات اقتصادی ایران می‌دانند. اروپا بر لزوم 'شناسایی هویت مشتری' تأکید کرده است.

رسانه‌های تندرو دولت روحانی را متهم به"امضای تفاهم‌نامه محرمانه تبادل اطلاعات" با اروپا کرده‌اند. آنها اینس‌تکس را ابزاری برای شناسایی اطلاعات اقتصادی ایران می‌دانند. اروپا بر لزوم"شناسایی هویت مشتری" تأکید کرده است.

جمهوری اسلامی اما اقدامات اروپا را ناکافی دانسته و در اعتراض به آن، تاکنون در دو مرحله دست به کاهش تعهدات برجامی خود زده است. تهران اعلام کرده که در صورت برآورده نشدن خواست‌هایش"گام سوم" را نیز بر خواهد داشت.

خبرگزاری فارس نیز هم‌زمان اعلام کرد که «پس از اینکه آمریکا و اروپا برای به دست آوردن اطلاعات محرمانه اقتصاد ایران در قالب پیوستن ایران به معاهده پالرمو و CFT شکست خوردند، تلاش می‌کنند این اطلاعات را از طریق اینس‌تکس به دست بیاورند.»در حالی که کیهان از"احتمال" انتقال"اطلاعات حساس به خارج از کشور" توسط دولت خبر داده، این خبرگزاری منتسب به سپاه پاسداران دولت روحانی را متهم کرده است که"در حال امضای تفاهم‌نامه محرمانه تبادل اطلاعات" با طرف اروپایی است.

دو روز پیش نیز یک تشکل دانشجویی اصولگرا طی نامه‌ای از مدیرعامل نهاد متناظر اینس‌تکس در ایران خواست تا «تمامی تفاهمات و توافقات ذیل اینس‌تکس را به طور علنی منتشر کرده و با شفافیت تعهدات اینس‌تکسی به سوالات اساسی شکل‌گرفته برای مردم و دانشجویان پاسخ دقیق و مستدل ارائه کند.

لوایح مرتبط با اف‌ای‌تی‌اف به‌خصوص دو لایحه باقی‌مانده پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی موسوم به"کنوانسیون پالرمو" و لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم از ابتدا نیز مخالفان سرسختی در ایران داشت. گروه ویژه اقدام مالی که ایجاد"استانداردهای بین‌المللی" برای مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم در جهان یکی از وظایف اصلی آن است، ۲۱ ژوئن گذشته مهلت جمهوری اسلامی برای تصویب و اجرای قوانین مورد نظر این سازمان میان‌دولتی را تا ماه اکتبر آینده تمدید کرد. ایران می‌تواند در صورت تصویب نشدن این لوایح تا مهلت تعیین‌شده دوباره در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف قرار بگیرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جانسون اروپا را تهدید کرد، سرازیری پوند تندتر شدهمزمان با اظهارات بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در حمایت از خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا ارز برابری پوند در مقابل دلار آمریکا به پایین‌ترین حد در ۲۸ ماه گذشته رسید. جانسون رسما یک ترامپ کوچولو هست، خدا به خیر کنه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سیر نوسانی ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بریتانیا برای خروج کامل از اتحادیه اروپا آماده می‌شود | DW | 28.07.2019رسانه‌های بریتانیایی در باره موضوع خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با وجود تفاوت آرا در یک امر با یکدیگر اتفاق نظر دارند: سرنوشت برگزیت بدون هیچ‌گونه امکانی برای مذاکرات مجدد روز ۳۱ اکتبر سال جاری میلادی تعیین خواهد شد. یا اقدس یا هیچکس! Thank God they re leaving 🤞🏻 برجام مانند نوزادی بود که مُرده به دنیا آمده بود، آمریکا مرگ آنرا پذیرفته و در قبرستان دفن نمود، ولی اروپا هنوز مرگ آن را نپذیرفته و نفس مصنوعی بر آن می‌دهد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شکایت کمیسیون اروپا از مجارستان به دلیل گرسنگی دادن به پناهجویانکمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل اقدام وحشتناک مأموران مجارستان در اخراج شبانه پناهجویان افغان را تخلف از قوانین بین‌المللی و اروپایی اعلام کرد. مجارستان در زمان جنگ جهانی دوم یکی از پیشرو ترین کشورها در هولوکاست و همکاری با نازی ها بود کارنامه تاریخی و حقوق بشری مجارها همواره سیاه بوده باید توجه کرد که مجارستان پیشینه تاریخی پیوستن به نازی ها در جنگ دوم را دارد. بدبختی آنها در این است چه آن زمان یا حالا آلمانیها ارزشی برای اروپای شرقی قائل نبوده و نیستند؟ اینها می خواهند مثل وصله خود را به راستگرایان بچسبانند.عناد با مهاجران را در همین راستا ارزیابی کنید
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چرا گرمای اروپا کشنده است و گرمای جنوب ایران نه؟🔷چرا گرمای اروپا کشنده است و گرمای جنوب ایران نه؟ مردم مناطق کویری و جنوبی ایران چگونه در برابر دمای طاقت‌فرسای هوا دوام می‌آورند؟ چرا گرم‌شدن عمومی کره زمین، در اروپا بیشتر مخل زندگی و گاه مرگ‌آفرین است؟ ◀️گزارش هومان دوراندیش در وب‌سایت یورونیوز: sallar شاید جواب سوالت اینجا باشه :-) خیلی سادست، 《چون ما مجبوریم.و شما نه》 آرام چون درایران انتخابها فقط حول دو محور میچرخه : بد و بدتر درحقیقت مجبوری برای فراز ازبدتر به بد رضایت بدی تنها چیزی که درایران بی ارزشه انسانه ، کرامت انسانی که دیگه لاکچری حساب میشه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفرهای خارجی مجموعه وزارت کشور 56 درصد کاهش داشته استسخنگوی وزارت کشور: سفرهای خارجی در کمیته ویژه در وزارت کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد علی رغم گسترش تعاملات بین المللی شاهد⁧ کاهش ٥٦ درصدی⁩ سفرهای خارجی در مجموعه وزارت کشور بوده‌ایم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »