اتحادیه اروپا: آذربایجان و ارمنستان بر سر خطوط راه آهن به توافق رسیدند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

رئیس شورای اتحادیه اروپا از توافق آذربایجان و ارمنستان بر سر ایجاد خط راه آهنی که برای برقراری ارتباط دو کشور پیش بینی شده، خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رئیس شورای اتحادیه اروپا از توافق آذربایجان و ارمنستان بر سر ایجاد خط راه آهنی که برای برقراری ارتباط دو کشور پیش بینی شده، خبر داد.چارلز میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران در بروکسل اعلام کرد که الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان و نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان بر سر ایجاد خط راه آهنی که انتظار می رود دو کشور را به هم متصل کند، به توافق رسیده‌اند.

وی گفت: خطوط ارتباطی بین دو کشور یک اولویت است. این از نظر سطح قابل اعتماد بودن و شناسایی موقعیت‌های مختلف مهم است. درکی مشترک از آنچه برای بازگشایی خطوط اتصال لازم است اهمیت ویژه‌ای دارد. میشل ابراز داشت که علی اف و پاشینیان موضوعاتی را که باید در مورد برخی از مسائل از جمله اتصال این خط مورد بحث قرار گیرد تعیین کردند و امیدوار است در آینده این موضوعات مورد مذاکره قرار گیرد.در بیانیه مشترکی که آذربایجان و ارمنستان امضا کردند، ماده‌ای که شامل مسائل مربوط به کریدور زنگزور است که استان های غربی آذربایجان و نخجوان را از طریق زمینی و ریلی به هم متصل می‌کند، به دلیل برخورد ناسازگارانه ارمنستان تاکنون اجرایی نشد.

علی‌اف گفت که اگر ارمنستان بر ایجاد گمرک و کنترل کالاها و افراد اصرار داشته باشد، در کریدور لاچین نیز بر همین امر پافشاری خواهیم کرد. ارمنستان در این مورد تصمیم خواهد گرفت. ما موافق هر دو گزینه هستیم. یا در هر دو گمرک وجود نخواهد داشت، یا در هر دو وجود خواهد داشت.میشل با بیان اینکه در بخشی از نشست سه جانبه، علی‌اف و پاشینیان را برای مدتی تنها گذاشت، گفت: برای من حمایت و تشویق دو رهبر مهم بود. همچنین برای هر دوی آنها گفتگوی مستقیم با یکدیگر بسیار مهم بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این روزها خبرهای بدی از دیدار رئیس صلیبچیها و با علیف می شنویم چرا؟!!! آزربایجان اینهمه شهیدداده سرمایه مالی و جانی کلان گذاشته ارمنیهای فراری مهاجر تروریست و بی هویت در سرزمینهای اشغالی آزربایجان صاحب کشور و پست گمرگی و به رفاه و آسایش برسندبرملتهای قفقاز مسلط شوند؟!!!...

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برای اولین بار در اتحادیه اروپا؛ پرورش و مصرف شخصی ماری‌جوانا در مالت قانونی شدبراساس مصوبه نمایندگان پارلمان مالت افراد بزرگسال در این کشور می‌توانند مقدار محدودی ماری‌جوانا در اختیار داشته باشند یا آن را پرورش دهند. جزئیات بیشتر🔽 هر چقدر كه بتونن تحت عنوان آزادي مردم بیچاره بيشتر‌ گیج و بیحال نگه دارند هر‌چقدر امپریالیسم خبیث ميتواند زودتر به اهدافهاي‌ پست و شوم خودش برسد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دیدار رئیس‌جهور آذربایجان و نخست‌وزیر ارمنستان با رئیس شورای اتحادیه اروپادیدار رئیس‌جهور آذربایجان و نخست‌وزیر ارمنستان با رئیس شورای اتحادیه اروپا الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور آذربایجان ونیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان با شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا در یک نشست سه جانبه در بروکسل پایتخت بلژیک دیدار کردند. زنگه زور اگر از اشغال ارمنی، کاملاً رها و ازاد نشود پست گمرکی به ارمنستان داده شود یعنی تمام کارهای حکومت آزربایجان با اینهمه شهید دادن به انحراف کشیده شده بسود ارمنیها تمام میشود. اگر این اتفاق بیفتد فاجعه است. نشست به این میگن نه اون میز بیضی که پوتین نشونده بود
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا واگنر روسیه را تحریم کرداتحادیه اروپا واگنر روسیه را تحریم کرد شورای اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای از اعمال تحریم بر گروه واگنر روسیه و همچنین 8 فرد حقیقی و نهاد وابسته به آن خبر داد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قرعه‌کشی مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا تکرار می‌شودقرعه‌کشی مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا تکرار می‌شود مراسم قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا که امروز در مقر یوفا در شهر نیون سوئیس برگزار شده بود، به دلیل نقص فنی و خطا در نحوه انجام آن دوباره انجام خواهد شد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اشتباه عجیب؛ قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا تکرار می‌شود - BBC News فارسیقرعه‌کشی مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان فوتبال اروپا به دنبال 'اشتباه فنی' تکرار می‌شود. یوفا دلیل را 'مشکلات فنی نرم‌افزاری' شرکتی اعلام کرد که برای قرعه‌کشی بکار گرفته شده بود.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

نتایج قرعه‌کشی باطل شده لیگ قهرمانان اروپا چه بود؟نتایج قرعه‌کشی روز دوشنبه مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا که از سوی یوفا باطل اعلام شد، رویارویی زودهنگام پاری‌سن‌ ژرمن و منچستریونایتد را رقم زده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »