آیا تهران گران‌ترین پایتخت دنیا در حوزه مسکن است؟

24/09/1400 11:33:00 ق.ظ

قیمت مسکن به تناسب درآمد؛ آیا تهران می‌تواند گران‌ترین پایتخت دنیا باشد؟خیر؛ اگر معیار سنجش میزان گرانی قیمت مسکن به نسبت درآمد باشد، باز تهران گران‌ترین پایتخت دنیا نیست. راستی_آزمایی درستی_سنجی

قیمت مسکن در پایتخت‌های گران دنیا نتایج تحقیقات سال ۲۰۲۰ موسسه CBRE نگاهی به قیمت مسکن در این شهرها نشان می‌دهد که تهران در مقایسه با شهرهای گران دنیا، شهری ارزان به شمار می‌آید.

جدول زیر قیمت مسکن در ۳۰ شهر گران دنیا و میزان رشد به نسبت سال گذشته را نشان می‌دهد:

میانگین قیمت یک واحد مسکونی در شهر تهران براساس نتایج تحقیقات سال ۲۰۲۰ موسسه CBRE استانبول با میانگین ۷۹ هزار دلار به ازای هر واحد مسکونی در رتبه سی‌وهشتم و شهر کازابلانکا با میانگین ۵۷ هزار دلار به ازای هر واحد مسکونی در رتبه سی‌ونهم شهرهای گران دنیا قرار گرفته است. اگر میانگین قیمت هر واحد در شهر تهران را ۲ میلیارد تومان (براساس گزارش مهر ۱۴۰۰ بانک مرکزی) در نظر بگیریم، میانگین هر واحد مسکونی در این شهر حدود ۷۳ هزار دلار خواهد بود و در جایگاه سی‌ونهم شهرهای گران دنیا جای کازابلانکا باید بنشیند.

خیر؛ نشان می‌دهد که تهران چندان شهر گرانی در دنیا شناخته نمی‌شود. مجله اکونومیست هزینه زندگی در ۱۷۳ شهر دنیا را بررسی کرده و ده شهر اول گران دنیا را به این ترتیب معرفی کرده است: تل‌آویو، پاریس، سنگاپور، زوریخ، هنگ‌کنگ، نیویورک، ژنو، کپنهاگ، لس‌آنجلس و اوزاکا. headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

هشدار زرد؛ افزایش آلاینده‌ها در تهران، کرج و اصفهان | DW | 14.12.2021سومین روز از هوای ناسالم تهران برای گروه‌های حساس. شش کلان‌شهر ایران درگیر افزایش غلظت آلاینده‌ها هستند و میزان دی‌اکسید گوگرد در اراک به مرز مرگ و زندگی رسیده است. مدرسه‌ها در اراک و تهران دوباره غیرحضوری شدند.

تهران و برلین می‌توانند همکاری‌های مفیدی را در روابط دو کشور رقم بزنندرئیس جمهور کشورمان در پیامی با تبریک انتصاب صدراعظم جدید آلمان با اشاره اینکه دو کشور می‌توانند با تکیه بر مناسبات تاریخی بیش از ۱۵۰ ساله، در فضایی مبتنی بر احترام و منافع متقابل، همکاری‌های مفید و ارزشمندی را در روابط دوجانبه رقم بزنند، اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران برای گسترش تعاملات در این مسیر آمادگی دارد. صدر اعظم آلمان؛ 🖕 مسلما صدر اعظم آلمان محل سگ به رییسی نگذاشته و به پیام او کمترین جوابی نداده و حتی زیر لب گفته برو گنشو قاتل عوضی بیسواد آخه وقتی تو کشور به حرفت گوش نمیدن حرفهات برای خارجی ها کلا اعتباری نداره.

محققان دانشگاه تهران از نخود و برگ چغندر، گوشت گیاهی ساختند

چمران: وضع حمل و نقل تهران خراب استچمران: وضع حمل و نقل تهران خراب است رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر این که وضعیت حمل و نقل شهر تهران خراب است، گفت: با برنامه ریزی درست می‌توان نسبت به ساماندهی و بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی شهر تهران اقدام کرد.

وجود ۲۰ هزار کودک کار در شهر تهراندر صحن شورای شهر تهران اعلام شد؛ وجود ۲۰ هزار کودک کار در شهر تهران

دیپلمات‌های اروپایی: مواضع تهران با برجام سازگار نیستمقامات دیپلماتیک فرانسه، آلمان و بریتانیا ضمن ابراز تاسف از این رویکرد تیم جدید ایران گفتند که در این مرحله هنوز امکان مذاکره جدی فراهم نشده است. ما مردم ایران خواستار پایان مذاکرات هستیم مذاکرات_را_پایان_دهید صلح SecBlinken BorisJohnson gantzbe ‌این شورشها در ایران همه بخاطر استمرار نیافتن و حذف و کنارگذاشتن تشگیلات و حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم اشغالگر ایرانست ابلهانند با این حکومت جاهلیت ملاهای فرقه فارسیسم اشغالگر ایران به مذاکره نشسته اند دنبال منافع شخصی سودجویانه ی صلیبچیهای استعمار جهانی اند. خبر جدیده؟ هفته پیش هم همینو گفتن و صد هفته دیگه هم همینو میگن