اتحادیه اروپا تحریم‌های بیشتری علیه روسیه و بلاروس وضع کرد

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

همزمان با چهاردهمین روز حمله نظامی روسیه به اوکراین، کمیسیون اروپا اعلام کرد که چهارده الیگارش دیگر را تحریم و رابطه با بانک مرکزی و بانک‌های مهم بلاروس را قطع می‌کند.

مقامات اتحادیه اروپا در آستانه اجلاس سران کشورهای عضو با صراحت گفتند که درخواست اوکراین برای پیوستن سریع به اتحادیه اروپا پذیرفته نخواهد شد.

این تصمیم اتحادیه اروپا موجب دلسردی اوکراین خواهد شد که برای مقابله با تهاجم نظامی روسیه خواهان حمایت اقتصادی و نظامی بیشتر از سوی غرب است. روسیه در واکنش به این اقدام ناحیه کریمه را به خاک خود الحاق و حمایت از شورشیان جدایی‌طلب در شرق اوکراین را آغاز کرد. قدرت‌های غربی نیز متقابلا بخشی از صنایع انرژی و تسلیحاتی و نظام بانکی روسيه را تحریم کردند.تحریم‌های روز چهارشنبه ۱۶۰ نفر از جمله اعضای پارلمان روسیه، ۱۴ الیگارش دیگر و رئیس خطوط هوایی روسیه را دربر می‌گیرد. اتحادیه اروپا در واکنش به حمله نظامی به اوکراین تاکنون ۸۶۲ فرد و ۵۳ موسسه و شرکت روسی را تحریم کرده است.

یکی دیگر از محورهای مهم نشست سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا یافتن راه‌هایی برای کاهش وابستگی شدید اروپا به انرژی صادراتی روسیه است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چرا وزیر خارجه روسیه میز مذاکره توافق با ایران را واژگون کرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: با بازی 'بیایید معامله کنیم' روسیه در قبال برجام همراهی نمی‌کنیممعاون سیاسی وزیر امور خارجه آمریکا در یک‌ جلسه کمیته روابط خارجی سنای این کشور از تضمین‌خواهی اخیر روسیه در قبال تاثیر تحریم‌های آمریکا بر روابط اقتصادی-تجاری‌اش با ایران انتقاد کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روسیه با پشت سر گذاشتن ایران و کره شمالی «بزرگترین کشور تحت تحریم جهان شد»روسیه از پنجم اسفند که به اوکراین حمله کرد از سوی آمریکا و متحدان اروپایی‌اش هدف دو هزار و ۷۷۸ تحریم جدید قرار گرفت که شمار تحریم‌های آن را به بیش از پنج هزار و ۵۳۰ مورد رساند. روسیه کثیف ترین کشور جهان👍
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

روایت‌های متناقضی پیرامون قتل دنیس کرییف عضو هیأت مذاکره کننده اوکراین با روسیهروایت‌های متناقضی پیرامون قتل دنیس کرییف عضو هیأت مذاکره کننده اوکراین با روسیه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

زلنسکی: تا حصول نتیجه به مذاکرات با روسیه ادامه خواهیم دادرئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد که تا حصول نتیجه به مذاکرات با روسیه ادامه خواهند داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تروئیکای اروپایی: روسیه برای توافق با ایران شرط جدید تعیین نکندوزارت خارجه فرانسه به طور جداگانه از «خطراتی» که «تاخیر بیشتر» می‌تواند بر سر راه دستیابی به توافق با تهران ایجاد کند ابراز نگرانی کرد. بیشتر بخوانید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »