زلنسکی: تا حصول نتیجه به مذاکرات با روسیه ادامه خواهیم داد

17/12/1400 09:12:00 ق.ظ

زلنسکی: تا حصول نتیجه به مذاکرات با روسیه ادامه خواهیم داد

رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد که تا حصول نتیجه به مذاکرات با روسیه ادامه خواهند داد. - خبرگزاری آناتولی 08.03.

2022 کی‌یف/ خبرگزاری آناتولی ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد که تا حصول نتیجه به مذاکرات با روسیه ادامه خواهند داد. وی با انتشار پیام ویدئویی در تلگرام، همچنین گفت که به مقابله با ارتش روسیه ادامه می‌دهند.

زلنسکی با بیان اینکه در شهر کی‌یف، پایتخت اوکراین حضور دارد، به دور سوم مذاکرات اوکراین و روسیه اشاره کرد. وی گفت: تمایل داشتیم بگوییم دور سوم مذاکرات اوکراین و روسیه، آخرین دور مذاکرات است. اما ما واقع‌بین هستیم. به این دلیل برای اینکه به مردم بگوییم «به این صورت به صلح دست خواهیم یافت» تا یافتن راه حل به مذاکرات ادامه می‌دهیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.