اتحادیه اروپا خواستار انجام تحقیقات جامع درباره سقوط هواپیمای اوکراینی شد

20/10/1398 10:12:00 ق.ظ

رئیس شورای اتحادیه اروپا خواهان انجام تحقیقات 'آشکار و جامع' درباره سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین در ایران شد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس شورای اتحادیه اروپا خواهان انجام تحقیقات 'آشکار و جامع' درباره سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین در ایران شد. - خبرگزاری آناتولی 10.01.2020 بروکسل/خبرگزاری آناتولی چارلز میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا در توئیتر از دعوت مقامات اوکراین، انگلستان و کانادا جهت انجام تحقیقات"آشکار و جامع" درباره سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین در نزدیکی شهر تهران، پایتخت ایران حمایت کرد.

10.01.2020 بروکسل/خبرگزاری آناتولی چارلز میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا در توئیتر از دعوت مقامات اوکراین، انگلستان و کانادا جهت انجام تحقیقات"آشکار و جامع" درباره سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین در نزدیکی شهر تهران، پایتخت ایران حمایت کرد.

او تاکید کرد که خانواده و نزدیکان جان باختگان حق دارند مطلع شوند که واقعه چگونه رخ داده است. میشل نوشت: از دعوت ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، بوریس جانسون نخست وزیر انگلستان و جاستین ترودو نخست وزیر کانادا برای انجام تحقیقات آشکار و جامع حمایت می کنم.

گفتنی است هواپیمای مسافربری نوع بوئینگ 737 متعلق به شرکت هواپیمای اوکراین بامداد چهارشنبه 8 ژانویه پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران به مقصد کی‌یف، پایتخت اوکراین و ساعاتی پس از حملات موشکی سپاه پاسداران ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عین الاسد عراق سقوط کرده و تمام 179 سرنشینان آن جان باختند. headtopics.com

مقامات ایرانی و اوکراینی اظهار داشتند که این هواپیما به دلیل نقص فنی سقوط کرده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

اتحادیه اروپا، اجازه ندهد ایران کاملا از اروپا مایوس شودرئیس جمهور، محاسبات غلط و زیان بار آمریکا را ناشی از عدم شناخت این کشور از ایران و منطقه دانست و با بیان اینکه اتحادیه اروپا باید با اتخاذ مواضع مستقل از واشنگتن، اجازه ندهد ایران کاملا از اروپا مایوس شود، تصریح کرد: مجموعه اتحادیه اروپا، قدرتی بزرگ با مسوولیتی سنگین در جهان است و اگر بخواهد در مسیر تقویت صلح و ثبات منطقه فعالیت کند، تهران آماده همکاری و مشارکت با این اتحادیه است. خاک بر سرتون که هنوز مایوس نشدید! اروپا خودش رو نمیتونه بدون امریکا نگه داره , میخواید ایران از اروپا تیغ بزنه!?😐 خود فرانسه دره سقوط میکنه! آخرین تلاش های نظام برای زنده ماندن بعضی افراد یا احمقند یا خود را به حماقت میزنند بخاطر اینکه این حماقت براشون سود داره.وگرنه کشورهای اروپایی برای شهادت حاج قاسم دست و هورا کشیدن، و زدن موشکهای به پایگاه عین السد را محکوم کردند.دقیقا انتظارت از اروپا چیه؟

اتحادیه اروپا با اتخاذ مواضع مستقل اجازه ندهد ایران کاملا از اروپا مایوس شود

گاز روسیه با افتتاح «ترک استریم» از ترکیه به اروپا می‌رودافتتاح خط انتقال گاز با حضور اردوغان و پوتین؛ گاز روسیه از طریق ترکیه به اروپا می‌رود همین ترکیه هواپیمای روسیه رو زد،چه سیاستی داره این پوتین! جمع حرومزاده ها جمعه . نوبت دوکه دوگه شون میرسه انشاالله شوربختانه گرفتار یک حکومت دینی مستبدشدیم که تمامی پتانسیل های موجودکشور رادر جهت توسعه ایدئولوژی متحجر وسرکوب مردم برای حفظ نظام عقب افتاده اش میکند.اکنون باید ایران دهها پروژه استراتژیک این چنینی برای کشور امضا میکرد. مردم‌کافی است ده دقیقه به اعمال این رژیم سرتاپا دروغ فکر کنند

گفتگوی روحانی با جانسون و رئیس شورای اروپا؛ آمادگی آمریکا برای مذاکرهبوریس جانسون و رئیس شورای اروپا در مکالمه‌‌های تلفنی جداگانه با حسن روحانی بر کاهش تنش و حفظ برجام تاکید کرده‌اند. آمریکا به سازمان ملل گفته که آماده است تا بدون پیش‌شرط با ایران مذاکره کند. این در حالی است که ایران می‌گوید بدون رفع تحریم‌ها نمی‌تواند به مذاکرات بازگردد.

مجارستان خواستار همسویی اروپا با آمریکا و اسرائیل در موضوع ایران شدویکتور اوربان، نخست وزیر راست‌گرای مجارستان از اتحادیه اروپا خواست تا در مواجهه با تنش موجود میان ایران و آمریکا بیش از پیش از مواضع و رویکرد ایالات متحده در برخورد با جمهوری اسلامی حمایت کنند. اینا دیگه چه مرگشونه؟ فک کنم سردار حاجی زاده اینم باید ببره تو به کوچه تاریک بهش چند تا موشک نشون بده این چه سودی برای اروپا دارد؟

داستان مسافران هواپیمای اوکراینی؛ 'آرزو می‌کنم دلیل سقوط، نقص فنی باشد'۱۷۶ سرنشین هواپیمایی اوکراین در سقوط این هواپیما در صبح چهارشنبه ۱۷ دی ماه کشته شدند. ۱۴۷ نفر از آنها ایرانی بودند که بسیاری از آنها تابعیت کانادایی و بریتانیایی هم داشتند. خانواده‌های شماری از این مسافران با رسانه‌ها از جمله بی‌بی‌سی و سی‌بی‌سی نیوز در کانادا درباره آنها و داستان‌های شخصی‌شان صحبت کرده‌اند.