ابراهیم رئیسی: سند جامع همکاری‌های ایران و چین را اجرایی خواهم کرد

31/03/1400 03:15 ب.ظ

رئیس‌جمهور جدید ایران در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران گفت طرح جامع (25 ساله) به عنوان یکی از اسناد میان ایران و چین را اجرایی خواهیم کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس‌جمهور جدید ایران در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران گفت طرح جامع (25 ساله) به عنوان یکی از اسناد میان ایران و چین را اجرایی خواهیم کرد. - خبرگزاری آناتولی ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور جدید ایران در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی در پاسخ به سوال خبرنگار تلویزیون دولتی چین درباره روابط با این کشور تصریح کرد: طرح جامع (25 ساله) به عنوان یکی از اسناد میان ایران و چین است و آن را اجرایی...

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور جدید ایران در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی در پاسخ به سوال خبرنگار تلویزیون دولتی چین درباره روابط با این کشور تصریح کرد: طرح جامع (25 ساله) به عنوان یکی از اسناد میان ایران و چین است و آن را اجرایی خواهیم کرد.

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور جدید ایران در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی در پاسخ به سوال خبرنگار تلویزیون دولتی چین درباره روابط با این کشور تصریح کرد: طرح جامع (25 ساله) به عنوان یکی از اسناد میان ایران و چین است و آن را اجرایی خواهیم کرد. ( Fatemeh Bahrami - خبرگزاری آناتولی )

وی در ادامه گفت: دنیا باید بداند وضعیت تغییر کرده است. شرایط جدید پیش روی دنیاست. تا امروز فشار حداکثری بر مردم ما کارساز نشده است. باید تجدید نظر کنند و برگردند. باید بدانند سیاست خارجی دولت ما از برجام شروع نمی‌شود و به برجام هم محدود نخواهد شد. تعامل با دنیا را کشورهای دنیا گسترده و متوازن دنبال خواهیم کرد. هر مذاکراتی که منافع ملی تضمین شود مورد حمایت خواهد بود اما ما مسائل اقتصادی را به این مذاکرات گره نخواهیم زد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

اسرائیل رئیسی را 'تندروترین رئیس‌جمهور' ایران خواند - BBC News فارسیدر حالی که گروه‌های شبه‌نظامی اسلام‌گرای مورد حمایت ایران پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفته، اسرائیل می‌گوید روی کار آمدن ابراهیم رئیسی باید مایه نگرانی جامعه بین‌المللی شود. رژیم جعلی و کودک کش و ضد ایران و ایرانی رو چه به گوه خوری!؟هر روز زن و بچه های بیگناه رو میکشه و ایران رو تندرو میخونه!!! نترسید این حرف زدن هم بلد نیست همش قمپزه ،سیاست پورپکانی و آنگوزمانیش بهم اتصالی کرده 😂 مراکز تحقیقات استراتژیک نزدیک به اسرائیل توصیه به انتخاب رئیسی کردند! آنها بخوبی میدانند، وجود این مردک سقوط ج.ا. را سرعت خواهد بخشید!

نخست وزیر جدید اسرائیل در اولین جلسه کابینه حکومت ایران را «رژیم جلادان ددمنش» خواندنخست وزیر اسرائیل انتخاب رئیس کنونی قوه قضائیه ایران به ریاست جمهوری را «آخرین فرصت» برای قدرت‌های جهانی دانست تا به گفته او پیش از بازگشت به برجام دریابند «با چه کسی در حال معامله هستند». ببین جلادها همدیگه رو خوب میشناسن نظر مردم فلسطین رو هم بپرس جلادان! covid1948

عمران خان انتخاب رئیسی به عنوان رئیس جمهور ایران را تبریک گفتنخست وزیر پاکستان انتخاب ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور ایران را تبریک گفت. - خبرگزاری آناتولی

مردم ایران به آبادانی کشور علاقمند هستند/ حالا که به صادر کننده ماسک و تولید کننده واکسن تبدیل شده‌ایم،‌تحریم را برداشته‌اند/ تا روز آخر دولت، افتتاح‌ها را ادامه خواهیم دادرئیس‌جمهور گفت: افتتاح‌های امروز و افتتاح‌های هفته‌های گذشته از آغاز سال ۹۹ که امروز ۷۴ امین افتتاح است یک علامت بسیار خوبی برای همه جهانیان است و اولین علامت این است که مردم ایران علاقمند به آبادانی کشور خودشان هستند و ببینید در مناطقه آزاد ۶۲۱ طرح درحال اجرا است که ۲۴۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و ۵۳ درصد اجرایی و عملیاتی شده است و همه اینها به افتتاح می‌رسد. روحانی تازه فهمیده در هر مورد که به غرب نیاز نداریم تحریم نمیشویم ، حسن جون خیلی دیر گرفتی

المالکی: آتش‌بس پایدار بین اسرائیل و فلسطین بستگی به آتش‌بس جامع داردوزیر امور خارجه فلسطین تصریح کرد آتش‌بس پایدار بین اسرائیل و فلسطین بستگی به آتش‌بس جامع دارد. - خبرگزاری آناتولی

برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین/عراقچی: دستیابی به توافق در دور آینده مذاکرات را نمی‌توان تضمین کرد- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim🎥 عراقچی:‌ به اواخر کار نزدیک شده‌ایم مسائلی وجود دارد که باید در مراجع تصمیم‌گیری در پایتخت‌ها بررسی شود بخش غالب متون آماده است و بخشی هم که آماده نیست، وضعیت مشخصی دارد امیدواریم در دور آتی مذاکرات بتوان به توافق دست یافت JCPOA آقاى ظريف وتمام دستگاه دولتی‌سالهاست‌ که دارن گندیهای توی مرتیکه احمق بیشعور‌احمدی نژاد‌ روانی که برای ملت ایران ببارآوردی‌ و‌تمام تحریمهای سازمان بین الملل برعلیه ایران جمع کردی دارن در وین پاک میکنند و آخرش باپررویی وپوست کلفتی دستت تودست بیگانهاگذاشتی وگفتی رأى بى رأى🤔 اول ۱۰۰ کلاهک اتمی میسازیم بعد تا قیامت برای مذاکره فرصت هست.عجله ای نیست عراقچی ۶ ماه داره میگه به اواخر نزدیک شدیم و پایتختها باید تصمیم بگیرند‌

رئیس‌جمهور جدید ایران در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران گفت طرح جامع (25 ساله) به عنوان یکی از اسناد میان ایران و چین را اجرایی خواهیم کرد.تهران/ خبرگزاری آناتولی

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور جدید ایران در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی در پاسخ به سوال خبرنگار تلویزیون دولتی چین درباره روابط با این کشور تصریح کرد: طرح جامع (25 ساله) به عنوان یکی از اسناد میان ایران و چین است و آن را اجرایی خواهیم کرد.

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور جدید ایران در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی در پاسخ به سوال خبرنگار تلویزیون دولتی چین درباره روابط با این کشور تصریح کرد: طرح جامع (25 ساله) به عنوان یکی از اسناد میان ایران و چین است و آن را اجرایی خواهیم کرد. ( Fatemeh Bahrami - خبرگزاری آناتولی )

وی در ادامه گفت: دنیا باید بداند وضعیت تغییر کرده است. شرایط جدید پیش روی دنیاست. تا امروز فشار حداکثری بر مردم ما کارساز نشده است. باید تجدید نظر کنند و برگردند. باید بدانند سیاست خارجی دولت ما از برجام شروع نمی‌شود و به برجام هم محدود نخواهد شد. تعامل با دنیا را کشورهای دنیا گسترده و متوازن دنبال خواهیم کرد. هر مذاکراتی که منافع ملی تضمین شود مورد حمایت خواهد بود اما ما مسائل اقتصادی را به این مذاکرات گره نخواهیم زد. اجازه نمی‌دهیم فرسایشی شود و باید آورده‌ای برای ملت ایران داشته باشد.

رئیسی در پاسخ به این سوال که «برای دولت شما برجام چقدر اهمیت دارد»، اظهار داشت: باید نگاه کنند چگونه عمل کردند. آمریکا نقض کرد و اروپایی ها هم به آن عمل نکردند. برگردید و به آن عمل کنید. اروپایی‌ها هم باید آنچه متعهد شدند عمل کنند. مطالبات ملت ایران این است که احقاق حق کنیم و ما آن را دنبال می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا برای موثر واقع شدن برجام آیا باید همه تحریم‌ها از سوی آمریکا لغو شود و آیا همین تیم مذاکره کننده به کار خود ادامه خواهد داد؟» گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای کار را دنبال می‌کنند و تیم سیاست خارجی من در حال بررسی گزارشات است. آمریکا موظف است که تمامی تحریم‌ها را رفع کند و آنچه که بارها در این دولت تاکید شده و دولت آینده هم رفع تحریم و راستی آزمایی محور ماست. آنها باید پاسخ دهند به دنیا چرا نسبت به تعهدات خود کوتاهی می‌کنند.

رئیسی در پاسخ به سوال خبرگزاری الجزیره مبنی بر اینکه «تحریم‌هایی علیه شما وجود دارد همینطور اتهاماتی از سوی سازمان های حقوق بشر و عفو بین الملل درباره برخی اعدام‌ها مطرح کردند. آیا فکر می‌کنید این موضوعات مشکلاتی برای شما ایجاد کند؟ آیا قصد دارید به کشورهای غربی سفر کنید یا خیر؟» افزود: به عنوان یک حقوقدان مدافع حقوق مردم بودم. حقوق بشر محوری ترین مساله‌ای بوده که پیگیری کردم. آنهایی که اتهام می‌زنند بدانند همواره به دنبال حقوق انسان بودم با کسانی که دست به حرکت‌های داعشی و اقدامات ضدامنیتی زدند به عنوان یک قاضی مدعی حقوق انسان‌ها بودم.

وی درباره دیدار با جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا و مذاکره با او به منظور حل مشکلات میان دو کشور نیز پاسخ داد: خیر.

رئیسی در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبری سی‌ان‌ان مبنی بر اینکه «چه انتظاراتی از دولت بایدن دارید و واکنش دولت شما نسبت به پیشنهاد دولت آمریکا در خصوص گفت‌وگو برای دستیابی به توافقی جامع تری بین دو کشور درباره مسائل منطقه و موشکی چیست»، گفت: دوباره تکرار می‌کنم سوال ما این است که چرا آقای بایدن در خصوص تعهدات دولت‌های قبلی و وظایف خود پاسخگو نیست.

وی افزود: پیشنهاد جدی‌ام به دولت آمریکا این است که تمام تحریم‌ها را لغو کند و نشان دهد صداقت دارد. آنچنان که در برجام پیش بینی شد برای مردم آورده ای نداشت. تاکید می کنم دولت آمریکا به قرارداد عمل کند. مسائل منطقه‌ای و موشکی قابل مذاکره نیست. مسائلی که قرار داد شده است عمل نکرده‌اند چطور می‌خواهند وارد مسائل جدید شوند؟

رئیس‌جمهور جدید ایران در پاسخ به سوال‌های خبرنگاری مبنی بر اینکه «بعضی از مسئولین اسرائیلی شما را خطرناک‌ترین رییس جمهور ایران خطاب کردند و سران اروپا نگران برجام هستند»، «موضع شما درباره جنگ یمن چیست و آیا به عربستان سفر خواهید کرد یا مقامات آن کشور به تهران خواهند آمد» تصریح کرد: در خصوص سوال اول و مسأله رژیم صهیونیستی باید در ابتدا پرسید که آنها پاسخ مردم فلسطین و کسانی که حقشان غصب شده را چگونه خواهند داد. رژیم اسرائیل اول از جانب مردم فلسطین، کسانی که حقشان سلب شده و گروه‌های مقاومت باید احساس خطر کند.

رئیسی افزود: در مسأله یمن، هر چه زودتر باید توسط خود یمنی‌ها حل شود. مداخلات سعودی‌ها باید متوقف شود. ایران تاکید می‌کند یمن باید توسط مردم خودش اداره شود.

وی در ادامه با بیان اینکه رابطه با کشورهای همسایه اولویت ما خواهد بود، گفت: با کشور عربستان بازگشایی سفارتخانه‌ها هم مانعی ندارد. گفتگو با عربستان و کشورهای منطقه با هیچ مانعی مواجه نیست.