رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید رشد اقتصادی کشور در دوران جمهوری اسلامی صفر بوده است

31/03/1400 05:17 ب.ظ

رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید رشد اقتصادی کشور در دوران جمهوری اسلامی صفر بوده است صندوق بین المللی پول در گزارشی که فروردین امسال منتشر کرد، نرخ تورم فعلی در ایران را حدود ۳۶.۵ درصد برآورد کرد، که تا پایان سال به ۳۹ درصد می‌رسد. ⬇️بیشتر بخوانید:

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. به گزارش خبرگزاری ایسنا، غلامحسین شافعی روز دوشنبه ۳۱ خرداد گفت کشور با «سیکل معیوب و تکرار شونده مشکلاتی مانند تورم، نرخ بیکاری، فقر پایدار و نابرابری بسیار بالا روبروست.

» او گفت «سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی در ۴ دهه گذشته نصف شده و به تعبیری نیز باید گفت که رشد اقتصادی ما در این نیم‌قرن اخیر تقریبا صفر بوده است.»

گزارش ها و بررسی های مختلف، درستی اظهارات آقای شافعی را تایید می کند. مثلا در چهار دهه گذشته هیچگاه نرخ تورم در ایران کمتر از ده درصد نبوده است. موضوعی که به نوبه باعث فقیرتر شدن مردم، کم ارزش شدن ارزش پول ملی، و افزایش نابرابری‌های می شود.

صندوق بین المللی پول در گزارشی که فروردین امسال منتشر کرد، نرخ تورم فعلی در ایران را حدود ۳۶.۵ درصد برآورد کرد، که تا پایان سال به ۳۹ درصد می‌رسد. براساس جدولی که در این گزارش منتشر شده، تورم ایران در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۶.۵ درصد بود و در سال ۲۰۲۱ به ۳۹ درصد خواهد رسید. ارزیابی این نهاد برای سال ۲۰۲۲، نرخ تورم ۲۷.۵ درصد است. headtopics.com

رشد تورم از اول انقلاب تا کنون بیش از هزار درصد بوده زمین یک میلیونی الان شده چهل و هشت میلیارد ، خودتان حساب کنید

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اسرائیل: انتخاب رئیسی در ایران زنگ خطری برای جهان استنفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل، روز یکشنبه 20 ژوئن، انتخاب ابراهیم رئیسی به‌عنوان رئیس جمهوری جدید ایران را زنگ خطری برای کشورهای بزرگ دانست.به گزارش

دو کشته در سقوط یک هواپیمای آموزشی در شمال شرق ایراندر ادامه روند سقوط هواپیماها در ایران، روز یکشنبه 20 ژوئن 2021 یک فروند هواپیمای آموزشی در استان خراسان شمالی سقوط کرد و دو سرنشین آن جان باختند.به گزارش قدرت منطقه رو😐

تصاویری از خسارت‌هایی که گردباد به شهر آوکلند در نیوزیلند زدشهردار آوکلند خسارات وارده به مناطق جنوبی شهر را «نسبتا گسترده» توصیف کرد.

چاووش‌اوغلو: تا زمانی که نیاز باشد در افغانستان خواهیم بودوزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به مسئولیت جدید آنکارا در تامین امنیت فرودگاه کابل، اعلام کرد تا زمانی که نیاز باشد در افغانستان حضور خواهیم داشت. - خبرگزاری آناتولی

سیاست‌های کلان برجام در دولت جدید هم دنبال می‌شود/ رئیسی گفته افرادی که در ستادش بودند، لزوماً در کابینه‌اش نیستند/ بعید می‌دانم محدودیتی برای فضای مجازی ایجاد شودمیرزایی در گفت‌وگو با ایلنا: سیاست‌های کلان برجام در دولت جدید هم دنبال می‌شود/ رئیسی گفته افرادی که در ستادش بودند، لزوماً در کابینه‌اش نیستند/ بعید می‌دانم محدودیتی برای فضای مجازی ایجاد شود

آیا ممانعت از انجام مراسم مذهبی اهل سنت ایران قانونی است؟تبریک شغل جدید تان. حال کارفرما شما (جناب شیطان) خوب است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران می گوید اقتصاد کشور کوچک شده و برخلاف ادعاها، متوسط رشد اقتصادی ایران در ۴۰ سال گذشته تقریبا صفر بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، غلامحسین شافعی روز دوشنبه ۳۱ خرداد گفت کشور با «سیکل معیوب و تکرار شونده مشکلاتی مانند تورم، نرخ بیکاری، فقر پایدار و نابرابری بسیار بالا روبروست.» او گفت «سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی در ۴ دهه گذشته نصف شده و به تعبیری نیز باید گفت که رشد اقتصادی ما در این نیم‌قرن اخیر تقریبا صفر بوده است.»

گزارش ها و بررسی های مختلف، درستی اظهارات آقای شافعی را تایید می کند. مثلا در چهار دهه گذشته هیچگاه نرخ تورم در ایران کمتر از ده درصد نبوده است. موضوعی که به نوبه باعث فقیرتر شدن مردم، کم ارزش شدن ارزش پول ملی، و افزایش نابرابری‌های می شود.

صندوق بین المللی پول در گزارشی که فروردین امسال منتشر کرد، نرخ تورم فعلی در ایران را حدود ۳۶.۵ درصد برآورد کرد، که تا پایان سال به ۳۹ درصد می‌رسد.

براساس جدولی که در این گزارش منتشر شده، تورم ایران در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۶.۵ درصد بود و در سال ۲۰۲۱ به ۳۹ درصد خواهد رسید. ارزیابی این نهاد برای سال ۲۰۲۲، نرخ تورم ۲۷.۵ درصد است.

در گزارش صندوق بین‌المللی پول همچنین به نرخ بیکاری در ایران اشاره شده و آمده که نرخ بیکاری ۱۰.۸ درصد در سال گذشته امسال به ۱۱.۲ درصد و در سال آینده میلادی به ۱۱.۷ درصد خواهد رسید.