ابراز نگرانی مقامات آمریکا از افزایش تحرکات شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در عراق

21/09/1399 02:45 ب.ظ

ابراز نگرانی مقامات آمریکا از افزایش تحرکات شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در عراق جزئیات بیشتر🔽

کارشناسان امور دفاعی ایالات متحده بطور ویژه از این موضوع نگرانند که محاسبات نادرست وضعیت شبه‌نظامیان یا اقدامات حکومت ایران باعث شود که ترامپ در آخرین روزهای فعالیتش، دستور حمله به ایران را صادر کند. شبکه سی‌ان‌ان آمریکا به نقل از یکی از این مقامات می‌نویسد: «این نگران کننده است... ما نشانه‌هایی از آماده شدن نیروهای شبه‌نظامی دریافت کرده‌ایم.

» این فرد به دلیل حساسیت موضوع حاضر به ارائه جزئیات بیشتر نشده و تنها افزوده است که همه تجهیزات نظامی مورد نیاز شبه‌نظامیان، هم اکنون در عراق وجود دارد و آنها به افزایش مداوم توانایی موشکی و توپخانه‌ای خود ادامه می‌دهند.

اگرچه شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در سال‌های اخیر حملات موشکی متعددی را در خاک عراق انجام داده‌اند؛ اما در حال حاضر با توجه به ترور محسن فخری‌زاده که گفته می‌شود از دانشمندان ارشد هسته‌ای ایران بوده همچنین با توجه به نزدیک بودن سالگرد قتل قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس در عراق (۳ ژانویه)، سطح تنش‌های منطقه‌ای بطور قابل توجهی افزایش یافته است.

در آمریکا نیز اوضاع چندان آرامی حاکم نیست. تنها یک ماه پیش از این بود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده موضوع حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران را با مشاورانش به بحث گذاشته بود و به گزارش نیویورک تایمز، درنهایت افرادی همچون مایک پنس و مایک پمپئو و کریستوفر میلر موفق شده بودند او را از انجام چنین حمله‌ای منصرف کنند. headtopics.com

بترس .....

ادامه مطلب:
euronews_pe »

امریکا تحریک کننده است . باز هم برای ما خواب دیده اید؟؟

وزیر دفاع جدید آمریکا از افزایش خشونت‌ها در افغانستان ابراز نگرانی کرد | DW | 22.03.2021لوید آستین، وزیر دفاع جدید ایالات متحده در سفری از پیش اعلام‌نشده وارد کابل شد و با اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد. هر دو طرف نگرانی خود را از افزایش خشونت‌ها ابراز کردند. کل مرغ کی نگرانی نداره ادم کشته راهی است

ابراز نگرانی ایران از قصد آمریکا برای انجام آزمایش‌های انفجاری هسته‌ایسفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، طی سخنرانی در پنجاه و پنجمین نشست کمیسیون مقدماتی معاهده منع جامع آزمایش های هسته‌ای (سی.تی.بی.تی)، با تأکید بر موضع دیرینه و اصولی جمهوری اسلامی ایران در مورد ضرورت حذف کامل تمامی سلاح‌های هسته ای، اظهار کرد: ایران از اهداف مندرج در معاهده درخصوص خلع سلاح هسته ای با هدف نهایی برچیدن این سلاح ها، و خلع سلاح عمومی و کامل ذیل کنترل دقیق و موثر بین المللی حمایت می‌کند. بعد شما بتن بریزید توی قلب راکتورهاتون خااااااااااااااااااااااااااااااااک

آمریکا از تصمیم دیوان بین‌المللی کیفری برای تحقیق در مورد اسرائیلی‌ها ابراز نگرانی کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. دمکرات ها و‌جمهوری خواهان با یکدیگر تفاوت... نه ببخشید اسرائیل دارند! چرا؟! نهادهای بین المللی را قبول ندارید،یا اسرائیل متجاوز اشغالگر را تافته جدا بافته می دانید؟! چرا نباید از جنایات اسرائیل تحقیق شود؟! پس ادعاهای کر کننده 'نفی تبعیض' و 'لزوم رعایت حقوق بشر' کجا رفت؟! صد در صد اين خودش جهوده😂😂😂😂

آمریکا از آزمایش موشک 'ماهواره‌بر ترکیبی' ایران ابراز نگرانی کرد | DW | 03.02.2021در‌ پی آزمایش یک فروند موشک 'ماهواره‌بر با سوخت ترکیبی' از سوی ایران، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که همچنان نگران تلاش‌های جمهوری اسلامی برای توسعه وسایل پرتاب فضایی (اس ال وی) است. ابن ابراز نگرانیها بیفایده س شایدمنتظرید کاملا دست پیداکنند و جهان رو به آتش بکشند اونموقع بفهمید به آخوند اعتماد نکنید چون اصل تقیه دارند پس همیشه دروغگویند تقیه کاشکی برای بایدن توضیح المسایل عاقا رو بفرستند که آخوند وقتی جانش در خطر باشد میتواند دروغ بگوید ابن در رساله هست آمریکا نگران باش واز این نگرانی بمیر. کدام قانون بین المللی پرتاب ماهواره های علمی و تحقیقاتی و مقدمات آن را بر ایران ممنوع کرده است؟! مگر امکان پرتاب ماهواره در انحصار قدرت های دیگر است؟! اگر پرتاب ماهواره بد است امریکا آن را ترک کند تا سرمشق باشد!

وزیر خارجه روسیه از «نژادپرستی» علیه سفیدپوستان در آمریکا ابراز نگرانی کردسرگئی لاوروف ضمن اشاره به جنبش «جان سیاهپوستان ارزش دارد» هشدار داد که از «افراط» نباید به سوی «تفریط» رفت. ابراز نگرانی در مورد فقر و گرسنگی روسها در کشور خودش بکنه مطمئنم این جوکه و اصلا قابل باور نیست که کمونیست روسی از نژاد پرستی و تبعیض ابراز نگرانی کنه !!! ودکایی که نوشیده احتمالاناخالصی داشته...خخ

شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در عراق طی روزهای اخیر «سطح آمادگی خود را افزایش داده‌اند»؛ اقدامی که به گفتۀ مقامات دفاعی آشنا به تحولات منطقه، نگرانی دربارۀ احتمال آماده شدن آنها برای حمله به نیروهای آمریکایی یا مراکز دیپلماتیک آمریکا در عراق را افزایش داده است.

شبکه سی‌ان‌ان آمریکا به نقل از یکی از این مقامات می‌نویسد: «این نگران کننده است... ما نشانه‌هایی از آماده شدن نیروهای شبه‌نظامی دریافت کرده‌ایم.» این فرد به دلیل حساسیت موضوع حاضر به ارائه جزئیات بیشتر نشده و تنها افزوده است که همه تجهیزات نظامی مورد نیاز شبه‌نظامیان، هم اکنون در عراق وجود دارد و آنها به افزایش مداوم توانایی موشکی و توپخانه‌ای خود ادامه می‌دهند.

اگرچه شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در سال‌های اخیر حملات موشکی متعددی را در خاک عراق انجام داده‌اند؛ اما در حال حاضر با توجه به ترور محسن فخری‌زاده که گفته می‌شود از دانشمندان ارشد هسته‌ای ایران بوده همچنین با توجه به نزدیک بودن سالگرد قتل قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس در عراق (۳ ژانویه)، سطح تنش‌های منطقه‌ای بطور قابل توجهی افزایش یافته است.

در آمریکا نیز اوضاع چندان آرامی حاکم نیست. تنها یک ماه پیش از این بود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده موضوع حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران را با مشاورانش به بحث گذاشته بود و به گزارش نیویورک تایمز، درنهایت افرادی همچون مایک پنس و مایک پمپئو و کریستوفر میلر موفق شده بودند او را از انجام چنین حمله‌ای منصرف کنند.

افزایش تحرکات شبه‌نظامیان در عراق در حالی به چشم می‌خورد که آمریکا قصد دارد شمار نظامیان خود در عراق را تا ۵ ژانویه به ۲۵۰۰ نفر کاهش دهد.