کمیسیون اروپا: احتمال برکسیت بدون توافق بیشتر است

11/12/2020 02:31:00 ب.ظ

کمیسیون اروپا: احتمال برکسیت بدون توافق بیشتر است جزئیات بیشتر🔽

برکسیت, رئیس کمیسیون اروپا

کمیسیون اروپا: احتمال برکسیت بدون توافق بیشتر است جزئیات بیشتر🔽

یک مقام دولتی ادعامی کند که رئیس کمیسیون اروپا در جلسه رهبران اروپایی تاکید کرده است که احتمال برکسیت بدون توافق از توافق با دولت محافظه کار بریتانیا بیشتر است.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام رسمی که نخواسته نامش فاش شود، می گوید که رئیس کمیسیون اروپا در گزارش خود نسبت به پیشرفت مذاکرات برکسیت به رهبران اروپایی گفته است که «احتمال برکسیت بدون توافق» بیشتر از دستیابی به هرگونه توافق در این زمینه خواهد بود.

اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا در کنار ۲۷ رهبر عضو اتحادیه اروپا در نشست دو روزه بروکسل شرکت کرده است.این مقام اروپایی به رویترز گفته است در دومین روز نشست که از صبح جمعه آغاز شده تنها خانم فون درلاین ده دقیقه درباره برکسیت و کسب توافق در معاملات تجاری با بریتانیا صحبت او تاکید کرده که «وضعیت دشوار است و موانع اصلی همچنان باقی مانده است.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

رئیس شورای اتحادیه اروپا و رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا به ترکیه سفر می‌کنندرئیس شورای اروپا و رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا به ترکیه سفر می‌کنند

رئیس کمیسیون اروپا: گردشگران واکسینه شده آمریکایی تابستان می‌توانند به اروپا سفر کنندکمیسیون اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که این اتحادیه در حال نهایی کردن برنامه‌های خود برای صدور مجوز به گردشگران آمریکایی است تا بتوانند به ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا سفر کنند. فقط پول میخوان اینا

اتحادیه اروپا به اقدام حقوقی علیه بریتانیا به دلیل نقض توافق برکسیت متوسل می‌شودبریتانیا به طور یکجانبه آغاز برخی بازرسی‌های گمرکی در ایرلند شمالی را که در توافق برکسیت به انجام آن متعهد شده بود به تعویق انداخته است. In with my Anarshism New Pure Communism theory constraints can have complaints

بوریس جانسون توافق برکسیت دربارۀ آینده روابط بریتانیا با اتحادیه اروپا را امضا کردبوریس جانسون اعلام کرد که با امضای این توافق «ما آرزوی بریتانیایی‌ها را که زندگی بر اساس قوانین خود است برآورده کردیم؛ قوانینی که توسط پارلمان خودشان و از مسیر نمایندگان منتخب خودشان تدوین می‌شوند.»

برکسیت؛ گفتگوهای تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا وارد دوره حساس ۴۸ ساعته شدقرار است در این مدت درباره ساز و کار فعالیت کشتی‌های ماهیگیری تصمیم گیری شود. مذاکرات بطور مشخص بر این موضوع متمرکز است که چند سال طول خواهد کشید تا سیاستهای جدید ماهیگیری به اجرا گذاشته شود.

Aa خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام رسمی که نخواسته نامش فاش شود، می گوید که رئیس کمیسیون اروپا در گزارش خود نسبت به پیشرفت مذاکرات برکسیت به رهبران اروپایی گفته است که «احتمال برکسیت بدون توافق» بیشتر از دستیابی به هرگونه توافق در این زمینه خواهد بود.29.البته کمیسیون اروپا تاریخ دقیقی برای صدور مجوز ورود گردشگران آمریکایی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیان نکرد.Aa اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که اقدام حقوقی علیه بریتانیا به دلیل عدم رعایت مفاد توافق برکسیت را آغاز می کند.

اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا در کنار ۲۷ رهبر عضو اتحادیه اروپا در نشست دو روزه بروکسل شرکت کرده است. این مقام اروپایی به رویترز گفته است در دومین روز نشست که از صبح جمعه آغاز شده تنها خانم فون درلاین ده دقیقه درباره برکسیت و کسب توافق در معاملات تجاری با بریتانیا صحبت او تاکید کرده که «وضعیت دشوار است و موانع اصلی همچنان باقی مانده است.2021 استانبول/خبرگزاری آناتولی شارل میشل رئیس شورای اروپا و اورزولا فن در لاین رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در تاریخ 6 آوریل، به ترکیه سفر می‌کنند.» دوران انتقالی برکسیت تا کمتر از سه هفته دیگر، ۳۱ دسامبر، پایان می یابد. سخنگوی کمیسیون اروپا گفت که این موضوعات، از جمله سؤال‌هایی است كه این کمیسیون برای پاسخ به آن‌ها در حال بررسی است. اما همچنان بین میشل بارنیه، مذاکره کننده اتحادیه اروپا در برکسیت، و دولت بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا توافقی به‌دست نیامده است. نخست وزیر بریتانیا روز گذشته در یک سخنرانی از تمام تجارو مدیران شرکت‌های بریتانیایی خواست تا خود را برای شرایط جدید در اول ژانویه آماده کنند. ایرلند شمالی بخشی از بریتانیا و جمهوری ایرلند عضوی از اتحادیه اروپا است.

ارزش پول بریتانیا، پوند استرلینگ، بدلیل نگرانی‌های بازارهای اروپایی از احتمال وقوع «برکسیت بدون توافق» افت محسوس یک درصدی داشته است.» خانم فن در لاین بدون آنکه تاریخ دقیقی برای صدور چنین مجوزی بیان کند، گفت که آمریکا در مسیر واکسیناسیون ۷۰ درصد جمعیت بزرگسالان در برابر کرونا تا اواسط ژوئن است. مهم ترین اتفاق روز اول نشست رهبران اروپایی، پنجشنبه، توافق بر سر آزادسازی بودجه احیای اقتصادی بود که پیش تر در ماه نوامبر توسط مجارستان و لهستان وتو شده بود. طبق این توافق، بیشتر از ۷۰۰ میلیارد یورو، ۴ برابر بودجه سالانه اروپا، به کشورهای بحران زده از شیوع ویروس کرونا تعلق خواهد گرفت. البته توافق پارلمان تمام کشورهای عضو برای تایید نهایی این بودجه لازم است. از همین رو خانم فن درلاین گفت: «آمریکایی ها تا آنجا كه من می‌دانم از واکسن‌های مورد تأیید آژانس دارویی اروپا استفاده می‌کنند که این موضوع، امکان مسافرت آمریکایی ها را به اتحادیه اروپا فراهم می‌کند. هم‌رسانی این مطلب: . انتقاد ایرلند از بریتانیا برای نقض برکسیت: یک دموکراسی متمدن اینگونه رفتار نمی‌کند بریتانیا هدف از تعویق آغاز روند بازرسی های گمرکی در ایرلند شمالی را فرصت دادن بیشتر به شرکت ها برای هماهنگی با مقرات جدید در دوره پسابرکسیت عنوان کرده است.