ابراهیم رئیسی: اسامی بدهکاران بدحساب بانکی را منتشر و دست آن‌ها را قطع کنید

27/10/1400 07:36 ب.ظ

بانک مرکزی ایران تاکنون رقم دقیق معوقات بانکی را منتشر نکرده است اما اظهارات جسته و گریخته مقامات ایران نشان می‌دهد که این رقم حدود ۲۳۶ هزار میلیارد تومان است.

احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران نیز ۲۳ آبان‌ امسال اعلام کرد در نامه‌ای رسمی به بانک مرکزی درخواست کرده است که بانک‌ها هر سه ماه فهرست ابربدهکاران را در سایت خود منتشر کنند.

انتشار اسامی بدهکاران بزرگ بانک‌ها طی سال‌های گذشته همواره جنجال‌برانگیز بوده است. در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری خرداد امسال، عبدالناصر همتی رئیس سابق بانک مرکزی و نامزد انتخابات فهرستی از ابربدهکاران بانکی را به ابراهیم رئیسی رقیب انتخاباتی‌اش تحویل داد که آن زمان رئیس قوه قضائیه بود.آقای همتی، قوه قضائیه را به کم‌کاری در برخورد با بدهکاران بزرگ بانکی متهم کرد.

همان زمان سعید جلیلی دیگر نامزد انتخاباتی اعلام کرد ۹۰ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی در دست ۱۱ نفر است. آقای رئیسی در بخش دیگری از اظهارات روز دوشنبه خود به تسهیل پرداخت وام به مردم اشاره کرد و گفت که «در تسهیلات خرد به مردم به‌جای وثیقه و ضامن، اعتبارسنجی کنید». headtopics.com

همزمان، سخنگوی دولت با اشاره به دستورات رئیس‌جمهوری برای اصلاح مقررات بانکی در جهت پرداخت آسان تسهیلات به مردم اعلام کرد احتمالاً نوع وثیقه‌گذاری وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان تغییر خواهد کرد. علی بهادری جهرمی گفت: «رئیس‌جمهوری به بانک‌ها دستور داد که نوع وثیقه‌گذاری وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان را به‌گونه‌ای تغییر دهند تا مردم بتوانند بر مبنای اعتبارسنجی تسهیلات خُرد را آسان‌تر دریافت کنند و کارمندان و حقوق بگیران ثابت دولت می‌توانند حقوق خود را وثیقه و اعتبار وام‌شان قرار دهند».

ملت خر هم حتما شعار های پو پولیستی احمدی نژاد کوسکشو را یادشون رفته بـــــــــــــــــــگم بــــــــــــــــــگم؟؟

ملت گــه غیرت اسلام زده بی هویتی که بامشت گره کرده به دمبال اسلام ناب محمدکوسکش قاتل بودن بادودست بازدراوج فقرو نابودی ایران وایرانی گدای حق خودشون ازیک مشت ملای کوسکش تنلش مسلمون خونخوار متعفن لاشخوردزدقاتل کون پاره ناموس جنده تخم صیقه هستن توپ تانک فشفشه ملت خاموش سوپر کسکشه

این قرمساق از کی میخواد دست دزدان را قطع کنه؟ کدوم قرمساق رییس قوه قضاییه بود؟ در زمان اون قرمساق کسی دزد و بدهکار نبود؟ از کدوم قرمساق میخواد که این کار را بکنه؟ قرمساق در قرمساق

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

فرمانده ائتلاف عربی: بندر الحدیده همچنان مقصد سلاح‌های ارسالی ایران استسپهبد مطلق بن سالم الازیمع، فرمانده نیروهای مشترک ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در جمع فرماندهان میدانی و همچنین فرماندهای ائتلاف عربیدستاوردهای کانادا هم پذيراي فراري های ای ایران

«۴۰ درصد» از موارد ابتلا به کرونا در ایران اُمیکرون استدر پی اعلام خبر جان باختن دست کم ۳ نفر در ایران بر اثر ابتلا به امیکرون، یک عضو ستاد مقابله با کرونا می‌گوید که سیگنال‌هایی از موج ششم در کشور دریافت شده است.

جمهوری آذربایجان محموله‌های بزرگ فلفل وارداتی از ایران را امحا کردآژانس امنیت غذایی جمهوری آذربایجان اعلام کرد که محموله‌های بزرگی از فلفل وارداتی از ایران را که به ویروس «چروکیدگی قهوه‌ای» (روگوز) آلوده بودند را از بین

چین عملیاتی شدن سند همکاری ۲۵ ساله با ایران را تایید کرد | DW | 15.01.2022وزارت خارجه چین در بیانیەای آغاز اجرای 'سند تفاهم همکاری ۲۵ ساله' با جمهوری اسلامی ایران را تایید کرد. به گفته چین، اجرای این توافق باعث تقویت همکاری‌های دو جانبه اقتصادی و سیاسی بین دو کشور خواهد شد. مبارکاا باشد ازاین بعد باید باجماعت چشم تنگ بکنیم 😵 انقلاب۵۷ایرانیان برعلیه علوم بی منطق و تشگیلات و حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی تحمیلی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران بوده اکنون جمهوری اسلامی فرقه فارسیسم با ملاها با ایرانفروشی به جین همان راهی را می رود که پهلویها، ایران را مستعمره صلیبچیهای غرب کردند چوب حراج زدند تقریبا ۳ سال پیش که شایعات این قرارداد مطرح شد، همه دست‌اندرکاران بشدت تکذیبش کردن و ملی‌گراهای عزیز رگ غیرتشون ورم کرد که اگر این صحت داشته باشه چنین و چنان میکنیم اما حالا که رسما اعلام شد، همه بی‌تفاوت شدن چون اونقدر گرفتاری اقتصادی دارن که دیگه ملی گراییشون خشک شده.

روسیه برای جایگاه ایران در عرصه تحولات منطقه اهمیت قائل است/ غربی‌ها هیچ‌گاه برای ارتباط با جمهوری اسلامی از خودشان اراده نشان ندادندرئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مجلس دهم گفت: ایالات متحده دشمن قسم خورده جمهوری اسلامی ایران است و اروپایی‌ها هم از آن تبعیت می‌کنند و آن‌ها هیچگاه اراده‌ای برای تقویت همکاری‌ها از خودشان نشان نداده‌اند؛ جمهوری اسلامی هم که نمی‌تواند منتظر غربی‌ها بماند.

هدف‌گذاری زمانی مشترکی میان طرفین، برای پایان مذاکرات وین وجود ندارد/ فاصله میان انتظارات و مطالبات ایران و آمریکا زیاد استیک کارشناس سیاست خارجی گفت: هیچ توافقی بین تیم آمریکا و اروپا با ایران، چین و روسیه در خصوص هدف‌گذاری زمانی صورت نگرفته است؛ ایران اصرار دارد که به دنبال تحقق توافق خوب است و این توافق خوب را فدای سرعت نمی‌کند.