ابتکار از قوه قضائیه خواست تا لایحه تامین امنیت زنان را تایید کند

28/05/1398 12:35:00 ب.ظ

ابتکار: - رئیس قوه قضائیه قول داده بود که لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت در حداقل زمان بررسی شود اما اکنون مهلت تمام شده و از او می‌خواهم که این لایحه را تائید کند. - از تمام افراد دخیل در قانون‌گذاری می‌خواهم که لایحه حمایت از کودکان را تصویب کنند.

تهران- ایرنا- معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه خواست تا لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت را تایید کند تا هر چه زودتر در دولت مورد بررسی و تصویب قرار گیرد. وی اضافه کرد: این لایحه از طرف دولت برای اظهارنظر حقوقی به قوه قضائیه ارجاع داده شده بود و با...

وی اضافه کرد: این لایحه از طرف دولت برای اظهارنظر حقوقی به قوه قضائیه ارجاع داده شده بود و با مذاکراتی که با آن‌ها داشتیم، نظرات و تغییرات لازم در این لایحه داده شده است. معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: نگاه متعالی اسلامی، اخلاقی و قرآنی به امور می تواند کمک کند که با مشکلات مواجه باشیم؛ سالمندی یکی از این مسائل مهم اجتماعی است. اگر پیوندهای خانوادگی تحکیم شود می توان مانع از این شد که افراد دوره سالمندی خود را با جدایی طی کنند. آمادگی داریم در قالب طرح ملی گفت و گوی خانواده به این مساله بپردازیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دستیابی ایران‌وایر به باند ایرانی قاچاق انسان ؛ از ایران تا بالکان، تا اروپا

از تامین نشدن غذای 'زیارت اولی' ها تا صادر نشدن مجوز هنرستان موسیقی در مشهدمعاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش‌ و پرورش خراسان‌رضوی گفت: معاونت فرهنگی آموزش‌وپروش استان برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با شاهنامه برنامه‌هایی چون نقالی و مسابقات مربوط به آن را در مدارس برگزار می‌کند.

'خودزنی وخوردن مشت‌مشت قرص'؛ تصویری از زندان زنان قرچکحدود ۲۰۰ نفر از زنان زندانی در بند پنج زندان قرچک (ندامتگاه شهر ری) در نامه‌ای به وضعیت انسانی و معیشتی در این زندان اعتراض کرده‌اند. آنها تصویری از وضعیت نامناسب زندان ارائه داده‌اند که از سال‌ها پیش در نامه‌ها و گزارش‌های متعدد مطرح شده اما تغییری در آن داده نشده است.

«باید برای حضور زنان در ورزشگاه با مراجع قم رایزنی کنیم» | DW | 17.08.2019رئیس کمیته ملی المپیک علت مخالفت برخی مراجع تقلید با ورود زنان به ورزشگاه را ارائه گزارش نادقیق به آنها عنوان کرد. او می‌گوید باید 'دغدغه بزرگان و مراجع' را رفع کرد. رضا صالحی امیری همچنین از قصد خود برای سفر به قم و گفت‌وگو با آن‌ها خبر داد.

پیکان هنوز هواخواه دارد؛ مظنه از ۲ تا ۸۰ میلیون تومان!خط تولید پیکان سواری سال‌های متمادی است که متوقف شده، اما با گشتی در بازار خودرو کشور، هنوز هم انواع مدل‌های این ماشین قدیمی برای خرید و فروش دیده می‌شود. پیکان این روزها با نرخ‌های متفاوتی در بازار عرضه می‌شود. برخی مدل‌های نخستین خودرو ساخت ایران تا سقف 80 میلیون هم معامله می‌شود.

از توبه گالیله تا تعطیلی مدارس طبیعتمدارس_طبیعت که با ایده‌ای خلاقه برای شناخت کودکان از طبیعت شکل گرفته بودند، یکی پس از دیگری با لغو_مجوز روبه‌رو شدند و اعلام شد که طبق فتوای مراجع تقلید، غیر‌شرعی اعلام شده‌اند. نگاهی به‌ چرایی مخالفت‌ مراجع دینی در یادداشتی از نریمان باورصاد امیدیان: