دستیابی ایران‌وایر به باند ایرانی قاچاق انسان ؛ از ایران تا بالکان، تا اروپا

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 74 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دو صرافی معتبر یکی در شمیران تهران و دیگری در محدوده میدان کرج که عمدتا توسط آژانسهای مسافرتی به متقاضیان معرفی میشوند،اولین حلقه زنجیره قاچاقچیان انسان هستند که مسافران را به سمت اروپای غربی راهی می‌کنند گزارش آیدا قجر aidaghajar را بخوانید. قاچاق_انسان

اولین حلقه این زنجیره قاچاقچیان انسان از شهرهای تهران و کرج آغاز می‌شود. دو صرافی معتبر در این دو شهر که یکی در محدوده شمیران تهران و دیگری در محدوده میدان کرج است. آن‌ها مسافران را به سمت اروپای غربی راهی می‌کنند. اما از راه‌هایی که گاه مسافران در آن می‌مانند، پول‌شان خورده می‌شود و حتی ممکن است در جنگل‌های صعب‌العبور به حال خود رها شوند. برخی از این مسافران طی سال‌های اخیر، از میانه‌ مسیر ناامید شدند و خودخواسته به ایران بازگشتند.

می‌توان گفت سرشناس‌ترین و مهم‌ترین سردسته باندهای قاچاق انسان از ترکیه به سمت اروپای غربی، در ترکیه ساکن هستند. آن‌ها با ملیت‌های ایرانی، ترک یا کورد، مشغول به فعالیت هستند. فردی را که در ترکیه سردسته تیم مورد نظر ما است به نام مستعار «سردشت» می‌نامیم. «سردشت» و صراف معروف در تهران چند سالی‌ است که به واسطه ازدواج فرزندان‌شان، رابطه خونی و نزدیک‌تری دارند.

به روایت پناه‌جویان سیاسی که مسافر این گروه بودند، زمانی‌که میان ایران و صربستان اخذ ویزا لغو شده بود، قاچاقبران با تعیین ساعت و روز مشخص، مسافران را با دو پاسپورت جعلی و واقعی، یا صرفا جعلی راهی فرودگاه می‌کنند. آن‌ها در هماهنگی با مامور گیت مشخص، دو مهر روی دو پاسپورت یا یک مهر خروج روی پاسپورت جعلی می‌زنند و مسافران به شکل قانونی سوار هواپیما می‌شوند و به صربستان می‌رسند. البته پس از برقراری دوباره ویزا میان دو کشور، مسافران به ترکیه می‌روند، راهی یونان و بعد مقدونیه و صربستان می‌شوند.

آن‌ها مسافران را با دریافت ۵۵۰۰ یورو با تاکسی راهی کرواسی و بعد ایتالیا می‌کنند. مبالغ کم‌تر یعنی پیاده‌روی‌های بیشتر. گاه هم مسافران ناچار به ده روز پیاده‌روی می‌شوند. اما این مسیر و رسیدن مسافران به شانس آن‌ها بستگی دارد. انتخاب مسیر قاچاق انسان همیشه به شانس بستگی دارد؛ مثل زنده ماندن یا مرگ مسافران. مسافرانی هستند که در تماس با ایران وایر خبر دادند توسط همین تیم قاچاق شدند اما در قاچاق‌بران آن‌ها را در جنگل‌های کرواسی رها کردند و آن‌ها هم بعد از گذراندن چندین روز بی‌غذا و آب در جنگل، خود را به پلیس معرفی کردند و برخی از آن‌ها هم خودخواسته به ایران بازگشته‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

الزام همه دستگاه‌ها به ثبت حقوق و مزایا تا پایان شهریوررضایت ۶۹ درصدی مردم از پاسخگویی ادارات معاون رئیس‌جمهور: در رابطه با پاسخگو بودن دستگاه‌ها، مراجعه روزانه مردم و دریافت خدمات نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۷ حدود ۶۹ درصد رضایتمندی وجود داشته است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس: دولت موظف به ارائه لایحه تغییر ساختار بودجه به مجلس شد / رئیس‌جمهور ‌تا شهریورماه فرصت دارد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی هیئت رئیسه مجلس: *دولت موظف به ارائه لایحه تغییر ساختار بودجه به مجلس شد *رئیس‌جمهور ‌تا شهریورماه فرصت دارد *دولت باید راهبردهای تأمین منابع و مصارف را کاملاً مشخص و شفاف‌سازی کند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

از توبه گالیله تا تعطیلی مدارس طبیعتمدارس_طبیعت که با ایده‌ای خلاقه برای شناخت کودکان از طبیعت شکل گرفته بودند، یکی پس از دیگری با لغو_مجوز روبه‌رو شدند و اعلام شد که طبق فتوای مراجع تقلید، غیر‌شرعی اعلام شده‌اند. نگاهی به‌ چرایی مخالفت‌ مراجع دینی در یادداشتی از نریمان باورصاد امیدیان:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

از تامین نشدن غذای 'زیارت اولی' ها تا صادر نشدن مجوز هنرستان موسیقی در مشهدمعاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش‌ و پرورش خراسان‌رضوی گفت: معاونت فرهنگی آموزش‌وپروش استان برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با شاهنامه برنامه‌هایی چون نقالی و مسابقات مربوط به آن را در مدارس برگزار می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عراقچی: تا زمانی که منافع‌ ایران تامین شود در برجام می‌مانیمتهران- ایرنا- «سید عباس عراقچی»معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت:‌ تا زمانی که منافع ایران تامین شود ایران در برجام می‌ماند و با هر تهاجمی مقابله به مثل خواهد کرد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

وضعیت گرد‌وغبار در سیستان‌وبلوچستان گاهی تا مرز فوق بحران می‌رود🔻نماینده سیستان‌و‌بلوچستان در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین :وضعیت گرد‌وغبار در سیستان‌وبلوچستان گاهی تا مرز فوق بحران می‌رود/بستن آب‌های مرزی به‌روی پاکستان راهی برای کنترل گرد‌وغبار 🔹این گفت‌وگو را اینجا_بخوانیم👇
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »