دستیابی ایران‌وایر به باند ایرانی قاچاق انسان ؛ از ایران تا بالکان، تا اروپا

28/05/1398 10:37:00 ق.ظ

دو صرافی معتبر یکی در شمیران تهران و دیگری در محدوده میدان کرج که عمدتا توسط آژانسهای مسافرتی به متقاضیان معرفی میشوند،اولین حلقه زنجیره قاچاقچیان انسان هستند که مسافران را به سمت اروپای غربی راهی می‌کنند گزارش آیدا قجر aidaghajar را بخوانید. قاچاق_انسان

سال‌هاست این دو صرافی معروف که با حلقه‌های دیگر قاچاقچیان در منطقه بالکان ارتباط خانوادگی هم...

سال‌هاست این دو صرافی معروف که با حلقه‌های دیگر قاچاقچیان در منطقه بالکان ارتباط خانوادگی هم دارند، از طرف آژانس‌های مسافرتی در همین دو شهر، به مسافرانی که می‌خواهند به هر دلیلی ایران را ترک کنند، معرفی می‌شوند. مسافران با اعتماد به این افراد، پول‌های خود را که بنا به مقصد، میزان متفاوتی دارد، نزد آن‌ها به امانت می‌گذارند تا وقتی به مقصدشان رسیدند، پول به دست قاچاق‌بران اصلی برسد. غافل از این‌که صاحب صرافی در تهران، بانی ازدواج دخترش با پسر یکی از سرشناس‌ترین قاچاق‌بران ترکیه است که حلقه‌های بعدی این تیم هستند.

روش کار قاچاق‌بران ایرانی به همین شکل است. آن‌ها در هر نقطه‌ای از جغرافیای داخل یا خارج از ایران باشند برای جلب اعتماد مسافران، آن‌ها را به صرافی‌هایی که قانونی مشغول به کار هستند، معرفی می‌کنند. صراف به آن‌ها کدی می‌دهد که قرار است بین مسافر و صراف امانت بماند. مسافران به محض رسیدن به مقصد با صرافی مورد اعتماد خود تماس می‌گیرند و پول برای قاچاق‌بر آزاد می‌شود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

مدرسه هنر و مزرعه بلال | احمد مسجد‌جامعی

«سعدی سینمای ایران» توصیف برازنده‌ای است از علی حاتمی. گذشته از فیلم‌های خوش‌ساخت و زیبا، دیالوگ‌های به‌یادماندنی او هم در خاطره‌ها ثبت‌ شده و مثل هر اثر هنری ماندگار، فراتر از زمان و مکان است. بی‌جا نبود که زنده‌یاد جمشید مشایخی می‌گفت بعد از گذشت سالیان دراز، هنوز دیالوگ‌های او را به یاد دارد. از فیلم‌های درخشان علی حاتمی، کمال‌الملک است که حاتمی در آن، روایت خود را از زندگی این هنرمند بزرگ معاصر به دست داده است. در قسمتی از این فیلم که نوجوانی کمال‌الملک را در مدرسه هنر به تصویر می‌کشد، وزیر فرهنگ آن دوره خطاب به ناصرالدین‌شاه جوان می‌گوید امیدوار است سال بعد، هنرآموزی همچون میرزا‌محمد غفاری (کمال‌الملک بعدی) به عرصه درآید: «این باغبانِ پیرِ خدمتگزار امیدوار است سال بعد نهال پربارتری تقدیم کند». ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

الزام همه دستگاه‌ها به ثبت حقوق و مزایا تا پایان شهریوررضایت ۶۹ درصدی مردم از پاسخگویی ادارات معاون رئیس‌جمهور: در رابطه با پاسخگو بودن دستگاه‌ها، مراجعه روزانه مردم و دریافت خدمات نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۷ حدود ۶۹ درصد رضایتمندی وجود داشته است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس: دولت موظف به ارائه لایحه تغییر ساختار بودجه به مجلس شد / رئیس‌جمهور ‌تا شهریورماه فرصت دارد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی هیئت رئیسه مجلس: *دولت موظف به ارائه لایحه تغییر ساختار بودجه به مجلس شد *رئیس‌جمهور ‌تا شهریورماه فرصت دارد *دولت باید راهبردهای تأمین منابع و مصارف را کاملاً مشخص و شفاف‌سازی کند

از توبه گالیله تا تعطیلی مدارس طبیعتمدارس_طبیعت که با ایده‌ای خلاقه برای شناخت کودکان از طبیعت شکل گرفته بودند، یکی پس از دیگری با لغو_مجوز روبه‌رو شدند و اعلام شد که طبق فتوای مراجع تقلید، غیر‌شرعی اعلام شده‌اند. نگاهی به‌ چرایی مخالفت‌ مراجع دینی در یادداشتی از نریمان باورصاد امیدیان:

از تامین نشدن غذای 'زیارت اولی' ها تا صادر نشدن مجوز هنرستان موسیقی در مشهدمعاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش‌ و پرورش خراسان‌رضوی گفت: معاونت فرهنگی آموزش‌وپروش استان برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با شاهنامه برنامه‌هایی چون نقالی و مسابقات مربوط به آن را در مدارس برگزار می‌کند.

عراقچی: تا زمانی که منافع‌ ایران تامین شود در برجام می‌مانیمتهران- ایرنا- «سید عباس عراقچی»معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت:‌ تا زمانی که منافع ایران تامین شود ایران در برجام می‌ماند و با هر تهاجمی مقابله به مثل خواهد کرد.

وضعیت گرد‌وغبار در سیستان‌وبلوچستان گاهی تا مرز فوق بحران می‌رود🔻نماینده سیستان‌و‌بلوچستان در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین :وضعیت گرد‌وغبار در سیستان‌وبلوچستان گاهی تا مرز فوق بحران می‌رود/بستن آب‌های مرزی به‌روی پاکستان راهی برای کنترل گرد‌وغبار 🔹این گفت‌وگو را اینجا_بخوانیم👇