آینده خودروهای برقی در اروپا | DW | 01.03.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تقریبا تمامی شرکت‌های بزرگ خودروسازی در جهان برنامه توسعه خودروهای برقی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. اما توسعه این خودروها در اروپا در چه مرحله‌ای قرار دارد؟

در سال گذشته میلادی تسلا مدل سه با فروش ۱۴۱ هزار دستگاه پرفروش‌ترین خودرو برقی بازار اروپا بود. پس از این خودرو رنو زوئی با فروش ۷۱ هزار دستگاه، فولکس واگن آی دی سه با فروش ۶۹ هزار دستگاه، فولکس واگن آی دی چهار با فروش ۵۴ هزار دستگاه ، کیا نیرو با فروش ۴۶ هزار و فیات ۵۰۰ برقی با فروش ۴۴ هزار دستگاه به ترتیب در رده‌های بعدی قرار داشتند.

اما شرکت‌های اروپایی قصد دارند تا ۱۰ سال آینده این روند را کاملا برعکس کنند. شرکت‌های بزرگ در اروپا هم اکنون برنامه‌های گسترده‌ای برای خودروهای برقی دارند. موتورهای برقی نسبت به موتورهای احتراق داخلی کوچک‌ترند و نیاز به جعبه دنده پیچیده‌ای ندارند . باتری را هم می‌توان در کف خودرو قرار داد. این موضوع سبب می‌شود معماری خودرو تغییر پیدا کند. دیگر نیاز به جلوی کشیده در خودرو نیست و می‌توان طراحی بدنه خودرو را تخم‌مر‌غی‌تر کرد و از فضای جلو و عقب خودرو بهره بیشتری برد.

روش اول یعنی هیبریدی، راه کوتاه و میان‌مدت این شرکت است. در این روش خودرو از دو موتور برقی و درون‌سوز استفاده می‌کند. در این روش در پیل سوختی، هیدروژن تبدیل به آب و برق می‌شود و الکتریسته تولیدشده در موتورهای برقی استفاده می‌شود. شرکت‌های فولکس واگن ، آئودی و پورشه هم سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در زمینه توسعه خودروهای برقی کرده‌اند .

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لغو شرکت لاوروف در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنولغو شرکت لاوروف در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو سفر وزیر امور خارجه روسیه به ژنو سوئیس برای شرکت در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به دلیل ممنوعیت پرواز هواپیمای وی در نزدیکی کشورهای عضو اتحادیه اروپا لغو شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وعده گروه ۷ به تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین«جی هفت»، گروه متشکل از هفت کشور قدرتمند جهان، تهدید کرد که اگر اشغال اوکراین ادامه پیدا کند تحریم‌های جدیدی متوجه روسیه خواهد شد. این گروه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در این جنگ به رسمیت شناخته نخواهند شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سفیر روسیه در مصر: در صورت اعمال تحریم‌ها صادرات گاز به اروپا را قطع می‌کنیمبه‌دنبال واکنش کشورهای غربی به حمله نظامی روسیه علیه اوکراین، گئورگی بوریسینکو، سفیر روسیه در مصر اعلام کرد که اگر تحریم‌ها علیه مسکو اعمال شود، این کشور
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

'اُمیکرون' در کشور رو به افول / شرط برقراری شرایط مناسب در نوروزعضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان اینکه داریم به سمتی می‌رویم که اُمیکرون را کنترل کنیم، گفت: متاسفانه همچنان در آی‌سی‌یو بیمارستان‌ها، بیماران بدحال بستری هستند و به همین دلیل هم هست که همچنان مرگ و میر در حد بالایی قرار دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تحریم روسیه در فیفا؛ اسلحه در دستان سرمربی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

صدراعظم آلمان: پوتین در پی‌ تشکیل امپراطوری روسیه استصدراعظم آلمان: پوتین در پی‌ تشکیل امپراطوری روسیه است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »