آیا امسال سفر در اتحادیه اروپا با کارت سبز دیجیتالی ممکن می‌شود؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

«فکر نمی‌کنم که اروپا در حال شکست خوردن در جنگ واکسن‌هاست. فقط دربارهٔ برنامهٔ واکسیناسیون اروپا سروصدای زیادی به پا شده است.» #Globalconversation

ایران اخبار, ایران سرفصلها

کشورهای اروپایی می‌کوشند تا به واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ شتاب بدهند، و همزمان کمیسیون اروپا طرح «کارت سبز دیجیتال» را ارائه کرده تا بتواند پیش از تابستان مرزهای خود را به روی جهان باز کند.

خبرنگار یوروزنیوز این پرسش‌ها را با مارگاریتیس اسکیناس، معاون کمیسیون اروپا در بروکسل در میان گذاشته است. مشروح این گفتگو را در زیر می‌خوانید.مجوّز سفر مدّ نظر کمیسیون، فقط شامل (افراد واکسینه شده با) واکسن‌های مورد تأیید آژانس دارویی اروپا می‌‌شود.

اسکیناس: فکر نمی‌کنم خطری داشته باشد که شهروندانی که مایل‌اند با مجوز سفر کنند خواسته شود یکی از سه گزینهٔ فوق را در برگه علامت بزنند. اما برعکس خطرناک آن می‌بود که اجازه دهیم افراد بدون رعایت هیچ‌کدام از سه نکتهٔ تضمینی فوق سفر کنند. به عبارت دیگر، اگر نه واکسینه شده‌اید نه تست کرونا داده‌اید و نه آن که بعد از ابتلا به بیماری کووید بهبود یافته‌اید، بهتر است سفر نکنید چون برای دیگران خطر دارید. بنابراین ما نه‌تنها این‌ موارد را ریسک نمی‌بینیم برعکس، آنها را کم‌کنندهٔ ریسک می‌دانیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیشترین میزان صادرات خودروسازی ترکیه در سه ماه نخست امسال به اتحادیه اروپا صورت گرفتمیزان صادرات بخش خودروسازی ترکیه در سه ماه نخست امسال به 7 میلیارد و 690 میلیون و 521 هزار دلار رسیده که 67 درصد از آن به کشورهای اتحادیه اروپا صورت گرفته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سایه جنگ در شرق اروپا؛ آیا پوتین برای حمله به اوکراین آماده می‌شود؟وزیر خارجه اوکراین: «نیروهای روسی همچنان در نزدیکی مرزهای ما در شمال شرقی، شرق و جنوب حضور دارند و انتظار می‌رود که شمار آنها ظرف یک هفته دیگر به بیش از ۱۲۰ هزار نفر برسد.» تکرار_تایخ سیاست های توسعه طلبانه ترکیه عامل نسل_کشی ارامنه ۲۴آوریل ۱۰۶-امین سال روز نسل کشی ارامنه توسط ترکیه ما خواهان عدالت هستیم این صلیبچیهای غرب اروپاست که بازیچه ی آمریکا و انگلستان شده اند مخل و مزاحم و مانع پوتین و چشم دیدن زندگی حقیقی روسها را ندارند. شما چرا رفتید پشت مرزهای روسیه؟ شماانتظار دارید هر جا خواستید برید و هر کار خواستید کنید هزاران کیلومتر دورتر از کشور خودتان دارید اتش بازی میکنید و کسی نباید به شما چیزی بگه ولی اگر کشوری داخل مرزهای خودش نیروهایش را برای امنیت خودش جابجا کند موردخشم شما قرارمیگیرد.جمع کنید بابا
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

درز سند ترسیم دوباره مرزها در بالکان و سکوت اتحادیه اروپا؛ آیا بوسنی چندپاره می‌شود؟تقریبا دو هفته پس از انتشار سندی بحث‌برانگیز که در آن مرزهای کشورهای به‌جا مانده از فروپاشی یوگسلاوی سابق از نو ترسیم شده بودند، اتحادیه اروپا همچنان به سکوت خود در این‌باره ادامه داده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بن‌بست سیاسی در اسرائيل؛ آیا انتخابات پنجم در راه است؟با شمارش حدود ۹۰ درصد آرا، تقریبا می‌توان مطمئن بود که همچنان نه آقای نتانیاهو و نه رقبای او، هیچ‌یک نمی توانند دولت تشکیل دهند و شاید انتخابات پنجم در راه باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تاکید شارل میشل بر مسئولیت آمریکا و اروپا در پاسداری از دموکراسی و امنیت در جهان🔺تاکید شارل میشل بر مسئولیت آمریکا و اروپا در پاسداری از دموکراسی و امنیت در جهان ▪️رئیس شورای اروپا گفت اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید با یکدیگر از امنیت جهانی، ثبات و دموکراسی پاسداری کنند. اروپا و آمریکا در برابر استبدادی که از سال 1357 در ایران جریان دارد و اروپایی ها و آمریکایی ها نیز در تداوم و مماشات با آن نقش داشته اند چگونه به مسئولیت شان وفادار خواهند بود ؟ ای کاش به حای شعار کمی این ابله هان عمل داشتند هم دموکراسی وهم امنیت را درجهان و بخصوص خاورمیانه برقرار کرده اید،دیگر گورتان را گم کنید!!!!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »